Дете на 3 г се оплаква от очна болка

  • 690
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте!
Пише една притеснена майка. През август боледувахме от ковид, отключи се конюктивит при всички ни. По препоръка на педиатъра капах капки тобрадекс и на мен и на малкия ми син на 3 г. Детето ми се оплаква от болка в окото отвреме навреме и доста се плаша,защото не сме ходили на офталмолог откакто беше на 1 г,сега ще му запиша нов час. Гледа тв и понякога телефона ми , гледа отблизо , когато се докопа до апарата ,това съм забелязала и веднага му го взимам . Рядко давам да гледа на него !!! Не мисля ,че е нормално ,обаче толкова малко дете да се оплаква от такава болка . Аз имам мигрена и ме боли лявого око, знам колко е ужасно и не искам детето ми да страда така . Дали е възможна мигрена при 3 годишно? Дали е за очила ,Само мисълта за нещо по-опасно ме побърква …. Като периоди веднъж на седмица ,две се случва да ми го каже това . И понеже не мога да преценя и да ми обясни как го боли го питам през една две минути и казва спря . Тоест може да го пронизва .Сега е болен с хрема ,правим инхалации и се разбуди преди малко, каза “боли ме окото” и заспа след 10 Мин , може да го е боляло по-продължително . манипулира понякога, защото вече че усеща кал се притеснявам,но не смятам ,че лъже !Някой с подобен проблем при дребосък ? Друго -в апреката ми казаха ,че тези капки са кортикостериодни и и не са ок за него,пък личната ми каза да ги слагам и то 5 дни казах тогава, защото бяха зачервено със секрет !

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 07:21 от Slowlymotion

# 1
  • Мнения: 2 474
След като сте толкова притеснена, редно беше отдавна да сте завели детето на добър очен лекар. Такива неща не се отлагат, не се чака да се види ще мине ли от самосебе си и т.н., дете е все пак.
На въпроса Ви конкретно - няма как някой във форума да се наеме с диагноза, но искам да Ви успокоя, че и аз съм слагала на моето дете Тобрадекс и не е имало негативни последици.
В заключение - записвайте час още днес за очен лекар и наистина добре правите, че не му давате да гледа телефони и т.н.

# 2
  • Мнения: 1 582
Късогледство?
И аз не бих се бавила с очния лекар.

# 3
  • Мнения: 2 352
Задължително преглед при детски офталмолог.
Обаче да знаете, че физически е невъзможно да болят очите. За това ако при офталмолога не се намери някакъв проблем е добре да заведете детето на невролог.

# 4
  • Мнения: 350
Здравейте.
Записала съм час чак за понеделник ,ще се побъркам дотогава. Аз съм споделила на личната като за първи път ми лаза през август като бяхме с ковид-каза че е от възпалението  ( кпнюктивита). После лежахме в болница с бронхит-казах и там на докторите,защото и тогава се оплака - било От температурата и вируса. Започвам да чувствам,че наистина съм се забавила ,но наистина той го казва и две Мин по-късно като го питам как е казва ,че не го боли .не е било всеки ден и аз да не предприема нищо.сега пак болен с хрема на инхалации ,но няма темп. пиша не за диагноза тук,а за успокоение и любопитсво дали се е случвало на някого с малко дете подобно оплакване …

# 5
  • Мнения: 2 480
Непременно проверете очното налягане.

Общи условия

Активация на акаунт