Гледате ли Карбовски? Началото... отврат...

  • 6 053
  • 165
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 20
Непрятна личност е Карбовски...с удоволствие бих го заколила, аз него.
       A ще го изядеш ли после или ей тъй - от скука само? Mr. Green
"Ще те изям Карбовски, бейби!"...нееее аз се отказвам, но ако някой има желание го давам.
Както и да го приготвиш, на вкус трудно ще го докараш  Crazy
Трябва да кисне в маринати дългоооо, дългооо smile3503

# 121
  • Мнения: 899
Нал знаете, че има група хора, дето смятат, че плодовете и зеленчуците имат душа? И  не ги ядат?
Аз предлагам да се откажем от всичко, да си облечем зелените дрехи и да фотосинтезираме на терасата. Всички ще сме поне стройни и красиви...и зелени  Mr. Green

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
Нал знаете, че има група хора, дето смятат, че плодовете и зеленчуците имат душа? И  не ги ядат?
Аз предлагам да се откажем от всичко, да си облечем зелените дрехи и да фотосинтезираме на терасата. Всички ще сме поне стройни и красиви...и зелени  Mr. Green

Както не веднъж беше изтъкнато, темата не е за и против месоядството. Не е и за и против коленето на прасета. А за начина по който това се прави и за болката и стреса, която изпитват бъдещите пържоли. И защо по дяволите му е трябвало на Карбовски да обяснява на прасето какво ще го сполети след броени минути, та и онагледявайки при това? newsm78 Laughing
А твърде вероятно е да се е опитал да му приложи психотерапия по някакви съвсем нови и модерни методи на въздействие, които ние не притежаваме способността да прозрем тук? Mr. Green
Но при всички случаи - интересен диалог е било. Може и да са намерили общ език, знае ли човек? Grinning

# 123
  • Мнения: 288
Ееее, как не разбрахте, че темата не е против месоядството, а против диващината.
Толкова от мен за прасетата, вие си продължавайте.

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
човешкото ДНК и ДНК на прасето съвпадат 90 процента и това е достатъчен показател
Освен това човешкото и свинското месо са най-близки

# 125
  • Мнения: 899
Мненията ми изобщо не навлизат в сферата на за и против месоядството. Най-малкото съм уточнила, че месо не ям, а заставам на другата позиция. 
Впечатлява ме това, че винаги се скача срещу Карбовски. От позицията на журналист го уважавам заради това, че показва истината. Методите му не са приятни за всички, но защо да не се абстрахираме от тях? Или по  телевизията трябва да има само шарени, коледни предавания. Всичко това се случва.
Да, прасето страда, убедена съм. И на мен ми е жал като го показват. Защо той си говори с него - идея нямам, предполагам, че е искал да натърти на това, че то наистина разбира. Всъщност, той може би е на позицията на повечето от вас, че това е чисто и просто варварщина.
Повечето се дразните защо го показва. И на самия него. Ако беше репортаж на Календар, едва ли би предизвикал такова възмущение.
Предполагам, че много скоро животните за изхранване ще се убиват по по-хуманен метод. Но на мен ми е много по-жал за това семейство, като ги гледах как разчитат на това месо, на направената зимнина и ако това им се отнеме... жална им майка.
На нас, от позицията на стоящите зад компютъра, купуващи си месото от магазина и спокойни, че децата ни иамт какво да ядат, ни е лесно да протестираме.
Но за тези хора методът е без значение. Чувствата им към животинката също. Викът на стомаха, на отселяването е много по-силен от съжалението.

Та проблемът е в начина на убиване? Ами идете наред при хората по селата и им кажете, че са касапи. Предложете им по-добър метод.
Или проблемът е Карбовски? Не го гледайте просто..

# 126
  • Мнения: 185
Ето как се колят животни в ЕС  -
бие им се един токов удар, от което животното иzпада в беzсъzнание и после се zаколва. Това е най-хуманния начин и животното не усеща нищо.
Традиционният начин zа колене на животните zа повечето европейци е варващина и мъчение zа животното. Това е. А и месото си променя качествата, ако животното е умряло по време на стрес.

# 127
  • Sf
  • Мнения: 808
Обещавам ви най-коленопреклонно, че след Коледа ще си сложа маска пред устата, за да не лапна по погрешка някоя заблудена муха  Twisted Evil И ще бъда на богоугодна диета  Wink

Сега тренираме за Коледните надбягвания Simple Smile

Омм  Peace

П.П. вино и ракийца може през маската, а  newsm78

# 128
  • Мнения: 1 858
Нал знаете, че има група хора, дето смятат, че плодовете и зеленчуците имат душа? И  не ги ядат?
Аз предлагам да се откажем от всичко, да си облечем зелените дрехи и да фотосинтезираме на терасата. Всички ще сме поне стройни и красиви...и зелени  Mr. Green

Както не веднъж беше изтъкнато, темата не е за и против месоядството. Не е и за и против коленето на прасета. А за начина по който това се прави и за болката и стреса, която изпитват бъдещите пържоли. И защо по дяволите му е трябвало на Карбовски да обяснява на прасето какво ще го сполети след броени минути, та и онагледявайки при това? newsm78 Laughing
А твърде вероятно е да се е опитал да му приложи психотерапия по някакви съвсем нови и модерни методи на въздействие, които ние не притежаваме способността да прозрем тук? Mr. Green
Но при всички случаи - интересен диалог е било. Може и да са намерили общ език, знае ли човек? Grinning

И освен всичко, което е изброила додо, това, че всичко се показва до най-малката подробност по особено груб и дивашки начин. Въпроса не е в това ядем ли месо или не а жалкия театър, който Карбовски разигра пред прасето. "хахахха утре ще те изядем, утре е денят на твоята смърт" и това гадно "хахахаа", "ти си мислеше, че има безплатен обяд.... ама няма... хахаах". Толкова дивашко, грозно и перверзно, че няма къде. Да хората колят животни но предната вечер не им обясняват нагледно и с кеф как ще умрат! Пък вие си приказвайте за това кой яде месо и кой не...

Да не говорим за това, че в национален ефир се показва убийство на животно(изключваме, че е прасе), поето за мен е недопустимо. Ако беше показал как се убива котка дали щяхте да реагирате по същи нячин? Не!!! Тогава всички в глас щяха да пищят "ох, горкото коте как го измъчиха и кожата му одраха, пък и как жално скимтя..."
Замислете се бе хора!!!

# 129
  • Мнения: 1 858
Обещавам ви най-коленопреклонно, че след Коледа ще си сложа маска пред устата, за да не лапна по погрешка някоя заблудена муха  Twisted Evil И ще бъда на богоугодна диета  Wink

Сега тренираме за Коледните надбягвания Simple Smile

Омм  Peace

П.П. вино и ракийца може през маската, а  newsm78

Честно казано не виждам нужда от иронията ти! Няколко пъти бе казано, че не става въпрос за "за" и "против" месоядството но май трябва на друг език да се обясни може би на пакистански newsm78.

# 130
  • Sf
  • Мнения: 808
maatete, не може ли човек да е в добро настроение  newsm78
ирония, няма такъв филм Simple Smile

ако ядехме пържоли от котки и ги отглеждахме и угоявахме, нямаше да ги мислим, че ще ги колим, като се разгонят, примерно Simple Smile

maatetePeace

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
Мненията ми изобщо не навлизат в сферата на за и против месоядството. Най-малкото съм уточнила, че месо не ям, а заставам на другата позиция. 
Впечатлява ме това, че винаги се скача срещу Карбовски. От позицията на журналист го уважавам заради това, че показва истината. Методите му не са приятни за всички, но защо да не се абстрахираме от тях? Или по  телевизията трябва да има само шарени, коледни предавания. Всичко това се случва.
Да, прасето страда, убедена съм. И на мен ми е жал като го показват. Защо той си говори с него - идея нямам, предполагам, че е искал да натърти на това, че то наистина разбира. Всъщност, той може би е на позицията на повечето от вас, че това е чисто и просто варварщина.
Повечето се дразните защо го показва. И на самия него. Ако беше репортаж на Календар, едва ли би предизвикал такова възмущение.
Предполагам, че много скоро животните за изхранване ще се убиват по по-хуманен метод. Но на мен ми е много по-жал за това семейство, като ги гледах как разчитат на това месо, на направената зимнина и ако това им се отнеме... жална им майка.
На нас, от позицията на стоящите зад компютъра, купуващи си месото от магазина и спокойни, че децата ни иамт какво да ядат, ни е лесно да протестираме.
Но за тези хора методът е без значение. Чувствата им към животинката също. Викът на стомаха, на отселяването е много по-силен от съжалението.

Та проблемът е в начина на убиване? Ами идете наред при хората по селата и им кажете, че са касапи. Предложете им по-добър метод.
Или проблемът е Карбовски? Не го гледайте просто..



Да, в това е проблема - начина на убиване. И съм далеч от мисълта, че този факт ще се промени в обозримото бъдеще. Дори да тръгнем по селата, като едни просветителки и посланнички на милосърдието. Laughing Очевидно има методи за безболезнено умъртвяване, хората са го измислили, различно е обаче кога тези методи ще са приложими тук и не само, но и хората ще имат съзнанието за тях у нас.
Иначе за Карбовски. Нямам нищо персонално против него, дори харесвам нетрадиционните му похвати, но не ги намирам за удачни във всички случаи и за това си коментирам Grinning
А разговора с прасето леко ме потриса. Не съм гледала предаването - но ми изглежда малко налудничаво и ми мирише на творческо изчерпване. В най-добрият случай - проява на лош вкус.



# 132
  • Мнения: 1 858
кросамая може разбира се да си в добро настроение, защо не?! Удивлява ме обаче това, че много малко хора всъщност разбират за какво наистина иде реч.

# 133
  • Мнения: 1 858
"проява на лош вкус"
 smile3501

# 134
  • Мнения: 2 759
...И защо по дяволите му е трябвало на Карбовски да обяснява на прасето... Но при всички случаи - интересен диалог е било. Може и да са намерили общ език, знае ли човек? Grinning
     След всички мнения колко са интелигентни прасетата, вероятно на Свинчото му е било под достойнството да разговаря с Карбовски...  no

..Удивлява ме обаче това, че много малко хора всъщност разбират за какво наистина иде реч.
      Вероятно не обяснявате добре?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт