За портокалите

  • 11 892
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 164
Днес ходих на консултация и гинеколожката ми каза да не прекалявам с портокали-обоснова се нещо за алергия.

Явно чете новостите при кърменето  и захранването, но се е объркала нещо с бременността. За пръв път чувам да не се яде от бременна - ти има имаш, или нямаш алергия. А плода се храни чрез плацента и няма връзка. Rolling Eyes

но смятам да си продължа да хапвам колкото ми се хапва.

 Peace

# 46
  • Мнения: 742
Здравейте отново мами.
Сигурно не съм разбрала,но ми казаха че не хубаво да се консумират портокали по време на бременност и кърмене.Някоя от вас знае ли нещо по въпроса.Бременна съм в края на 7 месец и ям по 3 портокала на ден и 5-7 до 10 мандарини на ден.

По време на бременността хапвай всичко и по толкова колкото ти е сладко Hug Защото като започнеш да кърмиш - голяма част от храните моментално ще отпаднат от менюто ти - най вече цитрусовите плодове Naughty

Приятно бременеене!  bouquet

# 47
  • Мнения: 2 616
Не само, че ям много цитруси-то през зимата няма и кой знае какъв друг избор де, но и пия едни капки с екстракт от грейпфрут, за да си подсилвам организма и да не се разболяме от грипове по време на бремеността.

# 48
  • Мнения: 391
по време на бременност портокалите дори са полезни. в същност организма ти най -добре знае от какво имаш нужда. ако ти се ядат портокали - значи са необходими за бебето ти  и ги яж спокойно. аз действах на този принцип и ядях портокали  в огромни количества ,а в последствие прочетох някъде ,че съдържали желязо ,което ми даде някакво обяснение защо нямах проблеми с хемоглобина. след раждането -когато захранваш бебето  с портокали трябва да го захраниш внимателно ,но сега -няма проблеми.

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Лично аз консумирах промишлени количества портокали, докато бременеех  Grinning Но пък и за миг не съм се замисляла, че може да не са полезни. Виж, за периода на кърменето съм съгласна, че се махат от менюто на кърмачката, защото са алерген  Peace

# 50
  • Мнения: 5 391
Докато бях бременна ядях доста цитруси..
Впоследствие докато кърмех ги избягвах.

# 51
  • Мнения: 1 416
За пръв път чувам подобно нещо за бременността и портокалите...  Rolling Eyes
Не съм кърмила, но виждам, че момичетата с опит са споделили, че не е препорьчително... 

# 52
  • Мнения: 657
 Когато бях бременна ми се ядяха само портокали и изяждах промишлени количества Embarassed Rolling EyesБяхме направили пътека до пазара Mr. Green

# 53
  • Мнения: 3 695
През бремеността не мисля, че е проблем да се ядат портокали и цитруси изобщо, но при кърменето четох, че цитрусите са в списъка на предизвикващите колики у бебенцата !

# 54
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
... като започнеш да кърмиш - голяма част от храните моментално ще отпаднат от менюто ти - най вече цитрусовите плодове Naughty

Изобщо не е задължително да отпадат храни от менюто на кърмещата майка. Една балансирана  и здравословна диета, без лишения и без да се прекалява с любими харни, може да се окаже идеален вариант. Едва ако майката забележи, че детето реагира по някакъв начин (примерно е необичйно нервно) след като тя е яла определен вид храна, чак тогава е необходимо тя да се изключи от менюто й, някой път дори само за известно време.
Още кърмя и нищо никога не е отпадало от менюто ми, с изключение на алкохолът. Кафе по принцип пия рядко.

Да добавя, че синът ми колики е нямал.

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 02:51 от Червената Кралица

Общи условия

Активация на акаунт