Френски мадами - пак 3?

  • 20 704
  • 279
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 664
Chaumont, за първи път чувам за такова нещо Simple Smile
А за хапването, така са в началото, дъщеря ми ядеше по час-час и половина и докато се опомня, пак беше гладна Wink Дано ви подминат поне коликите!

Мишенце, аз колко пъти съм ревала от яд след среща с майсторлъка на френски фризоьри Sad Напоследък ходя в един салон на Franc Provost близо до нас и съм много доволна.

Мариякара, Надин, къде се загубихте?? Я, бързо да се отчетете Laughing

# 226
  • Мнения: 2 907
Хайде и аз да се разпиша малко при вас, че напоследък се преносох изцяло при немските мами.

Шомонски, нали е невероятно усещане да храниш някой, след 9 месеца чакане?  Mr. Green В началото ще ти е ново и трудно, но тези мигове с бебето са незабравими и ценни. Ти по-добре се радвай, че нямаш блуз или депресии, аз след раждането първо бях в еуфория, но след това психически ме сполетя нещо много лошо. В тази връзка даже ми се ще да попитам нещо мариякара, ако няма нищо против разбира се.
А при нас също 2 седмици след раждането дойде сестра от болницата, но ние тъкмо излизахме, тя не настоя да влезе, даде ми визитна картичка и най-учтиво си предложи услугите в случай на нужда. Не мисля, че идват да те преглеждат и наблюдават, а е по-скоро за жени, които имат нужда от съвет или имат трудности да се справят сами.
А ти кърмиш ли?

Мишенце, аниа, вие сте сладки. Аз на фризьор не съм ходила от 10 години във Франция. Ходя в Бг., като ходя на ваканция в някоя екзотична и евтина страна, последното ми ходене на фризьор беше в Прага...А пък като знам цените в Париж...уау ви казвам #Crazy

клео, вие сте с два езика, при нас ще е сигурно още по-трудно, понеже аз искам моето дете да може и български, таткото е германец, с него говорим на немски, а детето ще тръгне на градина етц във Франция. Така че аз един ден ще и помагам за домашните на френски, докато официялният език вкъщи е немски, а искам тя да говори и български. Представям си тогава колко късно ще проговори.

ротса, виждам че в големи планове си се впуснала, да се похвалиш когато дребито се научи на ка-ка като голяма  Laughing А тя скорпи или стрелец е? Аз както винаги не разбирам майтапа от подписа ти...

чумби, гледах снимките от Ница. Та вчера си купих два килограма портокали. БИО портокали.  Wink

щрумпфетке, любов моя, с риск да разкрия пред всички нашата тайна любов, те прегръщам и теб, не мога да си тръгна без да не те спомена поне  Sunglasses

Поздрави на всички останали и хубава вечер.

# 227
  • Мнения: 1 909
Mystic, да знаеш, че те сънувах онази нощ - пеехме двете  покачени на нещо в някаква катедрала (готическа сигурно) и беше ужасно мистично  Shocked
Радвам се че така са те инспирирали снимките от лимонения празник за био-енергия. А портокалите на пунш ли ги направи? Wink

Мишенце, не се ядосвай за прическата - за дребните и така си най-красивата! Ама аз също не съм доволна от тукашните фризиори и добре че косата ми взе да идва на себе си - ще я пускам дълга.

Шомон, при нас идваха от едно нещо - Пе Ем И му викат, ама само ако си ги повикаме - да теглят бебетата и да ти дават разни съвети, ако имаш нужда.

# 228
  • Мнения: X
Как да не се ядосвам. Не стига че съм дебела (и няма сваляне заради кърменето),ами и в главата съм като дъвкана и изплюта. И преди съм патила от тукашните майстори, ама такова безобразие не е било. Направо ми е чудно - тук фризьор се става след 2-3 години учене и практики, а нищо не могат. Уф....

И у нас не са идвали никакви социални служби след раждането на бебето.

Това PMI го има към по-големите Centre Social - има ги във всеки квартал. Там се организират безплатни прегледи за бебета, ваксинации, консултации с акушерка и т.н. Обикновенно прегледи с лекар има по 3-4 часа 2-3 дена в седмицата, съответно и часовете свършват бързо.Акушерки и пиерикюлтристки има по-често - можеш да отидеш без час само за теглене на детето. Аз PMI ги ползвам за редовните консултации на децата и за ваксините , защото лекарите в PMI са добри, имат време и не претупват прегледите. Общо взето един преглед при тях е минимум 30 минути, винаги са отзивчиви и винаги питат и обясняват доста. На частен педиатър ходим само при проблем. МНого съм доволна от нашата педиатърка - винаги е точна в диагнозите, но там е като конвейер и няма никакво време за въпроси извън текущото заболяване на детето.

# 229
  • Мнения: 545
Хелооооу момичета-кокичета,

по къщите не идват току-така от ПМИ-тата...трябва някой да е сигнализирал някакво нередно отношение на родителите, за да идват на проверки и то процедурата е дълга преди да могат да влязат...пък и не са от ПМИ-то, а са социалните служби..

Но ако майката не може да се придвижва, може да си вземе РДВ от близкото ПМИ и една пюрикюлтристка ще дойде да ги посети за консултация и съвети..

Също някои аптеки предлагат безплатно теглене на бебчетата в началото...

Педиатърите в ПМИ-тата са безплатни и обикновено са там веднъж в седмицата. Добра алтернатива са за ваксините и редовните прегледи. Моят педиатър лично никога не ми взима пари само за биене на ваксина.

мистик, чувала съм за деца, които говорят и 3те езика, използвани в семейството..2 си е цяло богатство, пък какво остава за 3!

А някой мисли ли да ходи на ски тази година и къде..? newsm78 Ще кажете дърветата цъфят вече, а тя за ски ми говори...но всички мои колеги си взимат 2 седмици ваканции, а на мен тази година пак ще ми се размине... Cry


Just for a piece of dream:

 


Vivement le week-end!
Cléo.    bouquet

# 230
  • Мнения: 2 907
чумби, ти си първата от форума, която казва, че ме е сънувала!!! Уау! Защо ме сънуваш бе мила?  Laughing Но не беше лош сън, нали? Защото аз само кошмари сънувам....

клео, аз не знаеш как те ревнувам! Затова, че от 100 години се чудим как да се срещнем с щрумфетито, ама засега сме още в мислене...Та знам, че вие си се срещате редовно, а аз си ближа раните сама   Grinning А за трите езика , ще видим. Аз нямам проблем да се преместим в Германия, ама моят мъж много обича Франция. Пък аз цял живот във Франция, само мечтая да се махна... Трудна работа.

# 231
  • Мнения: 2 907
Като каза кокичета, ето ви една снимка отпреди 3 дни. Това са кокичетата на майка ми, бяхме и на гости  Simple Smile http://family.webshots.com/photo/2391996220089315803abaTOQ

# 232
  • Мнения: 545
Абе Мистик стига ревнува напразно, ами скокни таз' събота до Нант  Laughing...заформя се женски купон..излизам с моите приятелки и ще правим интеграция на нов член в партията на лудите калинки, т.е. на щрумфата, която уж щеше да си слага нов никнейм, ама се мота още..
та тя не знае какво я чака за интеграцията в тази запазена територия и през колко етапа ще трябва да премине за една нощ  Mr. Green Grinning
Та, ако ти се лудее, заповядай с нас този уикенд..все ще ти намерим място за спане, пък и кой е казал че ще спим  Joy

сии ю суун!  Stop

Клео.

# 233
  • Мнения: 2 907
хихи, клео, знам аз , че ще ходите на запиване, ама не знаех, че няма да се спи  Laughing Та сега се чудя дали да не дойда  Wink

# 234
  • Мнения: 545
Какво ти спане...последният път в 7,30 часа сутринта след славно денсене, се навряхме в една буланжери да ядем пици.. (после ми беше чак гадно  Sick)

Та и сега се надявам да посрещнем неделното слънце и да имаме добри спомени..


# 235
  • Мнения: 847
Охо ,темата нещо се размърда..Гледам Клео и Мистик ,нещо за мен си говорите... Wink Simple Smile
Та сега ,за двуези4ните деца -ами Мистик,шмат ,и ние сме като вас...аз българка ,тати португалец ,живеещи във Фр-я... ooooh!та ще сме 3 ези4ни....за сега се справяме добре,Клео може да го потвърди ...бг го говори добре,френския разбира и говори определени думи ,португалския ,за сега само разбира без да говори...но за по нататъка ще видим...аз мисля 4 ези4ни да сме ,как ще пропуснем и енглиша... Laughing
Леле Клео ,каво ми готвите ,недей така ,та зна4и викаш изпитания ,а ,за да се влезе във вашта група...ами ок ,по4вам да се готвя от сега.... Mr. Green....ама да ме ориентираш нещо ,да не остана неподготвена в някоя област... Mr. Green сега се боря с аперото...после продължавам с останалите неща...
Мистик ,скъпа ,хайде идвай ,да видиш какъв е купон ... Hugзнаеш няма проблем за спането ...
Ох,той поста май само за Клео и Мистик ,ама ... Stop
Клео ,какви ски бе мила ,в БГ такава пролет е ....по добре иди на СПА.... Sunglasses

# 236
  • Мнения: 847
Какво ти спане...последният път в 7,30 часа сутринта след славно денсене, се навряхме в една буланжери да ядем пици.. (после ми беше чак гадно  Sick)

Та и сега се надявам да посрещнем неделното слънце и да имаме добри спомени..



Е,Клео ,и този път се надявам да не пропуснете слънцето заради мен.. Laughing като нов 4лен трябва подобаващо посрещане...амо без пици моля... Sick

# 237
  • Мнения: 1 909
Мишенце, споко, ще отслабнеш като спреш да кърмиш - тичането около дребните е страхотна гимнастика! И аз се чувствах ужасно доскоро, при това косата ми падаше, имах целулит и т.н., да не разправям страшни истории. Ама всичко мина полека-лека, даже и целулита. Сега съм по-слаба от преди да забременея - голям екшън си е!

Леле, как ви завиждам за тези дамски купони, та в Париж, та в Нант... и все на поне 1000 км оттук! При това с препиване без преспиване... леле, размечтах се! Разказвайте поне, ако ви останат спомени

Клео, ние вече малко покарахме ски по нова година

http://good-times.webshots.com/album/556915453gvhrGQ

И сега уж се каним другата седмица пак да отидем, дано не ни се размине.

Мистик, не беше кошмар съня Grinning, ама  си беше доста загадъчен. И аз се чудя в каква връзка, чакам продължение


# 238
  • Мнения: 847
хихи, клео, знам аз , че ще ходите на запиване, ама не знаех, че няма да се спи  Laughing Та сега се чудя дали да не дойда  Wink
Мистик ,мила заповядай :
http://www.opodo.fr/opodo/AvailabilityServlet?JSESSIONID=FdQWx7f … mLTBGhWLLQnVnKjrr!1419594468&CMP=

Хайде 4акамете Heart Eyes ,пък и какъв шанс ,не една ,ами две форумки ще срещнеш... Hug

# 239
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 780
Малееее, 3 дена ми беше изключен компютъра (да, и това се случва понякога  Laughing), пък вие сте се разприказвали  Laughing.

Първо - прясна инфрмация за шофьорските книжки! От префектурата на Версай ми казаха, че вайат от 1-ви януари тази година, при това със задна дата! Т.е. мога да отида с книжката (в срок на валидност, за малко да напиша "на годност")и личната ми карта (френска) или карт де сежур и да получа френска книжка! Юпииииии!!! Сега остава да си получа БГ книжката по пощата  Laughing.

Второ - за езиците. Аз не съм от най-стараещите се и говоря на Камбанка на френски и на български. Баща й (французин) - на френски, бавачката - на френски. Когато майка ми беше тук, понаучи и малко български. Резулатат - проговори малко по-късно в сравнение с децата на нейната възраст, но после "дръпна" изведнъж - на ден по 2-3 нови думи научава. Но говори на френски, прави къси изречения, разбира и български, но не го говори. Е, още говори и бебешки, особено като е развълнувана и иска да обясни много неща наведнъж  Laughing. От известно време почнах да й говоря изключително на български, да видим докъде ще го докара  Simple Smile. Иначе, нали сме и амбициозни родители, даже я научихме да брои и до 12 на английски  Laughing. На това сложете и факта, че свеки от време на време й говори на португалски, какафонията става пълна. Не "Камбанка", а "Вавилон" ще трябва да почна да я наричам  Laughing.

Трето, за социалните и ПМИ-то. На мен ми пристигна една дама две седмици след като се прибрахме от родилното, но се обади предварително да уговори среща. Беше не толкова да провери как си гледам детето, а по-скоро да ми обясни системата на ПМИ-тата, да ми даде полезни телефони (педиатри, Лече лигата, социалните), дали имам проблеми с кърменето и такива неща... Спомням си, че бях в толкова насипно състояние, че едвам я изчаках да си тръгне. Иначе ПМИ-то много добра работа ми свърши за тегленето в първите месеци и за васкините.

Шомонт, все пак Калоян изчака майка ти да дойде  Simple Smile. Почивай си когато можеш, хранете се добре и се гледайте с малкия гладник Laughing. За хълцането не знам какво да те посъветвам - Камбанка с биберона се оправяше, ама Калоян щом не проявява интерес... На мен сестрите в болницата ми бяха казали, че е нормално бебетата да хълцат и че не е страшно и че с възрастта минавало, ама си е впечатляващо какви хълцания може да издава едно бебе.

Мистик, историята със зодиите е следната: ние Камбанка я гласихме (по-точно аз исках) за Везни, че много се разбирам с тях, ама докато шлайфахме последните детайли, докато я гласихме, изтървахме сроковете за Везни  Laughing. Терминът ми беше между 29 ноември и 1-ви декември (докторите така и не се разбраха до последно  Laughing) - демек Стрелец. Само дето тя поизбърза малко и взе та излезе на 22-ри ноември - последният ден на Скорпиона. Но 2004-та беше високосна, та тази година Стрелците започвали на 22-ри ноември (поне така твърди астралната й тема, която ни направи един приятел).
А сега върви разбери дали е Скорпион или Стрелец  Laughing. Така като я гледам, май е взела най-лошото от двете Grinning.
По въпроса с махането на памперса сме в застой, пак ще опитваме полека-лека този уикенд.

чумби, и при теб ли е проработило това с отслабването след двете деца?
Мариякара казваше, че и при нея е било така. Да взема да се стягам за второ значи, особено ако се маха и целулит!  Laughing

Клео, никаква ваканция и за мен тази зима, пролет и лято, евентуално чак наесен, бууууу! Cry

Както гледам в Нант ще бъде весело този уикенд Laughing. Метнете по някоя снимка после Grinning

Мишенце, не се кахъри за фризьора, ще ти порастне пак косата. То и аз колко фризьора смених, не е за разправяне. Тъкмо намерих един приличен салон и трябваше да се преместим. Сега и аз от известно време ходя при Франк Прово, ама последният път имах чувството, че косъм по косъм ми боядисваха кичурите.  Laughing
За каталога на ИКЕА - не знам дали можеш да го поръчаш в сайта им. На нас досега са ни го пускали направо в пощенската кутия. newsm78
Знам, че можеш да го разгледаш онлайн, ама малко бавно се зарежда.

Абе, я да ви питам - някой поръчвал ли от Ла Редут по време на разпродажбите? На мен една доставка ми се бави вече месец, та се чудя дали е нормално...

Айде ще спирам преди да съм надхвърлила лимита за брой знаци в пост  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт