Разпределение на финанси вкъщи.

  • 11 553
  • 240
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 128
Какво правим, ако и мъжът иска да е близо до децата, да изгражда връзка докато са малки и т.н., не да блъска по 12+ часа само и само да се изкарват едни пари, да си прецаква здравето и ходи като сумнамбул 24/7, бърнаутнал и т.н.?

# 196
  • София
  • Мнения: 19 485
Какво правим, ако и мъжът иска да е близо до децата, да изгражда връзка докато са малки и т.н., не да блъска по 12+ часа само и само да се изкарват едни пари, да си прецаква здравето и ходи като сумнамбул 24/7, бърнаутнал и т.н.?
Няма такива филми, трябва да бъхта заради семейството, и при това няма право да си купи дънки за 1 000 еврАКА

Ох, отсега се притесних за сина си...

Последна редакция: вт, 25 окт 2022, 18:19 от Cuckoo

# 197
  • София
  • Мнения: 35 332
Защо изопачавате думите на потребителката, а?

# 198
  • Мнения: 1 130
Revoker,  много бащи са така, по мои наблюдения. Какво лошо? Лошото единият да прави пари, другият да подсигурява тила, да се грижи за деца и да прави някакви саможертви, а после да са с разделени доходи.

По принцип, за децата, при покрит финансов минимум, по важно от връзката с родителите и времето, прекарано с родителите, няма. Но това пак не значи, че мъжът може да си къта парите.

# 199
  • Мнения: 125
Какво правим, ако и мъжът иска да е близо до децата, да изгражда връзка докато са малки и т.н., не да блъска по 12+ часа само и само да се изкарват едни пари, да си прецаква здравето и ходи като сумнамбул 24/7, бърнаутнал и т.н.?
Дори е чудесно това. Много жени се оплакват, че бащата не иска да се занимава с децата или ако го прави по половин час на ден, значи “помага” или бейбиситва. Така че не виждам проблем.
По тази логика жената също ще е сомнамбул след 12 часа грижи по деца и домакинстване или тя няма работа, а само харчи парите на блъскащия се мъж, в тази хипотетична ситуация.

# 200
  • Мнения: 1 130
Какво правим, ако и мъжът иска да е близо до децата, да изгражда връзка докато са малки и т.н., не да блъска по 12+ часа само и само да се изкарват едни пари, да си прецаква здравето и ходи като сумнамбул 24/7, бърнаутнал и т.н.?
Няма такива филми, трябва да бъхта заради семейството, и при това няма право да си купи дънки за 1 000 еврАКА

Ох, отсега се притесних за сина си...

Ами може да си купи дънки за 1000 еврака, ако и на мен ми купи  за (поне) толкова, а на децата за три пъти по толкова. Wink То на моя мъж аз му купувам, та знам как му ги избирам. Wink
Иначе излиза, че си бачка за себе си, тогава да си се гледа, както се казва.

# 201
  • Мнения: X
Какво правим, ако и мъжът иска да е близо до децата, да изгражда връзка докато са малки и т.н., не да блъска по 12+ часа само и само да се изкарват едни пари, да си прецаква здравето и ходи като сумнамбул 24/7, бърнаутнал и т.н.?
Няма такива филми, трябва да бъхта заради семейството, и при това няма право да си купи дънки за 1 000 еврАКА

Ох, отсега се притесних за сина си...

Как така няма да бъхти? Тя жената си е жена, важното е мъжът да дава кинти, ако ще да е 24/7 на работа.

НЕ се притеснявай, Сиско, останали са и малък процент читави жени.

# 202
  • София
  • Мнения: 19 485
Е, не са чак толкова малък процент, надявам се.
Надявам се да не стои далече от някоя мома, чийто баща й е купувал дънки за по 3 хиляди евро още от малка

# 203
  • Мнения: 1 130
Куку, баща, който не дава за децата си повече, отколкото за себе си, не е баща.  А мъж, който си се гледа себе си,  и оставя съпругата си да е с по-малко,  не е пълноценен мъж.
Как си го представяте мъжът да харчи за себе си повече, отколкото за жена си и децата си...Чак ми е нереално, може би ако е наистина изключително богат мъж, но пак ми звучи не ок.

# 204
  • София
  • Мнения: 19 485
Да, да , разбрах...
Утре ще отида да запаля свещ - твоите и моите деца да не се засичат по никакъв повод

# 205
  • Мнения: 1 130
Куку, моите са момчета, споко Wink

# 206
  • Мнения: X
Е, в днешно време никога не се знае..

# 207
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ами може да си купи дънки за 1000 еврака, ако и на мен ми купи  за (поне) толкова, а на децата за три пъти по толкова. Wink То на моя мъж аз му купувам, та знам как му ги избирам. Wink
Иначе излиза, че си бачка за себе си, тогава да си се гледа, както се казва.
Въх, за деца такива суми... Разбирам, че изказването не е буквално, но чак пък толкова консуматорски поглед... А мъжът, той да си бачка, ако трябва и на втора работа да се хване, нали е главата на семейството... Много важно, че може и той да иска да си седи при децата и да ходят в парка през деня...

# 208
  • Мнения: X
Извод: мъжът е глава на семейството, затова е длъжен да работи денонощно и няма право на избор дали иска да работи толкова много, или не. Иначе е лош баща и съпруг.

Интересно ми е едно: следя различни теми във форума. В темата за работа и CV масово оплаквания от ниски заплати и кофти работодатели. В темата за пазаруване на храна масово оплакване колко е скъпо всичко.

Но в темите за маркови парфюми, нови придобивки и пазаруване - все едно е различен свят.

Значи работодателите са лоши, дават малко пари, но мъжете работят за да ни купуват подаръци и готини глезотии.

# 209
  • София
  • Мнения: 19 485
Винаги съм казвала, че в България има хора, които ги обединява само гражданството.
Те няма да се срещнат никога и никъде, освен ако единият не е обслужващ персонал
Но ти вярваш ли, че всеки оплакващ се, всъщност изнемогва с парите? Аз не.
Да ползвам клишето - на един не му стига за хляб, на друг - за яхта.

Общи условия

Активация на акаунт