Отговори
# 675
  • Мнения: 1 739
Нямам идея дали може по-рано, само знам, че може по-късно да се вземе. Принципно за общо заболяване не може, все пак не знаеш дали утре ще се разболееш, за да отидеш днес да вземеш болничен,  но пък това е съвсем различен болничен и предполагам е допустимо да се издаде по-рано, защото терминът е фиксирана дата, както и началото на самия болничен - т.е. ние всички знаем кога излизаме 45-дневния. Болничният се издава от АГ и е безплатен, тези от ЛКК може да се заплащат( предполагам зависи от комисията и вида болничен).

# 676
  • Варна
  • Мнения: 504
Доколкото знам плащам за комисията, понеже се издава от медицински център. Знам, че и на други места се  заплаща и не съм се интересувала за безплатен вариант. Предпочитам да плащам и да е "фалшив" отколкото да се налагаше наистина да съм в болничен.
Преди няколко дена ми се обади акушерката да ми каже, че ще издаде по рано болничния. Не знам какво става ако родя след това както си беше първоначалния ми термин 🙄

# 677
  • Мнения: 818
Аз съм в болничен заради скъсена шийка и контракции от 4ти месец. Първите два болнични ми ги издадоха от Тина Киркова след престоя ми там и ЛКК не се заплащаше. Следващите ми ги издадоха в Токуда и там ЛКК се плаща по 40лв. Та в общи линии си зависи от политиката на лечебното заведение.

А пък аз днес съм в нов филм, след едно по-жълтеникаво течение ми пуснаха контролна МБ (всеки месец пускам заради песара) и излезе Стафилококи ауреус.. от къде дойде тази гад идея си нямам 😕 Писах на АГ и чакам отговор какво да правя. Някоя от вас да се е сблъсквала с такова чудо ? Никога не съм имала.. най-много някоя Кандида и до там 😢

# 678
  • Мнения: 706
Здравейте искам да питам нещо , от снощи почна едно жълто течение с червени нишки. Първо нишките ги помислих за плат понеже имах червен панталон и гащите бяха розови . Помислих си , че са някакви конци(моля не ми семейте наистина така помислих). После смених панталона и бельото чисто бяло и със свободна бяла пижама . След час гледам няма , след два гледам няма , при забърсване няма. Сутринта рано пак нямаше нищо освен бялото течение. Гледам сега на обяд с червени нишки пак. Вече съм сигурна , че не от палто не от нищо. Гледам се с огледало , мъжа ми ме гледа нямам порязано. Те едни такива малки тънки нишки с течение без мирис. Не мога да се свържа с АГ утре имам час сутринта. Да чакам ли до сутринта? Да ходя ли в болницата? Нямам болки бебето е активно. Ама се притеснявам това да не тапа нещо да не постепенно. Ще се побъркам вече 10дни не са минали от както бях в болницата . Ако ми дадете някакви съвет ще се радвам много , сега сложих една бяла ежедневна превръзка и ще следя кога ще дойде. Даже снимах ще покажа на АГ утре да види нали ако тогава нямам когато съм при него.

# 679
  • Мнения: 1 307
Отивай още днес някой да те види, не чакай. Кръв по това време не е редно да имаш. Да не си се напрегнала нещо?
Здравейте искам да питам нещо , от снощи почна едно жълто течение с червени нишки. Първо нишките ги помислих за плат понеже имах червен панталон и гащите бяха розови . Помислих си , че са някакви конци(моля не ми семейте наистина така помислих). После смених панталона и бельото чисто бяло и със свободна бяла пижама . След час гледам няма , след два гледам няма , при забърсване няма. Сутринта рано пак нямаше нищо освен бялото течение. Гледам сега на обяд с червени нишки пак. Вече съм сигурна , че не от палто не от нищо. Гледам се с огледало , мъжа ми ме гледа нямам порязано. Те едни такива малки тънки нишки с течение без мирис. Не мога да се свържа с АГ утре имам час сутринта. Да чакам ли до сутринта? Да ходя ли в болницата? Нямам болки бебето е активно. Ама се притеснявам това да не тапа нещо да не постепенно. Ще се побъркам вече 10дни не са минали от както бях в болницата . Ако ми дадете някакви съвет ще се радвам много , сега сложих една бяла ежедневна превръзка и ще следя кога ще дойде. Даже снимах ще покажа на АГ утре да види нали ако тогава нямам когато съм при него.

# 680
  • Мнения: 109
Здравей дами, ужасно много сте изписали за 3-4 дена Simple Smile
Кадерай, отиди да те видят, при мен с падането на тапата ми течеше прозрачна слуз със тънки като кончета кръв. По- добре да те видят Simple Smile
Мина и нашата после ФМ, момата е добре, върви си големичка, но в рамките за сега. Казаха че е напречно главично разположена, те. Главата и е от дясно на кокала, не е обърната напълно, но се е запътила. И моя Аг и тя казаха, че е хубаво да изкарам до 20.11, което си е притеснително, аз очаквах да изкарам поне до 9-10 декември.
Ходих през уикенда до Сливен, очарована съм от магазина Бебе Център Дъга, страшно голям,  много хубави неща има, аз всяко 2ро костюмче харесвах и супер евтино ми се видя в сръвнение с Бургас. Купих комплект за изписването и още някое друго костюмче, както и рсзби дребни неща. Забравих да кажа че персонала беше усмихнат и след като 40 мин избирах един комплект, нито веднъж не направиха физиономия, да ме оставят или пък да ми се сопнат. Напоследък често ми се случва и просто бях очарована Simple Smile
Относно контактитр, винаги съм държала на приятелите си, близките ми роднини са ми първо приятели и все съм казвала, че се моля до някое време дъщеря ми да има моите приятели. Хубавото в случая е, че 2 от тях родиха преди месец и темата за бебета върви всеки ден Simple Smile Лошото е че ще ги виждам все по рядко и шо рядко, но така е. С 3тата ми близка приятелка се чувам на ден по 7 пъти, виждаме се рядко, но пък не съм усетила липсата и, просто тя е до мен винаги когато трябва! Има и още 2 -3 с които може веднъж в месеца да се видим, ама все едно вчера сме били заедно Simple Smile  та обичам приятелите си много Simple Smile
Този месец мина като магия, лошото е че нямам пропуснат уикенд в които да не ми има нещо, то не беше виеус с повръщане, после температура и кашлица, този уикенд бях с 4 херпеса на устата.... вече се моля този ад да свърши.
Приготвих си тази седмица и дрехите за беба, ще пера след 10.11, нека да мине рд на каката и се мятам да сглобяваме и да се наместваме Simple Smile охххх не остана

# 681
  • Мнения: 163
Момичета, вие имате ли проблем с хемороиди? Никога не до сега не съм знаела това чудо какво е, а тази бременност и то в последните две седмици ми се появиха-изключително  болезнени.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 504
Днес получих сгъваемата ваничка  Cangaroo Hawaii Сива и на пръв поглед много ми харесва. Компактна,лека и хубавото е че вътре има гумирана част , където се сгъва и май ми харесва повече отколкото да е цялата пластмасова. Има кофа, чаша за поливане и мрежичка. Надявам се и да е удобна , но това декември ще мога да кажа 🤗🙏

# 683
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Момичета, вие имате ли проблем с хемороиди? Никога не до сега не съм знаела това чудо какво е, а тази бременност и то в последните две седмици ми се появиха-изключително  болезнени.
От пет дни ми се появиха от нищото... Никога съм нямала. АГ днес ми изписа компреси на multi gyn.

# 684
  • Мнения: 153
Аз съм в болничен заради скъсена шийка и контракции от 4ти месец. Първите два болнични ми ги издадоха от Тина Киркова след престоя ми там и ЛКК не се заплащаше. Следващите ми ги издадоха в Токуда и там ЛКК се плаща по 40лв. Та в общи линии си зависи от политиката на лечебното заведение.

А пък аз днес съм в нов филм, след едно по-жълтеникаво течение ми пуснаха контролна МБ (всеки месец пускам заради песара) и излезе Стафилококи ауреус.. от къде дойде тази гад идея си нямам 😕 Писах на АГ и чакам отговор какво да правя. Някоя от вас да се е сблъсквала с такова чудо ? Никога не съм имала.. най-много някоя Кандида и до там 😢
Миналата година имах Стафилококус ауреус в носа. С един курс аугментин се изчисти. Не знам при бременност с какво се лекува.

# 685
  • Мнения: 818
И двете АГта казаха, че са окей резултатите и няма нужда от лечение.. явно има значение и количеството 🤷🏼♀ Доверявам им се пък да видим 🫣

Аз съм в болничен заради скъсена шийка и контракции от 4ти месец. Първите два болнични ми ги издадоха от Тина Киркова след престоя ми там и ЛКК не се заплащаше. Следващите ми ги издадоха в Токуда и там ЛКК се плаща по 40лв. Та в общи линии си зависи от политиката на лечебното заведение.

А пък аз днес съм в нов филм, след едно по-жълтеникаво течение ми пуснаха контролна МБ (всеки месец пускам заради песара) и излезе Стафилококи ауреус.. от къде дойде тази гад идея си нямам 😕 Писах на АГ и чакам отговор какво да правя. Някоя от вас да се е сблъсквала с такова чудо ? Никога не съм имала.. най-много някоя Кандида и до там 😢
Миналата година имах Стафилококус ауреус в носа. С един курс аугментин се изчисти. Не знам при бременност с какво се лекува.

# 686
  • Мнения: 632
Момичета този път ще се оплача. Бях снощи на Боуен терапията и за сега няма ефект. Човека ме записа за другия  понеделник пак, казват че може след 2-3 дни да се види ефекта или след 2-ра процедура. Аз обаче много се отчаях, защото много ме боли. Снощи се разревах като се прибрахме(след като аз едва качих стълбите) Единствено ме успокоява, че бебока е добре, но аз просто не знам още месец и нещо как ще живея с тази болка😥 АГ казва да пия Парацетамол при нужда, но аз трябва да пия 3 пъти на ден ако е така, а гледам да го правя само като имам излизане и то важно,за да издържа и даже болката не минава напълно,а по скоро е леко притъпена.
Извинявайте, че ви изляза така всичко.

# 687
  • Мнения: 122
Moят термин си е 03.12., навсякъде така ми излиза. Обаче като ми пускала АГ-то за 45-болничния в системата на НОИ излизало 05.12. и сега не съм от 19.10, а от 21.10 болничен. Казаха ми, че не можело да се оправи. Стана ми сега интересно, че можело и по-рано. Днес ще го вземам.

И моя термин е 3.12, което е събота, и болничния ми го издадоха без проблем миналата седмица от 19.10 до 2.12 (петък). Не са ми искали пари.

# 688
  • Мнения: 349
Кадерай, това описание изглежда като тези, които съм чувала за тапата/част от нея и трябва да те види доктор за всеки случай. Иначе в уебинарите, които гледам с лекари и акушерки, казват, че тапата се възобновява, така че дори и да е паднала част от нея, не означава нищо щом няма други симптоми. Все пак дано всичко е наред при теб и ни дръж в течение! 🙏

45-дневния болничен на мен ми предлагаха да ми го пускат по-рано или по-късно, в зависимост кога можеше да ми запише час за преглед АГ-то и казаха само че се променя термина по документи, т.е. се записва 45 дни след датата на издаване. Така че това е чисто административно и според мен е по-добре да си го пуснеш така, че да не плащаш нов болничен лист за 2-3 дни. В крайна сметка и аз досега винаги си смятам термин 2-3.12. по калкукаторите на приложенията, но съм записана за 5.12. и болничният ми започна от 21.10. (както при Тифани).

Стелияна, не натоварваш никого, спокойно. Обикновено олеква като споделиш тревогите си, щом така го чувстваш. Стискам палци да усетиш подобрение в най-скоро време, че наистина е много гадно нещо като те боли и не можеш да мислиш за друго..

# 689
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Moят термин си е 03.12., навсякъде така ми излиза. Обаче като ми пускала АГ-то за 45-болничния в системата на НОИ излизало 05.12. и сега не съм от 19.10, а от 21.10 болничен. Казаха ми, че не можело да се оправи. Стана ми сега интересно, че можело и по-рано. Днес ще го вземам.

И моя термин е 3.12, което е събота, и болничния ми го издадоха без проблем миналата седмица от 19.10 до 2.12 (петък). Не са ми искали пари.
Пари и аз не съм плащала, ама съм нямала болничен преди това. Кога беше твоята ПРМ? Моята беше на 26.02.

Общи условия

Активация на акаунт