Нещо смешно, което децата казаха - 14 тема

  • 62 087
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 5 247
За сина ми решението при липса на пари беше, че в банките се раздават и просто трябва да отидем за да ни дадат.
Също така искаше да е касиер в Била, защото имат много пари, тъй като ги събират от хората и остават за тях.

# 286
  • Мнения: 447
Същото и при моя син като по-малък беше, искаше да е продавач в Кауфланд, или сервитьор в едно заведение до нас, където често сядахме. Сервитьорката винаги вадеше един голям черен портофейл, и той винаги повтаряше, че като порасне и има много пари ще си купи точно такъв черен голям портофейл.

# 287
  • Мнения: 668
В магазин за техника сме, за да купим нов мобилен апарат. Прибираме се вкъщи и на детето първата работа беше:
-Дай ми този нов телефон, за да му видя сметката! (на 3,5 г и все му повтарям, че е видял сметките на играчките си)
 Друг случай - взимам го от градина и го питам къде иска да ходим на разходка, преди да се прибираме вкъщи. И отгорова ме изумява:
-Отиваме на летището и се качваме на самолета.
Аз тук вече съм много заинтригувана къде ще ходим и го питам:
- А къде ще отидем с този самолет?
-Ми на Хавай 5-0 (тв сериал).

# 288
  • София
  • Мнения: 2 567
Синът ми ( на 4 и 9 м) онзи ден си натрупал одеала, възглавници в единия край на леглото и се забавлява да скача върху тях. По едно време ми казва :
- Мамо, това ми е любимия вид скачане, казва се пухкавото скачане. Тук има одеала, възглавници и какво ли не … ( спира за секунда) и какво ли да и аз много обичам да скачам!
Много се смях на това “ какво ли да” и той ме пита кое му било смешното.

# 289
  • Мнения: 2 072
На площадката, дъщеря ми ( на 5.г.) вижда две жени на пейка в парка и ме пита “Мамо, това не е ли майката на Дани”
 (нейно приятелче, често сме седяли заедно на тази пейка). Казвам, че не е.
И ми се отговаря “Защо не е тя?”

# 290
  • Мнения: 2 475
Аз днес разбрах каква е класификацията на доматите според сина ми: чери домати, нормални домати и почти нормални домати (ще рече малки, но не чери).

# 291
  • Мнения: 447
На площадката, дъщеря ми ( на 5.г.) вижда две жени на пейка в парка и ме пита “Мамо, това не е ли майката на Дани”
 (нейно приятелче, често сме седяли заедно на тази пейка). Казвам, че не е.
И ми се отговаря “Защо не е тя?”
Ооо Неее, имам алергия към думата "Защо?", още от сина ми, а сега и дъщеря ми започна от скоро. Просто се изчерпват отговорите ми в един момент.
- Отиваме сега в парка.
- Защооооо
- За да играете
- Защооооо
- Защото времето е хубаво и приятно за игри
- Защо времето е хубаво
- Защото идва пролетта
- Защо идва
......
И тук вече получавам миниинфаркт.....

# 292
  • Мнения: 10 601
"Япония се намира чааак от другата страна на нашето селище."

Laughing

# 293
  • Мнения: 1 679
Пуснат е футболен мач по телевизора,синът пита баща си кои отбори играят:
-България срещу Северна Македония!
-Ама то в България нали има много градове,кои точно играят?
-Това е националният ни отбор!
-А това Северна Македония държава ли е?

Ах,да го чуят съседите, не ми се мисли,и без това има голяма вражда по въпроса... 🤐

# 294
  • София
  • Мнения: 5 474
"Япония се намира чааак от другата страна на нашето селище."

Laughing
Имам една приятелка в Япония и според сина ми,тя живее "на друга планета" 😁

# 295
  • Варна
  • Мнения: 1 948
- Мамо, какво е ерген?
- Неженен мъж. След 10-ина години и ти ще си ерген.
- И ще направят ли предаване за мен?

# 296
  • София
  • Мнения: 1 309
Младеж на 6 години:

-Мамо, ще хапна от Пепеляшка.

Аз: Open Mouth После ми просветна, детето яде Снежанка Joy

# 297
  • Мнения: 447
Joy Пепеляшка,  Снежанка....все някакви приказни герои, няма да уточнява детето я, яде му се приказен герой Joy
И у нас има подобна история. Нашият тати отива до магазина, и аз му поръчвам да вземе и една Снежанка. На следващия ден влизаме в магазина,  а хлапето ни застава на касата и пита:
- Продавате ли и Пепа Пиг!?!
Гледа го касиерката, клепа не знае какво да каже, а нашия пак:
- Вчера сте дали на тати Снежанка, аз търся Пепа Пиг.

# 298
  • Мнения: 9 876
Хехе. Моето така смая една аптекарка:
-Извинете, извънземни имате ли?
-Не, моето момче, нямаме!
- Ама аз искам извънземни. Даже тати ми беше взел миналия път от тук.
-@?!?!?@
Тогава се сетих, че той пита за Марсианци (витамините). Като му казах, че са Марсианци, а не Извънземни, коментарът беше, че марсианците СА извънземни Wink

От баткото вчера - вместо Комин на фабрика, понеже забравил думата - "на онези високите туби да им сложат по един филтър" Simple Smile

# 299
  • София
  • Мнения: 1 408
В ДМ сме, госпожицата (на 6г.) подскача:
-Искам и аз гланц, искам и аз, искам и аз.
Вдигнала съм ръце вече, ще купувам, и ѝ казвам да си избере с кой вкус иска.
-С какво има?
-Ето виж, то с всичко има - ягода, малина, къпина, ванилия...
Започва едно чудене и избиране (все-ки бо-жи път, в който има избор, решение не се взима просто така). Чакам я отстрани да се начуди, вече започват да ме лазят нервите, и тя.. ме забива с въпроса:
-А има ли с бамя? 😅 Нали каза, че има с всичко.🙄

Общи условия

Активация на акаунт