Висок д димер в 3 триместър

  • 2 300
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,

Бременна съм в 9 месец с термин 24-26.09. Заради главоболие от няколко дена и от време на време замъглено виждане в лявото око днес отидох на спешен кабинет в Исул. Пуснаха ми изследвания и се оказа, че д димер ми е 2900, а гледам че за бременни би трябвало да е до 1700.

https://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm

Прегледаха ме невролог, очен лекар и кардиолог и казаха, че не виждат проблем. Становището на невролога е да бъда наблюдавана от невролог и АГ преди раждането.
На някоя друга бъдеща мама случвало ли се е да има толкова висок д димер в последния месец и каква е била причината?

# 1
  • Мнения: 327
Здравейте. Консултирайте се с АГ той може да назначи терапия за да се понижи д-димера . Изследвайте си пълна хемостаз, това ще даде най-точна представа на лекарят ви за вашето състояние.
Не отлагайте това посещение и този коментар на резултатите. Обикновено д-димера стига превес в края на девети месец (при нормална бременност) .
Мога да ви препоръчам д-р Сигридов , той се занимава с този тип лечение.
Изследвана ли сте за тромбофилия ?

# 2
  • Мнения: 3 597
Здравей , а не те ли насочиха към съдов ?

# 3
  • Мнения: X
Здравейте!

На съдов съм ходила 3 пъти по време на бременността и трите пъти потвърди след доплер, че няма проблем и вените на крака са ми повърхностни и че няма никакъв проблем. Последния път ходих на 14.09.

Бих отишла при Сигридов, но мисля че вече няма за кога. Ще проверя утре с АГ какво да направя по въпроса. За тромбофилия не са ме изследвали. Всички АГ казаха, че нямало показания. Това ми е втора бременност, първата беше април миналата година и не съм имала проблеми, но и не съм изследвала д димер.

# 4
  • Мнения: 3 597
Алегра , според мен е добре да те види съдов . Не заради вените на краката , които споменаваш , а заради окото . Не казвам , че има общо , но не е изключено . Само за твое успокоение .

Аз също не съм имала никакви проблеми и индикации през първите две бременности , но с третата получих тромб . Лекарят ми казва , че предходна нормална бременност не е гаранция за липса на тромбофилия и венозни проблеми . Също и , че със всяка следваща Б , шанса да се отключи се увеличава .

Ти май нямаш време , дефакто преносваш , но според мен е добре да не се отлага .

Успех и леко раждане ! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт