Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата...5

  • 29 996
  • 679
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 472
Заповядайте в новата тема!
 Към старите теми:
    Тема 1   -  https://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=431279;;20                                 
    Тема 2   -  https://www.bg-mamma.com/?topic=975763                                                                                                                        Тема 3  -  https://www.bg-mamma.com/?topic=1128227                                                                 
    Тема 4  -  https://www.bg-mamma.com/?topic=1365503

Последна редакция: ср, 08 ное 2023, 15:33 от m a y a

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 2 990
Благодаря за темата.

Аз все пак купих още един спрей на бетър ю и сега приемам така: три впръсквания дневно от спрея с к2 и две впръсквания от спрея само с витамин д. Надявам се да имам добри резултати. Ще видим след няколко месеца.

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Кой е най-добрият витамин Д на пазара(но ако може мнение подкрепено с линкове към научни статии и изследвания)?
Имам спор с ММ и според него слънцето и Вигантол са по-по-най.Обаче през май месец вит.Д ми бе 19 и 6 месеца по-късно след супер много висене на слънце и прием по 30 капки седмично Вигантол редуван с Ойлсен (защото Вигантол не винаги имаше и това ми даваха от аптеката като заместител) нивото ми е едва 28.И не ми е толкова проблем,че е ниско,а че съм в постоянна депресия и все недоволна при положение че няма причина за това,отдавам го на ниските нива,Б12 също май ми е нисък -около 400.Та си мисля че има нещо по-добро,но той ми казва да не чета глупости (затова искам мнение с резултати от изследвания).

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 4 067
Ами 30 капки Вигантол на седмица е твърде ниска доза, трябва да се приема 3-4-5 пъти повече, плюс Вит К, аз вдигнах от 19 до 60 само за три месеца - с Вигантол по 15 капки на ден, не знам какво е представлявало висенето на слънце, необходимо е 20 Мин всеки ден излагане на почти цялото тяло на слънце и то в обедните часове, без слънцезащита всичко друго е мизерно количество впит.Д, да не говорим че има разлика между светла и тъмна кожа как се усвоява витамина

Последна редакция: ср, 08 ное 2023, 22:08 от bur02

# 4
  • Мнения: 5 675
Вече са ти отговорили, че е малко 30 на седмица и при все това си отлепила от дъното.
И аз съм почти постоянно около 20.
От няколко месеца смело пръскам със спрея на бетър ю 4-5 пъти на ден. Не съм пускала контрола от май месец и не вярвам много да съм мръднала. Но пък от ☀️ се крия.

# 5
  • Melmak
  • Мнения: 2 990
Малко е тази доза. Аз на слънце не разчитам. Обичам слънцето, лятото съм на море, но ползвам слънцезащита и се крия в силните часове. Изгарям лесно и не се чувствам добре. Разчитам на добавки да боря дефицита.

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Благодаря ви момичета.Дозата ми бе назначена от ендокринолог,при това по-ниска -по 3 капки на ден,аз я вдигнах до 30 седмично,а всъщност на слънце съм държала основно ръцете и раменете по 1-2 часа като се разхождах с малкия от 10:30 до 12-12:30(аз съм много бяла и преди всячески избягвах слънцето,дори на море ако ходех на плаж сядах в някое заведение и не стъпвах до водата,и без това ненавиждам пясък и не мога да плувам, съответно не влизам във водата).
А витамин К, който често е в добавките със Д ,разрежда или сгъстява кръвта (аз съм с тромбофилия и кръвта ми е доста гъста,ако я сгъстява допълнително май не е ок да вземам такъв)?По принцип за този витамин чух за пръв път преди 2 години, когато се роди малкия и трябваше да му се даде,на големия преди 15 години не са давали,а т.к
бе лятно бебе и Вигантол не съм му давала(грешка,която през пубертета чак се разбра,сега детето е що-годе с прилично ниво вит.Д-около 40 при реф.долна граница 30,но бе с наченки на остеопороза и то само на 13 години,към момента всичко е наред).

# 7
  • Мнения: 658
Синтезирането на вит. Д от слънцето в градски условия мисля че го развенчаха като начин за запълване на липси. Само че не мога да намеря статията в момента. Разбира се стоенето навън винаги е от полза, особено ако сте в град с чист въздух.
Относно коя добавка е най-добра не мога да приложа конкретни изследвания, но моят опит с Вигантол беше отчайващ. Пих го в продължение на приблизително година и половина без успех. Заключението на ендото беше, че не го усвоявам и минах на спрей Better you. За по- малко от 6 месеца при сравнително ниска доза 3000 качих нивото на витамина до горе долу адекватни стойности.

# 8
  • Melmak
  • Мнения: 2 990
Елислава, аз бях на ендокринолог, когато разбрах, че имам дефицит. Според мен е добър лекар, но кофти доза ми изписа, нещо подобно на твоята. Без вит к. Ами добре, че четох тук. С вигантол имам същия отчайващ опит като камилия.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Благодаря ви момичета.Дозата ми бе назначена от ендокринолог,при това по-ниска -по 3 капки на ден,аз я вдигнах до 30 седмично,а всъщност на слънце съм държала основно ръцете и раменете по 1-2 часа като се разхождах с малкия от 10:30 до 12-12:30(аз съм много бяла и преди всячески избягвах слънцето,дори на море ако ходех на плаж сядах в някое заведение и не стъпвах до водата,и без това ненавиждам пясък и не мога да плувам, съответно не влизам във водата).
А витамин К, който често е в добавките със Д ,разрежда или сгъстява кръвта (аз съм с тромбофилия и кръвта ми е доста гъста,ако я сгъстява допълнително май не е ок да вземам такъв)?По принцип за този витамин чух за пръв път преди 2 години, когато се роди малкия и трябваше да му се даде,на големия преди 15 години не са давали,а т.к
бе лятно бебе и Вигантол не съм му давала(грешка,която през пубертета чак се разбра,сега детето е що-годе с прилично ниво вит.Д-около 40 при реф.долна граница 30,но бе с наченки на остеопороза и то само на 13 години,към момента всичко е наред).
Витамин К , който се пие при прием на големи дози витамин Д е К2. Витамин К1 е този , който има значение за съсирването на кръвта и който се дава на новородените. Така че, спокойно може да приемате К2 без това да Ви притеснява.

# 10
  • Мнения: 309
Тези капки ми помогнаха да вдигна стойностите на вит.Д

# 11
  • Мнения: 432
Здравейте, не съм чела предни теми и може да е писано, но в тази не видях. Задължително поне 10 дни преди започването на прием на вит. Д се пие магнезий и после се приемат паралелно за да се усвоява вит Д.

# 12
  • Мнения: 5 675
Кой вид магнезий?
В каква доза?
Колко дълго? (Прави ли се почивка в приема на магнезий?) 🙂

# 13
  • Мнения: 997
Аз ползвам BetterYou спрей. Бях с дефицит през пролетта, с една опаковка се нормализираха нещата, спрях през лятото и сега пак суплементирам. За мен спреят е най-оптималната форма да го приемам редовно, не успях с капките.

# 14
  • Мнения: 169
Здравейте! Преди изследване спирате ли приема на витамин Д? Някъде бях чела, че трябва да се спре за 10 дни

Общи условия

Активация на акаунт