Махане с ръце 9 месеца

  • 1 261
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Синът ми е на 8 месеца и половина и всекидневно маха с двете ръце нагоре надолу, както и тупа по различни предмети и повърхности? Четох, че това може да е признак за аутизъм. Иначе си отговаря на името, знае някои предмети, държи си сам шишенцето за хранене, прави очен контакт, комуникативен е. Според вас това нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 3 195
Дъщеря ми беше така. Каквото и да пишеш онлайн, все излиза, че е аутизъм. Според мен нямаш повод за притеснение. Бебетата минават през много периоди, сега е научил това и ще го повтаря. Тупането по различни предмети е заради различния звук, който издават. Не знам синът ти до какъв етап в движението е стигнал (седене, пълзене, изправяне), но като се раздвижи повече, махането с ръце ще понамалее. Махат с ръце и защото нещо ги вълнува / интересно им е. Описанието ти ми звучи като съвсем нормално и дори напреднало за възрастта детенце.

# 2
  • Мнения: 12 792
Не е признак на нищо друго, освен на едно жизнено бебе.
Да е живо и здраво.

# 3
  • Мнения: 107
За съжаление и там е забавен. Не пълзи и не лази. Седи самостоятелно без опора от 6 месечен и половина. Сам не може да седне, иначе по земята се придвижва с обръщания и с някакво влачене като червей, но без да вдига дупето
Дъщеря ми беше така. Каквото и да пишеш онлайн, все излиза, че е аутизъм. Според мен нямаш повод за притеснение. Бебетата минават през много периоди, сега е научил това и ще го повтаря. Тупането по различни предмети е заради различния звук, който издават. Не знам синът ти до какъв етап в движението е стигнал (седене, пълзене, изправяне), но като се раздвижи повече, махането с ръце ще понамалее. Махат с ръце и защото нещо ги вълнува / интересно им е. Описанието ти ми звучи като съвсем нормално и дори напреднало за възрастта детенце.

# 4
  • Мнения: 3 195
Не мисля, че е забавен. Буквално за няколко дена правят големи скокове на тази възраст.

# 5
  • Мнения: 1 522
Такива отговори най-добре се получават от специалисти, наречени лекари.

Общи условия

Активация на акаунт