Алкохол / бира, де/-кърмене

  • 1 775
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 845
Ако изпия една бира, след колко време мога да кърмя според вас?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз лично веднага мога  Laughing
Чаша или (максимум) две бира не вредят, стига да не са ти първо-второ-трето в дневното меню.
Инцидентна чаша лек алкохол (т.е. бира или вино) е позволена...макар че без нея по-добре.

# 2
  • Мнения: 77
Най-добрият вариант е да я глътнеш точно след кърмене, така ще мине максимално време да се изчисти от организма до колкото е възможно. Аз така знам и за хапчетата (парацетамол де нали само това може.)

# 3
  • Мнения: 1 263
Цитат на: tweet
Най-добрият вариант е да я глътнеш точно след кърмене, така ще мине максимално време да се изчисти от организма до колкото е възможно. Аз така знам и за хапчетата (парацетамол де нали само това може.)

 Grinning или може би да кърмиш веднага след бирата, преди да е успяла (бирата) да стигне до кърмата  newsm78
а защо не пиеш безалкохолна бира, не е чак толкова зле, но я няма във всички заведения Sad

# 4
  • Мнения: 673
И аз пийвам по чаша бира с храната.
Аз съм на принципа: щом ми се яде/пие, значи не е вредно (много ми е удобен този принцип Wink ).
Твърд алкохол/цигари/еспресо не ми се консумират, въпреки че преди да забременея употребявах от споменатите.
Като кърмим, и Хасан хора бе, една бира може да изпие
 #Silly

# 5
  • Мнения: 3 146
Бо, гледам ,че си направила сериозен завой в разбиранията си по доста въпроси , свързани с кърменето.Вече не ми се виждаш толкова крайна.Поздравления!!!
 Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами вкъщи си имам безалкохолна, но се уморих да търся заведения с безалкохолна. В някои даже ми се смеят или не ме разбират правилно.
Н овсщност сме канене на рожден ден в едно заведение, откъде да им знам мнението за безалкохолната бира.

# 7
  • Мнения: 1 704
и аз си пийвам.. и бира, и винце понякога.. гледам все пак да съм кърмила и след това, ама не го спазвам много и това правило особено по отношение на бирата.. не мисля, че е проблем

# 8
  • Мнения: 1 629
и аз си пийвам по чаша бира редовно cheers

# 9
  • София
  • Мнения: 3 663
Хайде и аз да си призная. Бира не ми се пие, че навън сега е студено, но виж винце си позволявам с вечерята. По половин чашка, да не напия бебчо.

# 10
  • Мнения: 7 106
Цитат на: marissha
Ами вкъщи си имам безалкохолна, но се уморих да търся заведения с безалкохолна. В някои даже ми се смеят или не ме разбират правилно.
Н овсщност сме канене на рожден ден в едно заведение, откъде да им знам мнението за безалкохолната бира.


Ами носи си в чантата по една за всеки случай, ако заведението не предлага Wink !Майтап  Laughing  Grinning !!!
Когато е инцидентно и не е всеки ден по няколко пъти, няма нищо лошо според мен в чашка бира или винце Stuck Out Tongue !

# 11
  • Мнения: 2 051
Аз също мушвам по половин биричка, вечер, след последното за деня кърмене, като знам, че следващото ще е в дълбока нощ чак и дотогава сто пъти ще се е отекла бирата.
Но това го правя откакто знам що-годе кога ще кърмя, преди не смеех, току виж прегладнели точно по време на алкохолното опиянение. #Crazy  #Crazy

# 12
  • Мнения: 439
ух, срам ме е но аз почти всеки ден пийвам по чаша-две бира Embarassed  А докторката, която беше на гости на Гала (имаше тема по този въпрос преди няколко дни) каза че всякакъв алкохол вредял при кърмене. Дано не е така за чаша бира - тя докторката май беше от онези крайни моралистки Thinking

# 13
  • Мнения: 781
И аз си пия биричка или винце вечер Simple Smile Даже съм чувала, че е полезно Grinning Разбира се без да се прекалява Wink

# 14
  • Мнения: 1 770
Ами и аз си пийвам понякога по малко бира или вино, но по много малко - 1/3 до 1/2 чаша. Така ми е мирна главата. Скоро обаче ме почерпиха с нещо много вкусно: сайдер смесен с фанта портокал. Малееее, то човек може да изпие една чаша вино по този начин без да се усети, ама аз съм железна и не се поддадох!
Обичам да съм принципна и да си спазвам принципите. Искам и да съм абсолютно сигурна, че не вредя на бебо.
И говорейки за това, някои майки казват, че на бебето нищо им няма въпреки че са пили и пушели и по време на бременността и на кърмене и т.н. Това обаче не означава, че не се формира разположение към заболявания и склонност към зависимости у бебето за периода, когато порасне. Така че - умната!

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз също си позволявам от време на време алкохолна напитка в малки количества. Половин-една чаша пиво или няколко глътки вино, даже и това понякога е много, щото се зачервявам, отпущам, омайвам, срамота дори... Пияна жена - весела къща!  Flutter

# 16
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И аз да си призная - позволявам си по малко бира и малко вина от време на време.... Лошото е само, че абсолютно навсякъде, където пише за бременност и кърмене се казва, че алкохолът е абсолютно вреден дори и в малки количества.... Но все пак по малко по някой път.... ами и ние сме хора

# 17
  • Мнения: 7 430
На мен една акушерка ми каза, че всеки ден ако искам мога да пия по една бира Mr. Green , в продължение на целия ден.....след кърменето..... Confused:  Sign Exclamation

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз все още чета и съм на фаза теория, а уча като за изпит.  Embarassed  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
та в тази връзка- от библиотеката четох, че бирата е лактогонна, може да се взима бирена мая отделно, но бирата сама по себе си била лактогонна, т.е. намалявала кърмата.
За виното пишеше по чашка, че може след кърмене.
Та сега въпросът ми е-инфото в библиотеката не е ъпдейтвано или всеки си взима сам решението?
Не че аз точно съм хукнала баш сега да кърмя, де! Laughing

# 19
  • Мнения: 3 926
А като му цапнете по едно винце преди вечерното кърмене това не помага ли за по-спокоен сън на бебоците?  Wink Щото от прабаба знам, че навремето като са били много ревливи децата са им давали да смучат сухи корички хляб натопени във вино. А като им никнели зъбките ги понамазвали с ракийка Simple Smile Абе какво ще ги четем тия западните Wink Я какви хубави български традиции си имаме в отглеждането на деца Laughing
Но като цяло и аз смятам, че щом на организма му се иска - лошо няма. Тя природата си знае работата. Grinning

# 20
  • Мнения: 1 404
Цитат на: Ina Sebieff
Аз все още чета и съм на фаза теория, а уча като за изпит.  Embarassed  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
та в тази връзка- от библиотеката четох, че бирата е лактогонна, може да се взима бирена мая отделно, но бирата сама по себе си била лактогонна, т.е. намалявала кърмата.
За виното пишеше по чашка, че може след кърмене.
Та сега въпросът ми е-инфото в библиотеката не е ъпдейтвано или всеки си взима сам решението?
Не че аз точно съм хукнала баш сега да кърмя, де! Laughing

Лактогонно означава стимулиращо образуването на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт