Добри новини за майчинството

  • 2 811
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Извинявайте за въпроса, но не съм съвсем наясно. Тези 315 дни включват 45-те дена болнични преди раждане и 9 месеца след това, т.е. още 270 дни, така ли?
Точно. Peace

# 16
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ех, радвам се поне на това. Дано има повечко деца сега!

# 17
  • Мнения: 446
Моето бебче се роди края на август и се водя на заплата 160 лева,тоест от 2007 какви пари ще получавам ,нали 9 месеца се дават 90% от заплатата а след това по колко ще ми се дават?

# 18
  • Мнения: 8 917
Моето бебче се роди края на август и се водя на заплата 160 лева,тоест от 2007 какви пари ще получавам ,нали 9 месеца се дават 90% от заплатата а след това по колко ще ми се дават?
9 месеца МРЗ /за 2006 е 160 лв/, и после - обезщетение за майчинство - пак 160 лв за 2006 г.

# 19
  • Мнения: 446
А тези 180 лева какви са ?

# 20
  • Мнения: 8 917
А тези 180 лева какви са ?
Отнасят се за 2007.

# 21
  • Мнения: 592
Моето бебче се роди края на август и се водя на заплата 160 лева,тоест от 2007 какви пари ще получавам ,нали 9 месеца се дават 90% от заплатата а след това по колко ще ми се дават?
от 2007 -180лв., защото има и едно условие, което не се афишира - 90% от заплата, но не по-малко от МРЗ, а тя ще бъде 180лв за 2007г., а след това пак 180лв, но вече ще се водят майченски, а тези през 9мес. се водят болнични Peace

# 22
  • Мнения: 8 917
Моето бебче се роди края на август и се водя на заплата 160 лева,тоест от 2007 какви пари ще получавам ,нали 9 месеца се дават 90% от заплатата а след това по колко ще ми се дават?
от 2007 -180лв., защото има и едно условие, което не се афишира - 90% от заплата, но не по-малко от МРЗ, а тя ще бъде 180лв за 2007г., а след това пак 180лв, но вече ще се водят майченски, а тези през 9мес. се водят болнични Peace
Защо да не се "афишира" - това си е напълно нормално написано в КСО и то от години Peace

# 23
  • Мнения: 287
БРАВО на вас! Лично аз съм заинтересована, към 1ви януари Борко ще е почти на 7 месеца. Благодаря!

# 24
  • Мнения: 76
Това е страхотно!!! Едно голямо БЛАГОДАРЯ на СБНМ и най-вече на Христина Христова, Весела Драганова и Хасан Адемов !!!!!  smile3501

# 25
  • Мнения: 76
А това сигурно ли е, че по телевизията казаха друго?

# 26
  • Мнения: 277
Сърдечни благодарности на изключително активните и амбициозни майки от СНБМ, както и на всички останали инициатори. За мен разликата между 90те % и 180те лв. е огромна, затова съм безкрайно задължена!  newsm20

# 27
  • Мнения: 1 029
Имам още едно питане, ако някой може да ми отговори.  Rolling Eyes След изтичането на тези 135 дни по КТ трябваше да изляза в майчинство, но аз си пуснах отпуск. Какво се случва при това положение? Вероятно ще го прекъсна от януари и ще изляза в майчинство, за да взимам тези 90% от заплатата си, но какво става с времето, през което съм била в отпуск (или то си остава така и няма отношение към настоящите изменения)?
Дано да е станало ясно какво всъщност питам.  Confused

# 28
  • Мнения: 8 917
Имам още едно питане, ако някой може да ми отговори.  Rolling Eyes След изтичането на тези 135 дни по КТ трябваше да изляза в майчинство, но аз си пуснах отпуск. Какво се случва при това положение? Вероятно ще го прекъсна от януари и ще изляза в майчинство, за да взимам тези 90% от заплатата си, но какво става с времето, през което съм била в отпуск (или то си остава така и няма отношение към настоящите изменения)?
Дано да е станало ясно какво всъщност питам.  Confused
След като си била в отпуск, фактически си се върнала на работа и отново би следвало да ти се изчисли болничният лист - може да е за по-добро, може и да не е....зависи върху каква сума се осигуряваш

# 29
  • Мнения: 4 181
А това сигурно ли е, че по телевизията казаха друго?

Лично Весела Драганова ми се обади в момента в който го гласуваха в залата.
Какво друго си чула по телевизията моля те кажи?

Общи условия

Активация на акаунт