Банята - тема 42

  • 34 604
  • 736
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 001
Хора дайте едно рамо моля, купих преди месеци пълен комплект Грое структура за вграждане с тоалетна, бутон и т.н.
След като разбиха всичко се разбра, че няма да как да се използва висящата тоалетна чиния - излиза много напред и не може да се минава. Структурата остава, монтирана е и сега търся с по малък размер, срещали ли сте такава с 430 - майсторите казаха, че има,  в сайтовете на някой места даже не са упоменати размерите. Ох и да не е 4цифрена сума

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 13:00 от Casual

# 406
  • Мнения: 2 135
Структурата остава, монтирана е и сега търся с по малък размер, срещали ли сте такава с 430 - майсторите казаха, че има, но не мога да открия в сайтовете ( то на някой места даже не са упоменати размерите )
Отивате в който и да е физически магазин, в който продават структури на Грое, и си поръчвате желания размер.

# 407
  • Мнения: 2 001
Структурата остава, монтирана е и сега търся с по малък размер, срещали ли сте такава с 430 - майсторите казаха, че има, но не мога да открия в сайтовете ( то на някой места даже не са упоменати размерите )
Отивате в който и да е физически магазин, в който продават структури на Грое, и си поръчвате желания размер.
Как не съм се сетила ... смятате, че специално за мен Грое ще изработят висяща тоалетна с къса проекция ?

Сарказма настрана, аз ли не съм оформила въпроса си достатъчно ясно или вие не сте ме разбрала/а....
Въобще не намирам такъв размер като производство за тоалетна, не само на марката Грое

Моля ако някой е срещал/купувал конкретен модел на която и да е марка с толкова къса проекция да ме насочи, ще съм много Благодарна
Скрит текст:
Ето примерно в тази се подлъгах по снимката на размерите конзолна компактна че е 43, после видях. че и тя е 49

За урок ще ми е, при ремонт на стари жилища да не правя проекти преди да съм разбила всичко, а и да не купувам нищо предварително.

# 408
  • Мнения: 6 331
На първо търсене попаднах на този сайт, който очевидно е гръцки. Може би има опции за покупка..
https://www.polihome.gr/en/mpanio/lekanes/wall-mounted/pyramis-s … asin-hanging.html

…има го и в бг вариант, доколко е надежден обаче не знам
https://www.polihome.bg/bg/banja/toaletni-chinii/visyashti/toale … sjast-127750.html

# 409
  • Мнения: 2 135
Не съм имала за цел да проявявам ирония към питането ви, от което разбрах, че майсторите са ви казали, че има по-къса структура на Грое. Освен това казвате, че в сайтовете на места липсват размерите.
Ами пак ви препоръчвам - отидете във физически магазин и питайте има ли структури с желаните от вас размери, и ако има - от кои марки/модели.
Това също е вариант, не мислите ли.

# 410
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 424
Обадете се в магазин Сима.

# 411
  • Мнения: 5 380
Хора дайте едно рамо моля, купих преди месеци пълен комплект Грое структура за вграждане с тоалетна, бутон и т.н.
След като разбиха всичко се разбра, че няма да как да се използва висящата тоалетна чиния - излиза много напред и не може да се минава. Структурата остава, монтирана е и сега търся с по малък размер, срещали ли сте такава с 430 - майсторите казаха, че има,  в сайтовете на някой места даже не са упоменати размерите. Ох и да не е 4цифрена сума
потърси уно ултра слим на баня стил, не мисля че е 43 см, но е много малка, почти прилича на детска.

# 412
  • Мнения: 922
Здравейте. Спешно влизам в темата и нямам време да чета назад. Вчера стана пожар вкъщи и цялата баня е за ремонт. Така и така ще правим ремонт, искаме да смалим банята от 2.50х2.10 на 1.30х210. Там ще направим коридор, за задна врата на къщата. Живи и здрави лятото ще строим втори етаж, така че там ще имаме голяма баня и тази на първия етаж, не е проблем да е малка.
Въпроса ми е относно разположението. Обмислям нещо такова.

 Мивка, тоалетна и душ кабина в ъгъла. Вратата ще е срещу мивката. Само не знам при ширина 130см дали ще има достатъчно място да се минава покрай тоалетната. В момента разположението е мивка, душ и в ъгъла тоалетна. Мъжа ми твърди, че е доста работа да се смени мястото на тоалетната и душа и ще стане тясно. Той иска така да ги оставим, но пък всичко се мокри като се къпем. От стената в дясно от вратата, ще изкараме тръби за пералня и сушилня, които ще сложим в шкаф в коридора.
Утре отиваме за плочки и материали, други ден майсторите почват работа. Благодаря

# 413
  • Мнения: 9 833
Имам баня, която е горе-долу толкова тясна, със сигурност не е по-широка. Единствената разлика е, че вратата е от тясната страна (там, където ще изкарате тръби за пералня в коридора). Разстоянието между тоалетната и стената е около 40-45 см. Тесничко е, но се свиква. Дори едър мъж минава.
Гледам на снимката, че ще слагате структура. Сметнете колко ще е цялата дължина на структура плюс тоалетна чиния, за да не се изненадате. Второ предложение - вратата, която се отваря навътре към мивката, да не се окаже, че стига на милимунди до шкафа с мивката. Ако има вариант за обръщане на вратата да се отваря навън, е по-добър вариант, според мен.

# 414
  • Мнения: 922
Сега ми дадоха и друга идея. Да си оставим тоалетната където е, а да разменим мястото на душа и мивката. Мивката да е в средата и душа в дясно. Вратата да е посредата и може и плъзгаща врата да сложим. А трябва някъде и бойлер да сложим, защото и той замина... Снимката просто за пример я намерих, ще сложим обикновенна тоалетна чиния. Тази беля, малко ни обърка финансовите планове и нямаме възможност да влагаме много пари в тази баня.

# 415
  • Мнения: 6 307
Сега ми дадоха и друга идея. Да си оставим тоалетната където е, а да разменим мястото на душа и мивката. Мивката да е в средата и душа в дясно. Вратата да е посредата и може и плъзгаща врата да сложим. А трябва някъде и бойлер да сложим, защото и той замина... Снимката просто за пример я намерих, ще сложим обикновенна тоалетна чиния. Тази беля, малко ни обърка финансовите планове и нямаме възможност да влагаме много пари в тази баня.
Трябва да намерите максимално къс моноблок. 60-70 см Ви трябват за свободно сядане и минаване, т.е. при моноблок 70 см, банята трябва да е 140 см, защото плочки и мазилки ще изядат също от ширината.
Имаме и баня с плъзгаща врата и не е никак лошо решение, самата тази врата обаче ще Ви струва по-скъпо от евтина врата на панти ако решите да сложите интериорна, защото няма да се мокри. Споменавам, защото коментирате нисък бюджет.
Лично за мен вариантът, който първо показахте, е най-удачен, защото мократа зона е най-далеч от вратата. Пак може да сложите плъзгане и да се бута наляво ако не искате врата на панти.

# 416
  • Мнения: 2 025
Аз имам още по-малка баня - 120/215 при вече вградена структура, вратата е на късата страна. Не съм я ползвала, защото е допълнителна, обаче отвреме навреме я позабърсвам и ми изглежда прилична. Може би защото е празна. Ако има кърпи, халати, козметика, не знам как ще е.
Звездичка, ако искаш ще ти изпратя снимка.

# 417
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Това е нашата баня за гости, още не е съвсем готова, липсва преградата на душа. Но за илюстрация стига. 1,37х2,60м. Вратата се отваря и минава точно на 1см от ръба на мивката, иначе пред тоалетната има достатъчно място (зад тоалетната са 20см)

# 418
  • Мнения: 371
Здравейте. Спешно влизам в темата и нямам време да чета назад. Вчера стана пожар вкъщи и цялата баня е за ремонт. Така и така ще правим ремонт, искаме да смалим банята от 2.50х2.10 на 1.30х210. Там ще направим коридор, за задна врата на къщата. Живи и здрави лятото ще строим втори етаж, така че там ще имаме голяма баня и тази на първия етаж, не е проблем да е малка.
Въпроса ми е относно разположението. Обмислям нещо такова.

 Мивка, тоалетна и душ кабина в ъгъла. Вратата ще е срещу мивката. Само не знам при ширина 130см дали ще има достатъчно място да се минава покрай тоалетната. В момента разположението е мивка, душ и в ъгъла тоалетна. Мъжа ми твърди, че е доста работа да се смени мястото на тоалетната и душа и ще стане тясно. Той иска така да ги оставим, но пък всичко се мокри като се къпем. От стената в дясно от вратата, ще изкараме тръби за пералня и сушилня, които ще сложим в шкаф в коридора.
Утре отиваме за плочки и материали, други ден майсторите почват работа. Благодаря

    Здравейте! Не зная как са точно нещата при вас, но няма ли начин тоалетната да бъде под стълбите, които ще правите и в пространството от 1,30х2,10 да остане само душа и мивката. Може да помислите и бойлера също да се прибере под тях.

# 419
  • Мнения: 3 558
Дължината на моя моноблок е 63 см. Остават 67 до 130. Светлият отвор на балконските врати е 60 см и спокойно се излиза на тераса. Така че няма проблем да си направите това разпределение.

Общи условия

Активация на акаунт