US бъдещи и настоящи майки - a.k.a. American Beauties - 4

  • 13 262
  • 314
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 091
А като пратя имейл на посолството, са толкова мили, че ми пращат отговор на английски, който гласи : "Проверете страницата на посолството"  #2gunfire
Както разбирате, съм меко казано бясна  #Cussing out[/i][/color]

Олинце, той всъщност е пътувал до летище София и не са му разрешили да влезе в страната ли?  #Crazy Защото съм абсолютно сигурна, че американски граждани имат право на 30 дни престой ( правилно са ти казали, че е за 6 месеца, няма 90 дни). Иначе ако е просрочил тези 30 дни, може да са му направили за това проблем.  newsm78

Т.е аз нещо не мога да схвана, не може да влезе или не може да остане? Освен ако не е просрочвал виза преди това не виждам причина да му откажат да влезе. newsm78

# 241
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Ами не му позволиха да влезе в страната и го върнаха в Лондон от където последно е летял, за да си изкара експресна виза. Казали му, че може да стои в БГ 30 дена за 6 месеца, а в интернет пише, че може да седи в страната 90 дни за 12 месеца! Ето това е парадокса. Освен това мъжа ми е работил в БГ, в посолството на САЩ и има печат от дирекция миграции, имаше и БГ лична карта...уви няма дипломатически паспорт. Още повече, че той искаше да влезе в страната само за 10 дни за раждането на бебето и от Американското посолство казаха, че могат на летището да му издадат временно разрешение...Но не те го върнаха в Лондон и там му издадоха виза.
Другото което ме избесня е "консула" във нашето посолство във Вашингтон, който след като погледнал всичките изпратени документи от мен, попитал каква е причината мъжа ми да иска да посети БГ. Мъжа ми казал, че има семейство, жена и дете. И консула му казал, цитирам "Това не е достатъчно основателна причина"  #Crazy....
Та, това е - казах си болката, но не ми олеква. Искам да отида в САЩ само за са му сритам задника на този задник, за да види каква основателна причина съм!  #Cussing out
Лошото е,че на островчето тук няма БГ посолство, после заминаваме за Никарагуа - и там няма.
Причината мъжа ми да иска виза за БГ е, че ако иска БГ лична карта и резиденство, трябва да седи в страната 6 месеца и 1 ден, което се оказа мисията невъзможна...

Извинете за грубия език и дългия ми пост  Hug

# 242
  • Мнения: 7 091
Ами не му позволиха да влезе в страната и го върнаха в Лондон от където последно е летял, за да си изкара експресна виза. Казали му, че може да стои в БГ 30 дена за 6 месеца, а в интернет пише, че може да седи в страната 90 дни за 12 месеца! Ето това е парадокса. Освен това мъжа ми е работил в БГ, в посолството на САЩ и има печат от дирекция миграции, имаше и БГ лична карта...уви няма дипломатически паспорт. Още повече, че той искаше да влезе в страната само за 10 дни за раждането на бебето и от Американското посолство казаха, че могат на летището да му издадат временно разрешение...Но не те го върнаха в Лондон и там му издадоха виза.
Другото което ме избесня е "консула" във нашето посолство във Вашингтон, който след като погледнал всичките изпратени документи от мен, попитал каква е причината мъжа ми да иска да посети БГ. Мъжа ми казал, че има семейство, жена и дете. И консула му казал, цитирам "Това не е достатъчно основателна причина"  #Crazy....
Та, това е - казах си болката, но не ми олеква. Искам да отида в САЩ само за са му сритам задника на този задник, за да види каква основателна причина съм!  #Cussing out
Лошото е,че на островчето тук няма БГ посолство, после заминаваме за Никарагуа - и там няма.
Причината мъжа ми да иска виза за БГ е, че ако иска БГ лична карта и резиденство, трябва да седи в страната 6 месеца и 1 ден, което се оказа мисията невъзможна...

Извинете за грубия език и дългия ми пост  Hug


Хм, не знам за това за 90 дни за първи път до чувам. Аз знам, че е 30 дни за 6 месеца.  newsm78
А за другото не се ядосвай, не е само с БГ посолствата така. Абсолютно същото бяха ми казали на мен, когато исках да отида при мъжа ми. "ТУри му пепел" както казват бабите и дано повече не ви се налага да се ползвате от "услугите" им. Rolling Eyes

# 243
  • Мнения: 486
Тандури, Олинце е права. От 1 септември 2006 американските граждани имат право на 90 дни безвизов престой в рамките на 6 месеца. През лятото бях пуснала тема по въпроса, така си пише и на сайта на БГ посолството.

# 244
  • Мнения: 7 091
Тандури, Олинце е права. От 1 септември 2006 американските граждани имат право на 90 дни безвизов престой в рамките на 6 месеца. През лятото бях пуснала тема по въпроса, така си пише и на сайта на БГ посолството.

А, може! Значи информацията ми е стара, извинявай!  bouquet

# 245
  • Мнения: 486
Олинце, много съжалявам за това, което се случило с мъжа ти. Може би трябва да си разпечата информацията от сайта на посолството и пак да ходи да се разправя с тях.newsm78 Същото инфо има и на сайта на Министерството на външните работи.
За декларации при напускане на САЩ не съм чула (а доста познати пътуваха напоследък). Не намирам нищо и на travel.state.gov. Дай ако имаш някакъв линк, където да прочета по-подробно.

# 246
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Момичета, благодаря ви за подкрепата и линковете  Hug
Тук беше спрял тока и от нерви по по-горе написаното и от това че нямам нет изпуших сумати и фасове и изядох кило шоколад  Embarassed
Днес ще покажа информацията на мъжа ми. Да я разпечата на английски и български и повече дано да няма проблеми.... Пориодично трябва да поглеждате за новости, защото всичко се мени доста често.

Еллие, ще накарам мъжа ми да пита на работата си как стои въпроса с декларациите за пътуване и пак ще пиша.

# 247
  • Мнения: 2 257

Уджъсссссс. Циркът е отново в града. Гледаш ли? Laughing

# 248
  • Мнения: 7 091
Уджъсссссс. Циркът е отново в града. Гледаш ли? Laughing
Аз го гледах Simple Smile Голяма драма Simple Smile А в Сиатъл като видях кадрите...мале мале..

# 249
  • Мнения: 384
От скоро имаме кабелна телевизия поради ред причини. По кой канал дават American Idol, че нещо ми стана любопитно и аз искам да го гледам Laughing

# 250
  • Мнения: 2 257
От скоро имаме кабелна телевизия поради ред причини. По кой канал дават American Idol, че нещо ми стана любопитно и аз искам да го гледам Laughing

FOX  Simple Smile

# 251
  • Мнения: 2 255
Цвиля още от смях....Гледахте ли Сиатъл хахахахах....онази русата...с майка й, дето  бяха като сестри.....секси била...лелеее тоя народ....
  Да ви попитам,мислите ли ,че честото повтаряне на "I am so proud of you..." води до това.Не ми се пише много(спи ми се) ,дано ме разбирате накъде бия...........

# 252
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Момичета, да ви се похваля с нашия юнак - роди се на 7-и в 11.40 вечерта със секцио, не можах да направя необходимото разкритие и вдигнах температура та затова. Тежи 4кг и е дълъг 54 см. Кръстихме го Иво.

# 253
  • Мнения: 2 257
Момичета, да ви се похваля с нашия юнак - роди се на 7-и в 11.40 вечерта със секцио, не можах да направя необходимото разкритие и вдигнах температура та затова. Тежи 4кг и е дълъг 54 см. Кръстихме го Иво.

Еха, честито! Да ви е живо и здраво момченцето и всичко да върви по вода!

# 254
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Честито бебче! Да ти е живо и здраво, да папка и спинка много, да не усетиш колики! Много те радва!  Hug


G&J, a ти подготви ли се? Гледам остава ти седмица, сигурно си много развълнувана?

Общи условия

Активация на акаунт