Бързи въпроси и отговори деца - 3

  • 25 812
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 489
С нищо не мажа. Само промивам отворени и кървящи рани- риванол, кислородна вода. Оставам раната да диша и да си зараства сама.

# 751
  • Мнения: 5 018
Аз точно се чудех с какво антисептично да пръсна/промия след като изплакна раната с вода, ако е отворена и кървяща, а е пораснала пръст или пясък вътре. Иначе нямам намерение да мажа след това, всички сме имали ожулени колене Simple Smile

# 752
  • Мнения: 538
Ако е отворена рана промивам с кислородна вода и слагам лепенка да не се замърси. Като хване лека коричка я махам.

# 753
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Учудващо, но за близо 8г с диването не сме се сблъсква ли с тежко ожулени колене, лакти и т.н.
При лека контузия само избърсвам с мокра кърпичка и това е.
Само веднъж си пукна главата, но тогава, разбира се, го отведохме директно в спешното, където обработиха раната, която се оказа съвсем миниатюрна, но знаем, че главата кърви обилно 🤕

# 754
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Моите момчета бяха големи диваци и сме минали през какво ли не. И на двамата са им лепени главите в спешното (в Бургаското искат да си носите лепилото, купено от аптека, те нямат), големия два пъти чупи ръка, а обелени колене, ръце и т.н. дори не мога да ги преброя. Промивам с риванол или кислородна вода. Ако раната е дълбока слагам Сулфатиазол прах, защото бързо хваща коричка с него. Йодасепт маз също съм използвала. Ако е леко ожулено само промивам и не слагам нищо.

# 755
  • Мнения: 3 124
ако е по-голяма рана промивам с кислородна вода, може да намажа и с дефламол и лепенка и толкоз Simple Smile при насинено (по-голямо място) и този тип, давам арника гранулки

# 756
  • Мнения: 5 018
Мария, щипе ли Сулфатиазолът? Искам нещо компактно, което да нося с нас на разходка, ако преценя, че само с вода не е достатъчно, но и да не щипе.

Синини е имала колкото щеш, нищо не им правя - тамън повод да се похвали на бабите как е паднала и да им разправи какво е станало Grinning

# 757
  • Мнения: 6 764
Моите и двете (на 9г и 1г8м) са ми поднасяли разкошни падания. Брутални ужулвания, даже и на лицето, да ти настръхнат косите. 😳
Да ви споделя, нещо, което не знаех, а се наложи. Ако се нараните вие или детето на старо ръждясало желязо, докато стигнете до лекар, за да постави Тетанус, раната е най-добре да се обработи с йод. Единствено той би бил адекватен при риск от Тетанус. Това обясниха в спешен кабинет, ние разбира се бяхме третирали с обичайните спирт, риванол или нещо подобно.

# 758
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Мария, щипе ли Сулфатиазолът? Искам нещо компактно, което да нося с нас на разходка, ако преценя, че само с вода не е достатъчно, но и да не щипе.

Не, не щипе. То е бяло прахче и покрива раната, подсушава. Бързо спира кръвта и прави коричка. Но е хубаво, като стене кора да се маже с нещо мазно, защото се пука и пак кърви. Това при дълбоки рани де. Ако е нещо малко и няма нужда.

# 759
  • Мнения: 2 352
Ох, най- големия ми ужас е да няма големи рани, счупвания. Хич не ми се иска да ходим по спешни кабинети, да се сблъсквам с тези възвишени съществува (лекарите). Че те повечето нали не са хора...
За щастие за момента само с леки ужилвания се разминава и синини. Само съм ги изплаквала с вода, не са били нещо сериозно. Имам Цикатридина спрей за рани, но толкова. Може би е добре да взема и още нещо, да има. Че тя дъщеря ми по принцип е малко страхлива Grinning Обаче синковеца проходи и изобщо не му е приоритет да гледа, диването започна и да се катери. Сигурно лятото ще е ужас...

# 760
  • Мнения: 46 518
Моля, пуснете нова тема.

# 761

Общи условия

Активация на акаунт