Сливане две учебни години (11 и 12 клас)

  • 2 348
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте на всички
Търсих много по форума но не открих отговор на въпроса си
Имам син на 17 години, който от днес е 11 клас. Въпросът ми е дали може да вземе 11 и 12 клас за една година, тъй като април 2023 прави 18 и иска да учи в университет в Лондон.
Ако някой се е сблъсквал с това или знае ще съм благодарна за всяка информация.
Благодаря 🙂

Последна редакция: нд, 09 окт 2022, 16:05 от Фран

# 1
  • София
  • Мнения: 38 570
Вероятно трябва да питате в самото училище, тъй като зависи от профила, който сте избрали за 11 и 12 клас.
Например моята дъщеря имаше много испански в 11 клас, а някои други предмети ще учат повече в 12.
Зависи и дали учителите ще са съгласни на часове за допъкнитена подготовка и съответно допълнителни изпити лятото.

# 2
  • Мнения: 2 907
И какъв е зора да почне в университета точно на 18? Нещо края на света ли пак наближава?
А в тоя лондонски университет на честна дума ли ще го приемат или ще му искат оценки от дипломата и приемни изпити? Взимайки 2 години за 1, ако въобще го позволят, ще успее ли да постигне нужното ниво?

# 3
  • София
  • Мнения: 38 570
Дъщеря ми и някои нейни приятелки планират "gap year". Да работят, да решат точно каква специалност искат.

# 4
  • Мнения: 12
И какъв е зора да почне в университета точно на 18? Нещо края на света ли пак наближава?
А в тоя лондонски университет на честна дума ли ще го приемат или ще му искат оценки от дипломата и приемни изпити? Взимайки 2 години за 1, ако въобще го позволят, ще успее ли да постигне нужното ниво?
Зор има, затова питам. Знаем, че няма да е лесно, но всичко зависи от мотивацията, нали така?

# 5
  • Мнения: 2 907
Зор има, затова питам. Знаем, че няма да е лесно, но всичко зависи от мотивацията, нали така?
Със или без мотивация денят има 24 часа и поне 6 от тях човек спи. В хубавите университети се влиза трудно и подготовката започва от 8ми клас. Да не стане от много зор накрая с празни ръце. Те от вашия зор няма да се трогнат, не се заблуждавайте, че вие сте изключението, което ще промени системата.
Сега, ако става въпрос за някоя "печатница на дипломи" каквито и в Англия има много, тогава е друго. Все някой ще намерите да се впечатли от английската диплома.

# 6
  • Мнения: 12
Зор има, затова питам. Знаем, че няма да е лесно, но всичко зависи от мотивацията, нали така?
Със или без мотивация денят има 24 часа и поне 6 от тях човек спи. В хубавите университети се влиза трудно и подготовката започва от 8ми клас. Да не стане от много зор накрая с празни ръце. Те от вашия зор няма да се трогнат, не се заблуждавайте, че вие сте изключението, което ще промени системата.
Сега, ако става въпрос за някоя "печатница на дипломи" каквито и в Англия има много, тогава е друго. Все някой ще намерите да се впечатли от английската диплома.
Попитах конкретен въпрос. Кой и как ще учи, не е ваша работа. Или взима две за една или заминава там без 11 и 12 клас. Детето се подготвя от доста за това което му предстои, но нещата се ускориха от независещи от нас обстоятелства. Така че стига критики и поучения. В излишна полемика не искам да влизам. Хубава вечер.

# 7
  • Мнения: 2 907
Или взима две за една или заминава там без 11 и 12 клас.
А и без 11 клас... Значи не 2 години за една, а 2 за половин. Няма да стане.
Ако е толкова зор да замине за Англия шанса ви е да мине на домашно обучение по индивидуален план и да ходи само за изпити накрая на срока. Или да мине в английско училище, но там имат и 13ти клас, та ще стане 1 година за 2 вместо обратното...

# 8
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 176
Или взима две за една или заминава там без 11 и 12 клас.
Ще влезе в университет без да има диплома за средно? Интересен вариянт, може ли подробности? Иначе за сливането си питайте в училището където учи.

# 9
  • Мнения: 12
Или взима две за една или заминава там без 11 и 12 клас.
Ще влезе в университет без да има диплома за средно? Интересен вариянт, може ли подробности? Иначе за сливането си питайте в училището където учи.
Да, с прогнозни оценки, дадени от преподавател.
https://www.gre.ac.uk/
Заповядайте линк за университета. Най късно октомври кандидатстваш за догодина.
Изисква се формуляр на UCAS с лични и академична справка на английски за изучаваните предмети с броя на учебните часове на всеки от тях и получените оценки от 9-и до 11-и клас, списък с предметите от 12-и клас с прогнозни оценки, списък с избрани университети и програми, мотивационно писмо, препоръка от учител и данни от кредитна карта, с която ще се плаща таксата за регистрация в системата. За различните специалности има различни сертификати за доказване на степен на владеене на английски език, за които кандидатите предварително трябва да се явят на изпит в България. В изискванията от британските университети най-често е IELTS. Повечето приемат и сертификата САЕ, но с изискването да е получен с най-високата оценка - А.

Последна редакция: пт, 16 сеп 2022, 20:38 от Vancheto80

# 10
  • Мнения: 2 907
Това е предварителен прием. Без диплома или ако реалните оценки са много по-ниски от прогнозните, няма да го приемат.

# 11
  • Мнения: 12
Това е предварителен прием. Без диплома или ако реалните оценки са много по-ниски от прогнозните, няма да го приемат.
Дали не пък не знам малко повече от вас за приема и рисковете? Знам, че е предварителен прием, не ми казвате нещо ново. Аз питам за българската образователна система. За там ни е ясно

# 12
  • Мнения: 2 907
Ами като знаете всичко и се мислите за специални - трошете си главата, пък детето ще страда накрая от болни амбиции.
До тук от написаното част по част и доста високомерно, искате не само 2 година за 1 да вземел ами до април да станело - няма как.

# 13
  • Мнения: 12
Ами като знаете всичко и се мислите за специални - трошете си главата, пък детето ще страда накрая от болни амбиции.
До тук от написаното част по част и доста високомерно, искате не само 2 година за 1 да вземел ами до април да станело - няма как.
[/quote
Благодаря за пожеланията 🙂
Всичко хубаво и на Вас

# 14
  • София
  • Мнения: 38 570
Ооо, забрави до април да си вземе всички изпити. Не че не може но учителите едва ли ще му отделят това време. Както знам как действа бг образователната система....

Общи условия

Активация на акаунт