Страстта и любовта

  • 4 082
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 414
Какво ще кажеш за подвластен?
Кое не би ти позволила страстта? Или пристрастеността? Ами любовта? А, трите или повече заедно?

# 16
  • Мнения: 6 678
А уважението?
Него къде го слагате?
Или пак го забраихте?
Trollface

# 17
  • Мнения: 6 825
Страстта е първично чувство. Може да изпитваш само страст към даден човек, т.е. привличане на физическо ниво.
Любовта е комплексно чувство. В нея се съдържат много други чувства и страстта може да е само едно от тях, а може и да я няма. Когато става въпрос за любов между партньори, е важно да има и страст иначе става платонична приятелска любов. А когато е любов към родител/дете/приятел, естествено няма страст.

# 18
  • Мнения: 2 579
Страстта е подправката към основното ястие. Както обичаш, така може и да мразиш страстно.

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Страстта е първично чувство. Може да изпитваш само страст към даден човек, т.е. привличане на физическо ниво.
Любовта е комплексно чувство. В нея се съдържат много други чувства и страстта може да е само едно от тях, а може и да я няма. Когато става въпрос за любов между партньори, е важно да има и страст иначе става платонична приятелска любов. А когато е любов към родител/дете/приятел, естествено няма страст.

Има голяма разлика между любов и обич.

# 20
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 645
А уважението?
Него къде го слагате?
Или пак го забраихте?
Trollface 
При страстта липсва. Виж в любовта се съдържа уважението, вероятно затова не се споменава отделно ¯\_(ツ)_/¯

# 21
  • Мнения: 5 197
Йеп, страстта е егоистична.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Само за сексуалната страст и любов си говорим?
Страстта е светкавица, любовта е огън.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
Много просто е обяснено с две картинки с красиво цвете.
Когато просто го искаш го откъсваш.
Когато го обичаш се грижиш за него.

# 24
  • Мнения: 6 678
Много просто е обяснено с две картинки с красиво цвете.
Когато просто го искаш го откъсваш.
Когато го обичаш се грижиш за него.

Една жена знае, че скрънзата подарява саксия, обичащия мъж - букет.
В ефемерността на отрязаното цвете се съдържа романтична красота. Най-красивите цветя се отглежат за букети, не за саксии.
Еснафа си казва - ще подаря саксийно, ще трае по-дълго, по-малко разходи за мен.

# 25
  • Мнения: 7 988
Джеймс, нали не вярваш наистина на тези глупости Joy
Много жени не обичат ефИмерни букети, защото е тъжно да гледаш как едно цвете умира заради нечий каприз или осмомартенска търговия.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 649
Слава Богу, хората около мен ме познават и не се пробват да ми подаряват убити цветя.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Предпочитам шоколад.

# 28
  • Мнения: 6 678
Сори, но на български се пише ефЕмерно, това е чуждица  и правописа се запазва.
Андариел, то и аз обичам ракия, ама не ми подаряват.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 649
На мен ми подаряват парфюми. Цветя (в саксии) си купувам сама.

Общи условия

Активация на акаунт