Чувствам се съсипана.

  • 10 752
  • 243
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 188
Не виждам нищо ненормално от негова страна. Първо - може да прави с живота си, каквото иска. Второ - може да прави с живота си, каквото иска. Трето - последното, с което трябва да се съобразява е чувствата на бившата си, както и дали одобрява новата. Четвърто - може да прави с живота си, каквото иска.

Скъсах с бившия след 5г връзка. Даже не живеехме заедно. Аз си хванах един симпатяга, след година заживяхме заедно, защото отне много време да намерим квартира, иначе щеше да е по-скоро. След още 6м започнахме опити за бебе (уви, отне време и драми) и стартирахме ремонта по негов апартамент, в който се нанесохме след още 6.
Бившия след година и малко някъде вече беше женен. Не си спомням да ме е питал.

Бившия е бивш. Точка. Минало. Няма "ама ще си останем приятели", няма "пиши, ако има нужда", Боже опази! няма "аз само да те чуя как си". И е вредно "само да погледна какво прави във Фейсбук". Хубавото на миналото е, че е минало. Някои неща са част от живота ни, само защото още мислим за тях. Та да позволяваш на нещо, което даже не е в живата ти, да те "съсипва и предава" - хайде по-сериозно Simple Smile

Хубаво си на хапчета - пий си ги. Забавлявай се с нещо продуктивно. Дали са ти идеи.

Няма да коментирам колко е грозно изказването ти за външния вид. Човека, ако иска и за жаба, кръстосана с трол ще се ожени. И пак не е твоя работа Simple Smile Научи се да се занимаваш с нещата, в своята градинка.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 362
О, можеше и след 2 месеца да ѝ предложи, значи все пак са изчакали.
А ти защо стоя 6 години във връзка без развитие? Защо, след като видя, че той няма сериозни намерения към теб не му тегли шута и не продължи напред? Пък той, ако иска и след седмица, ако иска и след 10 години да се жени и да създава деца.
Сега, приеми, че просто не сте били един за друг, загубила си няколко години, но се съвземи (отдавна е трябвало да го направиш, вместо година и половина да се тровиш с антидепресанти).
Приеми, че може би тя е неговия човек, а ти скоро ще срещнеш своя. И обичай 1во себе си, преди да обичаш друг!
И да - честно е. Честно е всеки да реши да се жени/да се разделя/да има деца/да скача с парашут и прочее с всеки, когато поиска (без, разбира се да има насилие).
А за външния вид - тя може да е копие на Клаудия Кардинале или клонинг на френски булдог - ТОВА НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!
Според мен не се филмирай, спри антидепресантите, излез сред природата, практикувай хоби, нямаш деца, значи имаш много свободно време - ИЗПОЛЗВАЙ ГО! И ще видиш колко цветен и пъстър може да е животът. А, когато откриеш радостта от свободата си и щастието да си сам, може да се окаже, че зад ъгъла те чака мъж с пръстен в ръка Heart !


# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 319
Приеми го като житейски опит.
Една връзка,ако няма развитие на втората ,третата година-брак или деца ...няма смисъл да си губиш времето..
Продължавай напред и не повтаряй същата грешка.

# 18
  • Мнения: 2 749
Един бивш, с когото накрая даже секс не правехме, след като се разделихме, търсеше компаньонки. По тая логика трябваше още да се тръшкам.
Я се вземи в ръце! Припомни си защо точно е бивш и ще ти стане по-добре. Сега новата ще трябва да търпи разни минуси, дето ти не си изтърпяла.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 290
Той я е зарязал.

# 20
  • Мнения: 18
Имам хобита, излизам, ходя по екскурзии, но това не запълва празнината в мен. Хора все пак това са 6 години като 5 от тях живяхме заедно, той е бивш защото той така пожела опитах се да се сдобрим малко след раздялата, но не пожела, блокирал ме е отвсякъде, а най-кофтито е че родом съм от другаде и повечето ни приятели бяха общи, сега те останаха негови, аз пак имам и мои, но по-малко вече.

# 21
  • Мнения: 258
И това ще мине. Не е бил човекът за теб и това е, по - добре ли щеше да бъде да създадете семейство, деца и тогава да те зареже? Всичко се преживява, не се фокусирай върху изгубеното време. И аз имах 5 годишна връзка ,и като видях, че няма развитие, си тръгнах. Сега съм семейна с дете, бившият ми също има жена и дете. Недей да циклиш в миналото.

# 22
  • Мнения: 2 749
Ми хубаво, зарязал  те е, но това е година и половина! Никой ли не срещна през това време?

# 23
  • Мнения: 18 849
Аз след брак и 3 деца се омъжих повторно година и нещо след развода. Твоят бивш е изчакал година и половина за един годеж, та даже закъснява според моите представи. Simple Smile

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Поредното доказателство, че външността не е всичко, макар че се случва човек да има високо мнение за себе си без каквото и да било покритие.
Какво е намерил в нея- може би е по- стабилна емоционално?
Или просто е открил любовта на живота си.
Така се получава понякога.

# 25
  • Мнения: 18
Имам обожатели, но не съм срещнала някой сериозен, колкото него. Ако можех да върна времето назад, не бих се държала по начина, по който се държах, но вече е късно. Осъзнавам, че за тези години той ми прости много грешки, той не е безгрешен също със сигурност, но неговите недостатъци бяха лесно преглъщаеми (разхвърлян, често забравя). Карали сме се и за това, че няма развитие във връзката ни, той все не беше готов и сега как изведнъж стана готов за толкова кратко време.

# 26
  • Мнения: 18 849
Това е някакъв закон Божи. Който се раздели след дълга връзка, после за нула време се сгодява/ жени и т.н.

# 27
  • Мнения: X
Авторке, не си бил жената за него и толкова. Докато не го приемеш, няма да продължиш напред.

# 28
  • София
  • Мнения: 35 290
Не съм готов = не съм готов с теб.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 877
Нали разбираш, че такова вторачване в мъж толкова време след раздялата ви, не говори никак добре за теб?

Общи условия

Активация на акаунт