Нашите кухни - тема 92

  • 38 426
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Аз не харесвам лъскави кухни, както и всякакви други мебели гланц, но това в толкова индивидуално! Сега като планирахме кухнята и двамата с мъжа ми бях и на мнение че гланц няма да взимаме, вратичките са бели/крем мат, плотът е цвят дърво, както и плочките. Знаехме че искаме нещо такова, отидохме да планираме и на място си избрахме точните цветове. Аз лично съм много доволна, повърхностите се чистят много лесно. Но и да не беше така нямаше да го отчета като минус 🤷🏻♀

Последна редакция: ср, 18 яну 2023, 18:01 от TeoM83

# 706
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Ако не ви стига светлината в кухнята или където и да е да знаете, че е от егенето.

# 707
  • Мнения: 1 938
Това по принцип или имаш предвид конкретно някой?
Щом е така, за следващата кухня ми измисляй два реда лед и всеки шкаф да свети вътре. Подарък от теб за пенЦионирането ми... след 30тина години😂

# 708
  • Мнения: 39 051
Нашата микровълнова фурна се намира в шкаф до фурната. Не е вградена, но за наше ползване ни е много удобна и не е на показ.

# 709
  • Мнения: 6 213
Много е красиво така

# 710
  • Германия
  • Мнения: 3 399
По темата за остъклените балкони, според мен един добре проектиран и изпълнен остъклен бетон, вътрешен или външен, който може да се отваря така че да изглежда почти все едно не е остъклен и да се ползва така лятото, а зимата, ако е добре изолиран, да бъде нещо като зимна градина, е определено плюс. Но кой ли се занимава с такива глупости. Друго си е да си изнесеш печката на него и да си разшириш кухнята…

Както и да, виждала съм такива остъклени балкони, харесват ми, а за мръсен град като София се по-добрия вариант от някой псевдо балкон, който така или иначе не може да се ползва или се излиза на него само да се пуши примерно

# 711
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Това по принцип или имаш предвид конкретно някой?
Щом е така, за следващата кухня ми измисляй два реда лед и всеки шкаф да свети вътре. Подарък от теб за пенЦионирането ми... след 30тина години😂

https://rosi.bg/kant-drajka-s-pvc-kapak-za-led-osvetlenie---3-m-5428.html

# 712
  • Мнения: 240
Здравейте, пиша тук, че май има доста хора с опит Simple Smile

Някой може ли да ми обясни как точно се правят тези гардероби и с какъв материал? Възможно ли е да се постигне с
пдч? Получихме две оферти и пдч-то е много по-приемливо като цена, но дали изглежда добре? Също, какво е това “мдф фолио”?

# 713
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Според мен този гардероб бядисан, може да се направи с мембранни врати (мдф с пвц фолио), но май няма да е голяма разлика. Дали може да се направи от пдч, може, но трябва материала да го има на 18 и 8мм деелина, но да си го кажем ако сте хора с претенции може да не ви хареса,  също може се изпълни и с мдф профили, но съчетването на цветове е малко трудно.

# 714
  • Мнения: 408
Shadowman,
снимката произволна ли е?Чие е това изпълнение?

# 715
  • Мнения: 6 213
Тоя гардероб със стълба бих му отваряла вратите😂

Иначе - има си и готови такива

Последна редакция: чт, 19 яну 2023, 07:41 от second

# 716
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Shadowman,
снимката произволна ли е?Чие е това изпълнение?

Аз съм го правил, боядисаните детайли са дело на бояджия, аз ги поръчвам и монтирам.
Икейския гардероб е с фолио.

Последна редакция: чт, 19 яну 2023, 08:37 от shadowman

# 717
  • Мнения: 408
Много ми хареса гардероба.Това не е от профили,нали?Дълбана е вратичката/или както там се казва/

# 718
  • Мнения: 3 818
Здравейте, пиша тук, че май има доста хора с опит Simple Smile

Някой може ли да ми обясни как точно се правят тези гардероби и с какъв материал? Възможно ли е да се постигне с
пдч? Получихме две оферти и пдч-то е много по-приемливо като цена, но дали изглежда добре? Също, какво е това “мдф фолио”?



Това е хак с икейски мебели:

https://blog.thevintagerugshop.com/2017/02/21/our-new-built-in-pantry/

Описано е как и с какво е постигнат.

Има една щатска компания: https://www.semihandmade.com/, която предлага различен дизайн врати за икейски мебели и изглеждат като правени по поръчка. В този случай са използвани корпуси на Икеа и врати на тази фирма. Хората сами са си боядисали вратите. Ако се спрете на таблена врата като тяхната (shaker doors), имайте предвид, че има определени размери на рамката и нейната дълбочина. Когато ходих последния път в щатите си бях поръчала мостра на такава врата от тази форма и по нея правихме нашите мебели. Ширината на рамката е 6.3 см, а дълбочината е 0.8 см към гърба на вратата. Точно в този случай вратата е от масив, клиентите сами си ги боядисват. Имат и други варианти. Ние ги направихме от мдф. В БГ да се намери хубав масив било трудна работа или поне така ни посъветваха.

Последна редакция: чт, 19 яну 2023, 09:45 от Смърфиетка

# 719
  • Мнения: 6 213
В този също има доста добри идеи за хакове с гардероби. Конкретния линк го ползвах, но с нещо леко по различно като изпълнение.
https://ikeahackers.net/2020/11/walk-through-closet-pax-wardrobe.html

Общи условия

Активация на акаунт