Озонотерапия и дискови хернии - полезна информация!

  • 695
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Здравейте, на всички,
понеже имам проблем с дискови хернии във врата, които ми донесоха яки възпаления и множество проблеми, а има много хора с дискови хернии и в други области искам да съберем полезна информация.
Яко се рекламира озонотерапията като основно средство -  съчетана с други процедури (лазер и т.н.) за подобрение и избягване на операция.
Моля за мнения на хора, които са имали проблеми с дискови хернии и са използвали тези процедури или имат информация от приятели и роднини да помогнат с информация.
1. Дали наистина озонотерапията помага за свиване на хернията (ако не пълното изчезване, поне да кажем намаляне размера наполовина)
2. Дали наистина се спомага за възстановяване на хрущяла - диска. (не ми е ясно как хернията се свива, а хрущяла се изгражда)
3. Дали наистина се повлиява възпалението на нервите, кръвообръщението и т.н. т.е. все положителни рекламираните неща.
4. На последно място какви са страничните ефекти от озонотерапията (ако има такива) или просто се рискува сумата и виждаш дали при теб има ефект или няма. Като гледам пакетите на процедурите по тези центрове са около 1500-2000лв, ок бих ги дал да пробвам преди операция, защото тя крие също много рискове в моя случай, както предполагам и при други хора, но въпроса е дали рискуваш само едни 2000, с които евентуално ще ти се помогне или има и други негативни последствия.
Благодаря на всички , които помогнат с информация, защото никой не знае кое и кога ще му се случи, а от здравето по-важно.... знаем няма!

# 1
  • Мнения: 12 473
Дрън-дрън..)

Енергийните сеанси също подсилват имунитета и тн и са в пъти по-евтини.
От 3 г се поддържам така и не съм имала повече кризи.

# 2
  • Мнения: 2 749
След почти година безумни болки и пиене на един вагон лекарства, стигнах до тази процедура за 4 протрузии на шията. Правих я в Гръбначния център. Докторът прегледа диска и каза, че при мен не се налага друга операция, а тази с озон и лазер ще е достатъчна. Имали 80% успеваемост. Озонът се поема от ЗК, а за лазер доплащаш консуматива /450 лв/. Плаща се и първоначалния преглед - 100 лв. Лежиш в боница 3 дена. Аз явно съм от 20%, защото 15 дена след операцията, отново съм с ужасни болки. Търся други алтернативи.

Общи условия

Активация на акаунт