Нашите цветя - обща тема 18

  • 30 116
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 36 482
И аз не съм виждала намалени по 2 лв. Има с малко намаление - примерно по 6-7 лв, но това е. И обикновено не изглеждат добре.

# 736
  • Мнения: 1 823
Вики, според мен са трипси
Прочети за тях,третирай с Актара като преди това изкъпи растенията с душа в банята

# 737
  • Дубай
  • Мнения: 3 725
Не съм попадала на такива големи намаления на орхидеи в Кауфланд,а редовно пазарувам от там.Сигурно е индивидуално за всеки град!

# 738
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Гадинките май са трипси и щитовидни въшки. Трипсите са чернички дългички и с крилца. Не летят, но подфръкват и нападат всички растения наоколо. Така че, трябва да се третират всички растения. Щитовидните въшки за мен са тези светлокафяви бабунки по листата.
Ще ти отнеме време за да се пребориш с гадинките. Съветват трикратно пръскане със системни препарати. Веднъж с един, след седмица с друг и после след още една седмица с първия или с различен от двата предишни препарата.

# 739
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
може. не знам дали е за град или за конкретен магазин.
на мен най-близко ми е слатинския. там съм ги купувала - първия път бяха без цветове и бяха около 2 и половина лева, сега след  нова година бяха по 2,20. имаше и други намалени цветя от 0,99 лв до 2-3лева.
цикламите бяха разкошни и бяха на 1-2 лева големите.

# 740
  • Мнения: 36 482
Еха! А преди няколко дена гледах в Лидл - застояли и вехнещи и пак ги дават по 12 лева...

# 741
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
чудех се как не сте ги видели, а аз съм ги метнала в другата тема. Simple Smile
https://bg-mam.ma/p/1472525/45836486

# 742
  • Мнения: 36 482
Завиждам за цикламите, моите все умират бързо. Знам, че не трябва да сипвам вода върху грудката, но пак не става.

# 743
  • Мнения: 5 378
Вики, на първата снимка са листни въшки. Вода, веро и малко олио, и опръскваш много обилно отвсякъде, листата и от долната страна. Ако пак се появят - пак пръскаш, може да са снесли яйца.
За втората снимка не знам какво е.

# 744
  • Мнения: 7 043
Преди да е затворена темата, да попитам. Листата на дипладенията ми предишните години просто пожълтяваха и опадаха. Сега са като попарени, прилагам снимка да видите. Болест някаква ли е?
Държа я пред вратата на апартамента, на стълбището. Светло е и не много студено.
П.П. Не мога да повярвам, че най-после успях да кача снимка тук!

# 745
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Болест е, но ми е трудно да кажа каква. Може би да е бактериално. Във всички случаи третирай за гъбички и бактерии.

# 746
  • Мнения: 94
Здравейте,
моля да ми помогнете или да ме насочите къде да намеря информация как и с какво да третирам Драцена, която започна да съхне след пресаждане в по-голяма саксия. Предварително благодаря. Прилагам снимки Simple Smile

# 747
  • Мнения: 4 210
Сега май не е подходящото време за размножаване на цветя, нали? Има ли подходящ период изобщо примерно само пролет и лято 🤔.
Питам, защото сложих резник шефлера, но ми се струва, че ще загине. Искам и сенсивиера сега да сложа и затова се чудя или да чакам пролетта?
Чадърчета, които бях сложила във вода преди нова година пуснаха корени, но като ги сложих в почвата започнаха да гният и изсъхват сигурно няма да оцелеят.

# 748
  • Карлово
  • Мнения: 4 644
И аз имам заложена шефлера във вода, откакто прибрах цветята. Не съм я гледала дали пуска корени, пък и няма смисъл, понеже ако има ще я засаждам чак на пролет, когато се стопли.
Нали ви казах, че съм сложила и клонки от бугенвилията, май ще пуснат корени, ама дали после ще се захванат ще видим.

# 749
  • Мнения: 14 785
Заповядайте в новата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1521206.new#new

Общи условия

Активация на акаунт