Рисуване за начинаещи и не само - 10

  • 27 963
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 36 762
Бях взела от тях едни маслени, но не знаех, че имат и от тези, благодаря Simple Smile

П.п. Видях ги - с 16 лева по-евтино. Пак е добре, но дали няма да се появи някое намаление покрай ЧП...

# 76
  • Мнения: 223
Здравейте, нахълтвам в темата ви с амтьорски въпрос 😀 Купих си от Лидл акрилни бои и платно, че в главата ми се върти един проект със скандиравски мъх. Обаче нямам идея как се рисува на платно. Трябва ли да го обработя предварително някак?

# 77
  • Мнения: 5 331
Не, платната, които се продават в такива магазини, са обработени и готови за рисуване.

# 78
  • Мнения: 1 207
Записвам се при вас. Напоследък все по-често ми се рисува. Сега експериментирам с масло. От къде най-често купувате бои и шпакли?
Една зимна с акрилни бои за представяне

# 79
  • Мнения: 36 762
Последно шпакли си купих от Артматериали. Имам и едни маслени бои от там. Отделно, имам комплекти маслени бои от Кобалт и Твореца.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 946
Материали купувам от магазинчето на С.Стамболов почти до Т. Александров (София). Много приятна дама е консултантът. Също от магазина на Трапезица, до статуята.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 371
А да уам, преди много години си взех от Лидъл едно "блокче" с платна. Т.е. бели платна за рисуване, малък формат, но не в рамки, а привързани като книжка. И се чудя сега какво да го правя, ясно, че няма какво да се обработва самото платно, но каква му е идеята да е на блокче, трябва ли да отрязвам всяко платно и да опъвам на рамка преди да рисувам, или може и така?

# 82
  • Мнения: 36 762
В Ю туб съм виждала, че ги залепват с хартиено тиксо на плоскост (обикновено фазер), за да стоят изпънати, и рисуват направо. Вероятно може и на самия блок, ако е подлепен.

# 83
  • Мнения: 5 331
Айде  да се разпиша, че от болни деца нямам много време
Масло

# 84
  • Мнения: 36 762
Много нежни цветове! Purple Heart

# 85
  • Мнения: 36 762
Извинявам се за двойния пост, не мога да редактирам.
Ето и моят опит с акварелни маркери - опитах се да нарисувам ябълка, но заприлича на портокал Joy Не съм планирала да купувам маркери, но ми излязоха на много добра цена във Фб и се изкуших, беше инцидентно (маркерите са Албрехт Дюрер на Фабер Кастел). Прочетох, че с тях се рисува на целулоза, не на памук (и съответно малко прекалих и протрих листа).


Скоро ще пробвам да нарисувам нещо по-интересно с тях.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 946
Не ми прилича на портокал Simple Smile Чудесна зряла ябълка. Харесва ми.

# 87
  • Мнения: 36 762
Благодаря Simple Smile

# 88
  • Мнения: 191


Чудовище. Как е?

# 89
  • Мнения: 36 762
Впечатляващо е! С какъв материал - туш?

Общи условия

Активация на акаунт