На море в Турция - тема 76

  • 52 650
  • 740
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 183
Здравейте! Интересуват ме хотели в Анталия за през юни 2023г. с отопляеми басейни или с вода поне 24-25градуса.Също така да е UAl и с красива природа.И да попитам-изисква ли се задграничен паспорт при пътуване със самолет или може само с лична карта? И съответно от хотелите дали имат изисквания за задграничен паспорт? Ще съм много благодарна на отзовалите се!

# 256
  • София
  • Мнения: 3 150
В Батихан бяхме. Ами, да, шумно беше и знам, че в повечето хотели е гюрлотия, затова не бяхме повторили досега, но сега се колебаем. Не сме от от 10 до 17 на плаж. С две деца сме - тогава ще са на 5 и 1 г. Баткото така или иначе не е за твърде стръмни пързалки. За отдалеченост, ако сме със самолет нямаме претенции, ако е с кола е добре да е по-близо, предполагам това се изчерпва с Кушадъсъ като локация.
Багихан е доста компактен като територия и всичко се случва около големия басейн,
 затова сигурно сте останали с впечатление за гюрултия. В други хотели,  където сме били, е имало и по-спокойни варианти.  Например в IC green palace дневната анимация беше на един басейн, дето случайно я открихме единия ден,  почти не се чуваше нищо на басейна дето си бяхме харесали или на аквапарка.
Преди сме били в Лонисера,  там около основната сграда (бившия резорт и спа)  също е пълна лудница,  но имаше корпуси на бившия уърлд, които бяха на супер тихи и зашумени места без никакви музики (мисля блок Д беше,  но само отвън съм го виждала,  а и беше отдавна. Общо взето и ние търсим по-спокойните места,  почти винаги е помислено и за това. В Батихан например основно стояхме на басейна пред swim-up стаите, хем по-спокойно,  хем дребния си ходеше на пързалките и го наглеждахме.
За тишина и спокойствие аз бих помислила и за къщички,  с предимствата и недостатъците им.  Един от вариантите за догодина ни е Камелия К клуб,  компанията много го хареса по снимки,  но още се чудим.

# 257
  • Мнения: X
Благодаря, Нелка, ще разгледам тези, които си споменала.

# 258
  • на село
  • Мнения: 826
Тази година нещо закъснях с резервацията и в последния момент заменихме Турция с Гърция.
Реших да не правя повече такава грешка и букнах рано за следващата година (още докато бяхме на почивката в Гърция).

Хотелът е TUI Blue Barut Andiz в Сиде и ще се радвам да чуя мнения за него. Не сме били в Турция на почивка досега. Началото на септември са ни отпуските - надявам се да случим на добро време. И на места за шопинг, разбира се.
Старият град, разбрах, че е наблизо и някоя дневна екскурзия ще изберем.

# 259
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Здравейте, включвам се и аз в темата, много се колебаем накъде да хванем следващата година на море - България, Турция или Гърция.

В Турция сме били веднъж преди години в Кушадъсъ в един от спряганите за добри хотели и наистина сървиса и храната са добри, но се оказа че ние сме по-особени почиващи и не ни допадна съвсем. Сега  се чудя пак дали да не опитаме, но осъзнавам, че концепцията за почивка е горе-долу еднаква там и не знам ще има ли място, което да ни пасне.
 
Уточнявам какво не ни хареса предния път - основно шума от анимацията и музиката, която кънтеше целодневно около басейните от рано сутрин до към 11-12 ч. през нощта. Това беше доста изтощително за нас, като и масата от стаите гледаха към басейна, нямаше и къде да се смени. След 11 ч. вечерта пък се чуваше машината, която почиства басейна или нещо подобно. Та основен приоритет ни е тишината, нямам предвид да е идеално тихо, ясно е че има туристи, басейн, но постоянни да ми дъни музика или да се говори нещо по микрофона, не. Т.е. не сме по анимацията, не сме и по пързалките, но държим да има нормален басейн, чист, поддържан и топъл, където да си поплуваме й постоим, също и детски басейн. Държим и на добрата храна, не е нужно да има огромно разнообразие, но да е приготвена добре. Миналият път по допълнителните екскурзии, които имахме, някъде имахме включена храна и определено беше по-зле от тази в хотела, така че допускам, че е възможно да има и хотели, в които храната не става, затова пояснявам. Не пием алкохол. Добре е да има приличен плаж, без да е стръмен, скалист и да е плитко в началото. На стаи, обзавеждане и гледки не държим, стига разбира се да не гледаме към някаква кофти местност. Плюс е да сме близо до градчето, да има къде да се разходим, но не задължително. И май в общи линии това е. Транспортът ще е или личен или самолет. Не знам с личен не се ли губят твърде много дни, един ни е шофьора. Има ли подобно място и къде да гледам/търся?
Ние почивахме във Vonresort golden beach в Сиде, те са на една площ три хотела, като този реално не е хотел, а къщички на по 2-3 етажа, с по няколко стаи/апартаменти във всяка. Беше спокойно и тихо, а нашата даже беше не много далеч от единия басейн, но достатъчно далеч от амфитеатъра /той е близо до единия хотел/. Гледка към градината, ние бяхме на 1ви етаж и от верандата директно се излизаше вътрешна градина с хамак и няколко палми. Целият комплекс е много озеленен и е като парк с къщи, палми, цветя. Стаите, някои като нашата имат нужда от реновиране. Но си беше чисто. Ние бяхме с две деца и бяхме във фамилна стая /две стаи с врата между тях/. Плажът е разкошен, пясъчен, плитък с плавен преход. Има и пирс със бар на него, павильони и стълби към морето. Много шезлонги под чадъри и под тенти. Аквапарк с 13 пързалки, от тях 4 са детски. Отделно няколко басейна вкл. плитък за съвсем малки деца с тента за сянка. Храната беше ок, имаше общо взето всичко.
Това беше пред нашата веранда. Отзад към вратата пък е алея.

# 260
  • Мнения: X
Благодаря Море, мисля, че това предложение доста се доближава до това, което търсим! Интериорът честно казано не ни впечатлява, но все пак какво се разбира под реновиране? Стига да няма мухъл и мебелите да са прилични, в смисъл не опасни или счупени, е ок.

А през агенция ли резервирахте и с какво пътувахте?

# 261
  • Мнения: 3 269
Almond12 Камелиите ще ви допаднат по критериите които търсите. Най вече клубната част. И нашата първа почивка беше точно Батихан. Добре че имахме вече друга резервация защото щяхме да се откажем от Турция.

# 262
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте. През изминалото лято за първи път със семейството ми бяхме на море в Турция, избрахме Корумар ефесус в Кушадасъ, в началото на юли, и беше прекрасно. Сега искам да направя ранна резервация, но ми се иска да пробваме друг комплекс, без значение къде, от нивото на Корумар. С две деца сме, на 8 г и на 2 г, и наличието на  аква парк и хубав плаж са ни изискванията.
Препоръчаха ни Лонг бийч в Алания. Там влажността до колкото зная е много висока и става нетърпимо горещо....кога е хубаво да се ходи там, през юни удачно ли е или е хладно за къпане в морето?

# 263
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте колебая се между два хотела Von Resort Golden Beach Сиде и Aqua fantasy Aquapark hotel & spa Кушадасъ . Вие какво мислите? Благодаря

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Взех, че направих резервация в един хотел в Кушадасъ за 1-8 септември 2023.
И сега се чудя: През септември времето там става ли за плаж? С малки деца ще сме.

# 265
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Благодаря Море, мисля, че това предложение доста се доближава до това, което търсим! Интериорът честно казано не ни впечатлява, но все пак какво се разбира под реновиране? Стига да няма мухъл и мебелите да са прилични, в смисъл не опасни или счупени, е ок.

А през агенция ли резервирахте и с какво пътувахте?
В нашата стая нямаше мухъл, просто обзавеждането беше да кажем по-обикновено, но нищо счупено, повредено или опасно. Имаше стаи, които бяха реновирани, просто нашата не беше. Иначе имаше хубави големи гардероби, удобни матраци. Има снимки из интернет, аз снимах разни животни от хавлии, които правеше камериерката, но не се сетих цялата стая да снимам. За мен беше важно да е чисто и беше чисто. Всеки ден се почистваше и се сменяха хавлии, а чаршафи 2 пъти седмично.
Ние пътувахме с Тез Тур, от Варна със самолет /чартър/. Доволни сме от агенцията, никакви проблеми не сме имали. Бяхме от 9-16 октомври, резервирахме през юли. Времето беше страхотно, 27-29 градуса през деня, морската вода около 25-26 градуса. Абе като във Варна през лятото беше времето. 😄 В басейните беше малко по-хладна водата, но ставаше за влизане. С деца на 13г и 4г бяхме и им беше Ок. Предполагам, че през летните месеци ще е много по-топла предвид, че в Анталия става лятото 40+ градуса.

# 266
  • София
  • Мнения: 23 072
И сега се чудя: През септември времето там става ли за плаж? С малки деца ще сме.
Става и още как!
За мен това е най-доброто време за море в Турция.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 3 936
Взех, че направих резервация в един хотел в Кушадасъ за 1-8 септември 2023.
И сега се чудя: През септември времето там става ли за плаж? С малки деца ще сме.

мн.често е по горещо отколкото август у нас
вчера бях на плаж на басейн   ИВАНЧОВ ХАН  и  пак хубаво слънце и поне два часа си се пекох на лятно слънце и то на 1 ноември

# 268
  • София
  • Мнения: 1 415
Взех, че направих резервация в един хотел в Кушадасъ за 1-8 септември 2023.
И сега се чудя: През септември времето там става ли за плаж? С малки деца ще сме.

Много ми звучи кофти, взех, че направих резервация за някакъв си там хотел, демек няма значение хотела, просто някакъв си хотел, а той е от ОГРОМНО значение. Скапан ли ти е хотела, няма ли плаж, аниматори за децата, пързалки, разнообразна манджа, повярвай ми никакво значение няма какво ще е времето от 1-8 септември. Та кой е хотела....иначе времето както казаха може и по-топло да е от тука през август.

# 269
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Ааа, не е "някакъв си там" 🙂 Избрах го заради водните пързалки, добрите оценки, ол инклузива, ниската цена и по снимките ми хареса. Това е Palmin hotel.
Написах "взех, че резервирах", защото го направих без да зная през септември дали ще е хубаво времето там - това трябваше да го проверя преди резервацията. Но тук ми казвате, че времето обичайно е подходящо тогава, така че благодаря! 😊
Имам и друг въпрос: в коментарите за хотела четох, че въпреки табелите да не се резервират шезлонги с хавлии, това там се случва често. Какво се прави в такъв случай? Живея в Бургас и на морски курорт никога не съм ходила. Ходим по плажове, където няма чадъри и шезлонги, и ми е непознато това със запазването, а чувам че е голям проблем.

Общи условия

Активация на акаунт