Ползата от кокосовото масло срещу натрупването на зъбен камък.

  • 1 395
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте, хора!
Отварям тази тема с цел информация за хората, как по-добре да почистват натурално зъбите си, така че да не трупат толкова зъбен камък и да предпазват повече венците си от възпаление.
През годините съм ползвала различни почистващи средства за поддържане на висока хигиенна на устната кухина: вода за уста, конец за зъби, специална паста за антиплака, минала съм през доста пасти за зъби, но само за една мога да кажа, че за мен е най-добрата по отношение на плаката, вече ползвам от десет години и с две ръце бих я препоръчала. Ползвала съм и електрическа четка за зъби. Но от два месеца ползвам и студено пресовано кокосово масло, като това на изображението. И за него отварям тази тема, защото според мен е толкова прост продукт и като цяло натурален. Информация за него срещнах преди около два месеца и половина в ютуб от канал https://www.youtube.com/watch?v=AlMOcN9b0u8&t=2s&ab_channel=bezKaries, предполагам жената е зъболекар, ако това има значение. Така че ми стана интерестно и се поразрових в интернет и срещнах положителни отзиви, даже някъде бях чела и статии по темата. Хората го препоръчват и дори при проблеми  с венците, когато венците се възпаляват по-често.
При мен определено има ефект, след последното ми почистване на зъбен камък, преди два месеца. Не съм натрупала пощи никакъв зъбен камък. Като цяло с годините почнах да трупам повече зъбен камък и на по-чести периоди. Но от употребата на косовото масло, поне напоследък не е така.
Та така простата рецепта на продукта е да жабуриш вечер или сутрин с някакъв вид натурално масло- олио, зехтин, кокосово масло, като най-пречистеното масло се смята за най-полезно в случая, но не е проблем и с обикновенн масло, до колкото четох по темата. Мисля, че тази информация я има в ютуб видеото. Аз го правя вечер, защото тогава съм натрупала най-много плака. Жабуря с кокосово маслопо 10-15 мин и изплювам, след това мия зъбите. Определено в началото първите дни като започнеш да го правиш не е приятно, защото не си свикнал от самата мазнина в устата и ти е странно. Но след като си измиеш зъбите с обикновенна пастта за зъби чувстваш повече свежаст. Определено след като жабуриш няколко пъти, поне при мене имаше разлика  в самото усещане, по зъбите, че са по-чисти. Смятам, че този продукт не би навредил в по-дългосрочен период, защото е изцяло натурален. Отбелязвам, че не съм специалист по темата, а само потребител на продукта.
Като цяло не мога да кажа дали продукта е подходящ за хора с множество конструкци в устата, коронки, мостове, защото първо не съм специалист и аз самата все още съм с натурални зъби, доста пломбирани, умъртвявани  и така нататък Grinning

# 1
  • Мнения: 78
Здравейте, не знам да ли е по темата? Имам тежка Парадонтоза. Зъбите от горе дясно и долу са извадени. Имам снимка .Единият доктор ми казва за протези, че нямам кост. Другият , че мога да сложа инпланти? Не знам кой да слушам?

# 2
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Здравейте, не знам да ли е по темата? Имам тежка Парадонтоза. Зъбите от горе дясно и долу са извадени. Имам снимка .Единият доктор ми казва за протези, че нямам кост. Другият , че мога да сложа инпланти? Не знам кой да слушам?
Ако нямате кост , абсурдно е да Ви предлагат инпланти !!! Възможно е поставянето им само след като ви се възстанови костта с костно вещество (присадка)

Общи условия

Активация на акаунт