Парфюмни размисли и страсти - 277 октомври 2022 г.

  • 63 709
  • 952
  •   1
Отговори
# 945
  • София
  • Мнения: 1 781
SummerSun Libre EDT и нещо на Задиг, аз съм за This is her.

# 946
  • Мнения: 680
densi Heart
Преди дни, помолих да споделите мнението си за Xerjoff Bouquet Ideale. Ти каза, че ти е в Топ 5. Моля те, кои са другите четири?  Пробвах и други Italica, Ouverture, Alexandria ll но него харесах най-много! Специален, интересен,  красив, съблазнителен и различен (за мен). И ми мирише на черен шоколад, въпреки че, не присъства, като съставка.

# 947
  • Мнения: 31 177
Магде, те са на други марки. Например абсолютно вечен номер едно ми е Коко Шанел Едп, Адикт, Мадмоазел и въобще Шанел. Аз съм Шанел момиче и винаги ще бъда.
Букета ми е най- любимият нишов парфюм.

# 948
  • Мнения: 680
Дааа допуснах, че може да са и на други марки. Разбира се, знам! densi е Chanel Heart (и други) HugSimple Smile

# 949
  • Мнения: 669
Densi, Dior Addict ти е любимец, плавилно ли разбрах? Моля, те опиши го с няколко думи:praying_hands:

# 950
  • София
  • Мнения: 970
Обожавам го този Шалимар Колон. И през лятото е прекрасен.
Пътувах с него в многочасов презокеански полет. Достатъчно лек е, за да става за тясно затворено помещение, но и достатъчно присъствен и траен, за да ми помогне да понеса миризмата на чесън, която се носеше от някоя от близките седалки.  Wink
Хахах, с чесън даже върви, значи. Grinning
За мен е напълно необяснимо защо точно този фланкър са решили да спрат да произвеждат - лансиран е през 2015 (Shalimar Cologne 2015), "открих" го за себе си през 2020 г., когато вече беше спрян, благодарение на парфюмно другарче - да живее парфюмното подкокорoсване и споделяне! Heart T.e. постоял е на пазара едва 4-5 години, изчезнал е някъде през 2019 може би... Ако са искали да привлекат по-млада аудитория към една от вечните си класики, това е бил начинът - много е свежа тази композиция, без да е инфантилна, пращи от жизнерадост. Nature Sunny Затова ми хареса и миналогодишната лимитка Vanilla Planifolia, типово ми прилича повече на Cologne. За мое огромно съжаление третият фланкър, който много харесах, също е спрян - Eau de Shalimar (https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Eau-de-Shalimar-2353.html). Sad

Някой познава ли нещо от Roos & Roos, които преди се казваха Dear Rose? Ще ми е интересно да прочета впечатления и препоръки, ако някой има такива. Simple Smile Mentha Religiosa отдавна си я представям и се чудя как се е получила, но не съм я пробвала, както и нищо друго от марката.

# 951
  • Мнения: 2 400
И на мен ми стана смешно за чесънчето, не е за вярване, че още се случва!
Не познавам нищо на Roos & Roos, хем съм срещала парфюмите им за проба, но ми е много трудно да пробвам повече от три - четири неща в парфюмерия. При последния ми набег имаше и много хора, та буквално нищо не разбрах. Беше станал такъв гъст облак от аромати, че едва усещах и тежки такива.
Взехме семейно Ганимед, защото го познавахме отпреди и мостри, което за мен се утвърждава като единствен вариант за разучаване на парфюм.

Колончето Шалимар ми е дългогодишен фаворит за междинните сезони, особено ми е любим средният му слой, който на моята кожа е много красив цветен акорд.
Жалко, че е спрян.

Последна редакция: вт, 01 ное 2022, 08:55 от silver pearl

# 952

Общи условия

Активация на акаунт