Предстои ми инсеминация - Тема No 32

  • 22 893
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 61
Аз пих аспирин протект (един път на ден), папаверин (3x2), pregnacare conseption и имах глобули циглогест (2x1).
Аз бях в една клиника в София, но нямахме успех с 4те инсеминации и вече сме на вариант инвитро.

Успех ти пожелавам Simple Smile

Какви лекарства ви изписват да пиете след инсеминация,момичета. Ако може да споделите и при кой лекар сте?

# 736
  • Мнения: 250
Аз съм в Тутракан. За в момента след инсеминация приемам само "Утрогестан" 2х1таб. Simple Smile

# 737
  • Мнения: X
В болница Надежда, др Стаменов. Изписа ми само дуфастон 2×1.

# 738
  • Мнения: 359
Аз пих аспирин протект (един път на ден), папаверин (3x2), pregnacare conseption и имах глобули циглогест (2x1).
Аз бях в една клиника в София, но нямахме успех с 4те инсеминации и вече сме на вариант инвитро.

Успех ти пожелавам Simple Smile

Какви лекарства ви изписват да пиете след инсеминация,момичета. Ако може да споделите и при кой лекар сте?
Много съжалявам! Със или без стимулация бяхте?

# 739
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз съм при доц. Андреева в Щерев. Изписа ми утрогестан 2x2 пъти на ден след процедурата.
Момичета, аз съм с ковид (в сряда си правих тест). Карам го леко, но се притеснявам за резултата от инсеминацията...2 дни още ми остават до теста за бременност...

# 740
  • Мнения: 43
Аз съм в Клиничен институт по репродуктивна медицина "Света Елисавета" - Пловдив.

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 09:09 от cleopatria

# 741
  • Мнения: 933
Аз съм при доц. Андреева в Щерев. Изписа ми утрогестан 2x2 пъти на ден след процедурата.
Момичета, аз съм с ковид (в сряда си правих тест). Карам го леко, но се притеснявам за резултата от инсеминацията...2 дни още ми остават до теста за бременност...

Не се тревожи. Сестра ми изкара ковид малко след инвитрото. На 1.02 се роди дъщеря ù.

# 742
  • София
  • Мнения: 1 718
Bobby_g, това звучи успокояващо, мерси! 👍🏻😊

# 743
  • София
  • Мнения: 49
Привет, момичета. Моето второ инсе приключи с неуспех - HGG - 0.12 mIU/ml. Sad

Дано е единственият минус в групата, и всички останали да се похвалите с добри новини.

P.S. Пуснах пакет щитовидна жлеза и TSH e 2.43, вие проверявали ли сте при вас как е, доколкото разбрах е желателно да бъде под 2.0?

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Момичета, имате ли информация и/или опит с вътрематочната тубоперитонеална инсеминация (IUTPI)? Стандартно навсякъде се предлага IUI в България и намирам този метод само в КИРМ Плевен.

От това, което прочетох и разбрах, в този метод се използва 10 ml инсеминат. Шийката на матката се "запечатва" с помощта на цервикална скоба, и пробата се вкарва в матката. Поради увеличения обем на инсемината сперматозоидите се изтласкват бързо към фалопиевите тръби, където да се срещнат и оплодят яйцеклетката/ите, без да губят динамиката си.

Разликата е явно в обема на изполвания инсеминат, както и в използвания инструмент за затваряне на шийката на матката, но пък клиничните проучвания сочат доста по-висок процент успяваемост от стратното IUI.

# 745
  • Мнения: 933
Привет, момичета. Моето второ инсе приключи с неуспех - HGG - 0.12 mIU/ml. Sad

Дано е единственият минус в групата, и всички останали да се похвалите с добри новини.

P.S. Пуснах пакет щитовидна жлеза и TSH e 2.43, вие проверявали ли сте при вас как е, доколкото разбрах е желателно да бъде под 2.0?

Аз изследвам редовно моята. 2.43 е хубав резултат и не пречи на бременност. Реално нормата е до 5. Хубаво е да е под 2, защото неминуемо се увеличава при бременност.

# 746
  • София
  • Мнения: 1 718
Mace_girl, съжалявам за резултата. Следващият път!
Момичета, пускам нова темичка, заповядайте в нея и да я напълним с положителни тестчета!
https://m.bg-mamma.com/?topic=1539450.new#new

# 747
  • Мнения: 61
3 от опитите бяха със стимулация (фемара) и един оът на естествен цикъл.

Аз пих аспирин протект (един път на ден), папаверин (3x2), pregnacare conseption и имах глобули циглогест (2x1).
Аз бях в една клиника в София, но нямахме успех с 4те инсеминации и вече сме на вариант инвитро.

Успех ти пожелавам Simple Smile

Какви лекарства ви изписват да пиете след инсеминация,момичета. Ако може да споделите и при кой лекар сте?
Много съжалявам! Със или без стимулация бяхте?

Общи условия

Активация на акаунт