Помощи в Англия за самотни майки

  • 5 255
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте, МОЛЯ хора, които са в подобна ситуация да ми помогнат.
Ще се опитам да бъда кратка, съжалявам предварително ако стане поста прекалено дълъг. Живея от 2018г. тук с приятеля ми (нямаме брак) имам си документи и т.н. работила съм много малко - 1-2 месеца чрез една агенция в града, в който съм. 2020г. ни се роди детенце, следователно от тогава си го гледам, баща му работи. Работата е там, че изобщо не се оправяме с парите, като се има в предвид, че не си купуваме нищо странично освен необходими неща за детето и неща за вкъщи и пак не става. Няма месец, в който не взимаме пари на заем, че да изкараме месеца. Кандидатсвахме за универсал кредит - отказаха ни, понеже според тях приятеля ми взима достатъчно пари за 3ма ни. Той буквално не почива, абслютно всеки ден е на работа и седи поне по 10 часа..
Една наша позната ни каза, че има вариянт, в който мога да кандидатсвам само аз - като самотна майка и че доста хора така живеели. Обясни ни, че щом нямаме брак, единственото нещо, което трябвало да направим е, приятеля ми  документално да започне да се води на друг адрес, а на този да съм само аз и детето и тогава да кандидатсвам само аз.
Та въпоса ми е има ли някои други, които са така, просто да ми обяснят има ли нещо допълнително, което трябва да знам или това, което ни казаха е достатъчно, че да ме удобрят? Мен ме притеснява единствено това, че нямам никакъв стаж тук като работник. Това има ли значение, ако съм самотна майка и ми трябва помощ?
Моля ви вече съм отчаяна, не виждам как ще продължаваме така, хората покрай нас даже и да спестяват успяват, ние нищо..

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Скрит текст:
Здравейте, МОЛЯ хора, които са в подобна ситуация да ми помогнат.
Ще се опитам да бъда кратка, съжалявам предварително ако стане поста прекалено дълъг. Живея от 2018г. тук с приятеля ми (нямаме брак) имам си документи и т.н. работила съм много малко - 1-2 месеца чрез една агенция в града, в който съм. 2020г. ни се роди детенце, следователно от тогава си го гледам, баща му работи. Работата е там, че изобщо не се оправяме с парите, като се има в предвид, че не си купуваме нищо странично освен необходими неща за детето и неща за вкъщи и пак не става. Няма месец, в който не взимаме пари на заем, че да изкараме месеца. Кандидатсвахме за универсал кредит - отказаха ни, понеже според тях приятеля ми взима достатъчно пари за 3ма ни. Той буквално не почива, абслютно всеки ден е на работа и седи поне по 10 часа..
Една наша позната ни каза, че има вариянт, в който мога да кандидатсвам само аз - като самотна майка и че доста хора така живеели. Обясни ни, че щом нямаме брак, единственото нещо, което трябвало да направим е, приятеля ми  документално да започне да се води на друг адрес, а на този да съм само аз и детето и тогава да кандидатсвам само аз.
Та въпоса ми е има ли някои други, които са така, просто да ми обяснят има ли нещо допълнително, което трябва да знам или това, което ни казаха е достатъчно, че да ме удобрят? Мен ме притеснява единствено това, че нямам никакъв стаж тук като работник. Това има ли значение, ако съм самотна майка и ми трябва помощ?
Моля ви вече съм отчаяна, не виждам как ще продължаваме така, хората покрай нас даже и да спестяват успяват, ние нищо..
Сещаш ли се кои хора така си живеят?

Ти сериозно ли питаш как да си завъртите схемата, за да мамите и в чужда държава? Като не ви стигат парите, мъжът ти да търси по-добра работа, детето като тръгне на ясла, започвай и ти да работиш... или просто се прибирайте вкъщи, явно не ви се получава там.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 228
Това ми напомни за една гаспажа, дето мило и драго даваше да изкарат детето и́ аутист, защото държавата много помагала.

# 3
  • Мнения: X
А да си намериш работа? Не е ли вариант???

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Държавата смята, че дохода ви е достатъчен за 3 членно семейство. Много вероятно е той наистина да е достатъчен, защото със сигурност държавата има известни наблюдения върху разходите на семействата и още повече, че това не е държава с огромни икономически проблеми, като България.
Държавата обаче не знае, че вие, поради предходно или настоящо ваше разточителство сте попаднали в спирала от заеми и всъщност за това не ви стигат средствата. Защото, то не е днес да вземеш 100 паунда, за да изкараш до заплата, а е ясното съзнание, че тези 100 паунда ще трябва да ги върнеш и ясното съзнание, че следващия месец ще караш със 100 паунда по-малко и така до безкрай, докато не седнеш един месец да си стегнеш трътката и да не вземеш заем и да го изкараш с малката си заплата след разплатените заеми, за да можеш следващия месец да си си взел урока и да караш нормално с нормалната си заплата.
Живота в спирала от заеми, лъжи към познати, лъжи към държавата и т.н. е цигания.

А да си намериш работа? Не е ли вариант???

Тя за 2  години преди да се роди детето е успяла да работи само 1-2 месеца, че точно сега ли се очаква да стане работна? То ще е "ама как, ама кой ще ми гледа детето, ама тук ясли и градини няма", то в Англия хората нямат деца или тези, които имат работа не побарват.

# 5
  • Мнения: 597
Ужас. Като ви направят една проверка и видят , че живеете заедно ще трябва да платиш всичко обратно + лихвите + глоба + забрана да ползваш всякякви социални облекчения в бъдеще.

# 6
  • Мнения: 435
И аз това щях да пиша. В Дания е била доста популярна тази врътка, но проверяват вече и хванат ли те... Няма изобщо да споделям мнението си за подобни машинации, че може и да отнеса някой БАН.

# 7
  • Мнения: X
Ужас. Като ви направят една проверка и видят , че живеете заедно ще трябва да платиш всичко обратно + лихвите + глоба + забрана да ползваш всякякви социални облекчения в бъдеще.

Хубаво е, че имат практика да проверяват. Някои хора емигрират, за да лежат на помощи Sad

# 8
  • СИ
  • Мнения: 4 406
А да си намериш работа? Не е ли вариант???

Абе вие не четете ли какво се пита? Момичето иска помощи, не иска работа. Такива нахални мнения трябва да се изтриват, защото не са по темата!                  Satisfied

# 9
  • Мнения: 1 847
А защо сама не попиташ из тези социални агенции или през сайта им, сигурна съм че има "на какви условия трябва да отговарящ"?

Правото да се получават детски надбавки,соц .помощ зависи от имиграционния статут на родителите. Ако нямате британско гражданство или пълен статут на уседналост (settled status)  не става.

# 10
  • Мнения: 1 247
Аз мога да ви направя един ритуал онлайн за изобилие, финансов просперитет и получаване на блага. 500 паунда ми пращате и до 3 месеца мъжът ти ще стане мениджър там, където сега работи като бял роб.

# 11
  • Мнения: 1 302
хората покрай нас даже и да спестяват успяват, ние нищо..

Спестяват хората, които работят, а ти от 2018 лежиш на гърба на мъжът си. Щом детето е родено 2020, трябва да е достатъчно голямо да ходи на ясла, пускай го и си намери работа.

# 12
  • Мнения: 1 247
Ти от 2018 лежиш на гърба на мъжът си. Щом детето е родено 2020, трябва да е достатъчно голямо да ходи на ясла, пускай го и си намери работа.

Защо така грубо?! Майка ѝ да не я родила, за да се труди??? Ако трябваше да работи, щеше да си остане в България. Няма кво да работи на тея англичани! Едни помощи не ѝ спускат! Ай сиктир!

# 13
  • Мнения: 1 302
Ох, искрено ме разсмя Joy

# 14
  • Мнения: 4 572
То ако ще я карате на мамене на социалната система (със съмнителен резултат), бързи кредити и вайкане как не ви стигат парите, защо изобщо седите там?

В България детските градини са вече безплатни навсякъде, ако не сте в голям град, места има, и без квалификация толкова предприятия търсят служители, от глад няма да умрете.

# 15
  • Мнения: X
Оф, кажете ми как да замина за Англия на помощи. С мн нямаме брак, може да живеем на различни адреси. Ама нямам бебе. Трябва ли ми?

# 16
  • Мнения: 1 847
Тия ясли безплатни ли са в Англия?

# 17
  • Мнения: 1 247
Оф, кажете ми как да замина за Англия на помощи. С мн нямаме брак, може да живеем на различни адреси. Ама нямам бебе. Трябва ли ми?

Мани я тази Англия - елате у Германия, ще ви уредя с помощи, жилище от държавата и за дете ще ви дам моят котарак - той е минавал вече с 20 семейства за наследник... но ако държите на Англия, виж отгоре тарифата ми за ритуала онлайн.

# 18
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Колкото повече бебета, толкова по-добър резултат.

# 19
  • Мнения: 1 247
Авторката, аз на твое място бих се свързал с bbc.co.uk и да разкажа историята - че не ни стигат парите за Версачета, а държавата спи и не се усеща, че имаме нужда от лека финансова помощ - 5-10 бона месечно биха ви оправили, мисля... в България биха ви помогнали! На момента! Това ми прилича на дискриминация. Наеми адвокат.

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Като не можете да се издържате в тази държава, защо не се приберете в България? Какъв е смисъла да живеете там, като ще мизерствате повече отколкото тук, и потенциала ви явно се изчерпва с това да мислите за измами?

Хората, които получават помощи, най-вероятно наистина имат нужда от тях. Вие нямате нужда от помощи, а имате нужда ти да намериш начин да започнеш работа и да изкарвате две заплати. Мъжът ти явно не може да носи и теб на гърба си, барабар с всичко останало.

# 21
  • Мнения: 6 249
А след като са ви казали, че доходите на приятеля ти трябва да са достатъчни за тричленно семейство, защо всъщност не ви стигат парите? Мъжът работи много, а парите отиват за детето и за дома. Какво толкова харчите, че не успявате да смогнете, че и заеми взимате? Широки пръсти, липса на финансова култура, къде е проблемът? Виждам няколко опции - или си сядате на дупетата, чертаете план и ограничавате всички безсмислени разходи, или започваш и ти работа, или се връщате в България. Да разчитате само на помощи - извинявам се, но и за мен това е абсолютна цигания. Млади, здрави, прави - стегнете се!

# 22
  • Мнения: 435
Като не се справяте финансово, започваш работа нощни смени, детето нощно време спи, мъжът и той, а не търсиш как да цакаш системата. Ама това е за който му се работи, а не се чуди как да изкопира някоя схема я от индийци, я от там каквито други изреди .

# 23
  • Мнения: 28
Обмисляме вече вариянта да се приберем в България, там поне отпадат квартирите и наемите, но и за да се приберем ни трябват парички, не може да се приберем просто така без нищо.
А относно това защо не ни стигат парите, не знам. Мъжа ми има един заем, които е към шефа му. Колата ни се счупи, а на него му трябва, понеже работата му не е в града, а в едно село в близост. На месец живеем с около 2000паунда, квартири, сметки, заема на шефа, храна, за детето неща и те не остават. Тези дето писаха, че съм искала  версачета и да живея с 5-6 бона, дреха за себе си не съм си купувала поне от година, мъжа ми също, купи си едни обувки лятото и това е.
Може би единственото странично което ни е като по-голям разход е тютюна понеже и двамата сме пушачи и пак възможно най-евтиния си купуваме..  ниищо друго

# 24
  • Мнения: 5 274
Ама всичките, дето сте се изрипосали "разбирачки" по темата имате ли представа колко струва една ясла/градина в Англия? И че месечния доход на майката ще отива директно в детското заведение да плаща часовете за градина?
Кой как е успял да изклинчи помощи си е негова работа, както и си носи отговпрността при подаване на неверни данни. На който му стиска-рискува. На който не му стиска - пише възмутени постове защо на някой си му стискало.
Минимумът в Англия наистина е малък, а откак орязаха възможностите за плащане на осигуровки на минимума и искат да се осигуряваш на пълен размер, стана трудно. И да, ако не работиш квалифициран труд на заплата над минималната и то с поне едно 50% отгоре, наем, разходи за ток и газ и прочие, стават леко непосилни без помощ от държавата.
От личен опит мога да кажа, че 2000 чаунда на месец не стигат и няма и как да стигнат. Без разни там глезотии и глупости, без заведения и развлечения. Така че....

# 25
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
То пък голяма гордост, че ти стиска да крадеш?
Нямам думи. Наистина, абсолютна цигания...

# 26
  • Мнения: 6 249
Към авторката: Търсете начин да вземете назаем пари от роднини или близки, за да се върнете в България. Силно се съмнявам, че с тези доходи в Англия тепърва ще успявате да пестите, за да ви стигат парите и да живеете нормално. А дори да разчитате на помощи, няма да е вечно. В България по има начин да се оправите според мен. Но винаги трябва да се търси вариант за повишаване на дохода, а в България ще е по-лесно и ти да си намериш работа.

# 27
  • Мнения: X
Щом ви е толкова трудно, защо не се приберете?

Значи за цигарки има... то е ясно къде е проблема.

# 28
  • Мнения: 9 700
Съвсем откровено си признавам, че ми се повдига от такива теми. Селски тсрикати се опитват да прееб@т системата.

# 29
  • Мнения: 28
Като не се справяте финансово, започваш работа нощни смени, детето нощно време спи, мъжът и той, а не търсиш как да цакаш системата. Ама това е за който му се работи, а не се чуди как да изкопира някоя схема я от индийци, я от там каквито други изреди .
С риск да ми кажете пак колко съм мързелива, аз все пак трябва да спя. Хубаво почвам през ноща да работя прибирам се сутринта малкия в 7 вече е буден, баща му отива на работа, а аз оставам самичка с детето, не съм спала цяла нощ и трябва да съм и адекватна за да си го гледам, то иска на разходки, иска да му се сготви, иска да му се сменят памперсите и да му обръщаш внимание и така до вечерта, когато баща му се прибере и аз отивам на работа. Да, 2-3 дена мога някак си да издържа, да дремя на пейка в парка докато малкия си играе, но за постоянно не знам кой човек може да издържи без никакъв сън.
Ама всичките, дето сте се изрипосали "разбирачки" по темата имате ли представа колко струва една ясла/градина в Англия? И че месечния доход на майката ще отива директно в детското заведение да плаща часовете за градина?
Кой как е успял да изклинчи помощи си е негова работа, както и си носи отговпрността при подаване на неверни данни. На който му стиска-рискува. На който не му стиска - пише възмутени постове защо на някой си му стискало.
Минимумът в Англия наистина е малък, а откак орязаха възможностите за плащане на осигуровки на минимума и искат да се осигуряваш на пълен размер, стана трудно. И да, ако не работиш квалифициран труд на заплата над минималната и то с поне едно 50% отгоре, наем, разходи за ток и газ и прочие, стават леко непосилни без помощ от държавата.
От личен опит мога да кажа, че 2000 чаунда на месец не стигат и няма и как да стигнат. Без разни там глезотии и глупости, без заведения и развлечения. Така че....
Благодаря ти за този пост! Искренно ме разплака, с отварянето на очите ми, влязох да видя някой нещо дали е писал и наистина се почувствах като най-жалкия човек, защото поради обстоятелсва не съм работила, че и сега не съм си викнала цялата рода да ми гледа детето, за да мога да работя и че не се оправяме с тези 2000паунда 3ма човека.. цигания било да взимаш помощи, но тук говорим за истинска цигания както е в България, така е и в Англия, може би и в много други държави, където  раждат по 5 деца, никой от двамата родители не работи, нямат дори желанието да го правят и се изхранват от помощи, които идват от тези хора които бачкат като ненормални и не им стигат парите и така български семейства и дечица мизерстват, понеже на тях доходите им винаги са високи за помощ от държавата, докато циганчетата чупят празни бутилки от алкохол, хвърлят фасовете по парковете и си пълнят торбите в магазините. И така сега изкараха и нас такива, понеже мъжа ми работи по цял ден, всеки ден, ходи и на други места да помага за някой друг час, за да изхранва онези - няма да споменавам пак раси, че ще кажат пак каква съм расистка… онези дето раждат деца и не си мръдват пръста, че и даже стават приемни родители на чужди деца, защото държавата дава луди пари и за това и по цял ден правят мизерии по улиците.. докато аз лепя с тиксо книжките му и постоянно заобикалям щандовете с играчки, защото иска, а аз не мога да му купя + че вижда баща си за по 2 часа на ден. Един такъв пост ме разчувства искренно, много повече от всички подигравки и злобни коментари, които се изсипаха, защото преди всичко сме хора, а аз най-вече в такъв момент търсех подкрепа, просто за да знам, че не сме единствените, понеже вече знаем за тези българи, които се прибират в България и се правят на турбо гъзари и обясняват колко са добре, колко неща имат и колко струват, но са страшно малко онези, които споделят, че всъщност не е точно така. Търсих такива хора предимно, за да споделят всъщност как се справят, а това, че са ми вързани ръцете и че по нормалния начин подкрепа от държавата не получавам и искам - не искам гледам всевъзможни вариянти НЕ за постоянно, а временно, говорим за година, малкия да направи 3г. да може да си ходи на градина, а аз да работя това е колкото да изплуваме, да си върнем заема за колата, дай боже и някой друг паунд да спестим, за да се приберем в България и да започнем нов живот, на чисто. Защото най-лесното е да се приберем да вземем пари на заем и пак се започва едно въртене в кръг. За това говорим и пак благодаря, че един човек се застъпи за мен, напълно достатъчен за да не ме отчайва напълно и да се чувствам като отрепка.
Щом ви е толкова трудно, защо не се приберете?

Значи за цигарки има... то е ясно къде е проблема.

Този коментар още докато пишех, че сме пушачи знаех, че ще се появи. Нямаше как да не се спомене, че пушим свити цигарки, от които ти пожълтява всичко и след една такава цигара после с часове не ти се пуши, а не си купуваме кутии, да се глезим и да сме като нормалните хора - пушачи. Чак не смея да кажа, че също така се къпем всеки ден и пускам на ден по една пералня поне, защото нали сме зле с парите пък толкова вода, ток, че и газ да хабим…

# 30
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Не изкривявай думите. Не е цигания да взимаш помощи. Цигания е да измисляш схеми и измами, за да взимаш помощи.

# 31
  • Мнения: 6 249
Авторке, струва ми се, че си търсиш оправдания. Ок, няма как да работиш нощем, защото няма да се чувстваш добре, разбрахме, че вариантът с работа и за теб отпада. Не е ок да сте постоянно в заеми, но очевидно ще сте по-спокойни, ако се върнете в България. Изключвай варианта с помощите и си опичай акъла. Дори да прецакаш системата и да стане на твоята, това с помощите ще е краткосрочно решение.

# 32
  • Мнения: 9 700
Освен мързелива си и арогантна, което не ме изненадва. Не е лошо да прочетеш за проверките, които се правят преди и след като си Одобрена за помощите, да не се наиграете.

# 33
  • Мнения: 435
Разбира се, че трябва да се наспиваш, докато нормалните данъкоплатци стават в 3-4-5, за да работят и да издържат хора, които преди да се размножават не са си направили сметката, дали могат да си го позволят. Ама и аз каква съм проста да не се сетя. И за какво в България пак ще взимате заеми, там нали е родата, която ще помага за детето, това изтъкна, че другите имат помощ от роднини? Или и за там има оправдания да не работиш?

# 34
  • Мнения: X
Авторке, ще те разочаровам, аз съм бивш пушач. Пушех и аз цигарки, но ги отказах. Съветвам те да направиш същото, без значение от финансовия ти статус.

Също така има нещо, наречено семейно планиране. Хората, които не искат да лежат на помощи първо заминават, установяват се, намират си работа, спестяват някой лев, устройват си дом и тогава евентуално се размножават.

Ти цитираш други етноси (не са раси), които живеели безгрижно на помощи, но да знаеш, че и ти не си много по-различна, предвид това, че си работила 2-3 месеца.

# 35
  • Мнения: 28
Авторке, ще те разочаровам, аз съм бивш пушач. Пушех и аз цигарки, но ги отказах. Съветвам те да направиш същото, без значение от финансовия ти статус.

Също така има нещо, наречено семейно планиране. Хората, които не искат да лежат на помощи първо заминават, установяват се, намират си работа, спестяват някой лев, устройват си дом и тогава евентуално се размножават.

Ти цитираш други етноси (не са раси), които живеели безгрижно на помощи, но да знаеш, че и ти не си много по-различна, предвид това, че си работила 2-3 месеца.
Да това също очаквах, да ми кажете, че детето е грешка и че сигурно съм го родила да лежа на помощи.
Да съществува понятието семейно планиране и много хора следват тези правила, затова и вече новото нормално е  40 годишни жени да раждат първото си дете, понеже преди това им е било рано, това да направят, онова да направят и в крайна сметка какво са успели и какво не са е относително, но към 40 раждат защото ако изчакат още някоя годинка ще е прекалено късно. Тогава вече няма значение какво са искали да постигнат преди да имат дете.
И може да не съм работила много, но и не съм си и помисляла дори да искам помощи от държавата тогава, още повече че тогава пак казвам бяха съвсем различни обсоятелствата. Говорим за сега. Може да нямам възможността, но имам желанието, за разлика от тези етности - съжалявам за грешката. И до колото знам ако си удобрен за тези помощи, ти отпускат и някви часове ясла за детето за да може през това време да работиш, било то и парт тайм или там да си лежиш на дивана, зависи дали си мързелива НАли
Авторке, струва ми се, че си търсиш оправдания. Ок, няма как да работиш нощем, защото няма да се чувстваш добре, разбрахме, че вариантът с работа и за теб отпада. Не е ок да сте постоянно в заеми, но очевидно ще сте по-спокойни, ако се върнете в България. Изключвай варианта с помощите и си опичай акъла. Дори да прецакаш системата и да стане на твоята, това с помощите ще е краткосрочно решение.
Не, не ти се струва, оправдавам се и то защото, хора, които не са били в тази ситуация и такива, които имам съмнения, че изобщо са запознати с живота в Англия, още повече, че живеят или са живяли тук, ме нападнаха, че ме мързи да работя и ни обиждат по всевъзможни начини затова, че сме на това положение, за да мислим такива варианти. Ама и те не могат да кажат как точно да живеем като съвестни граждани с 2000паунда, понеже една частна ясла на месец стъпва над 1000паунда, аз работя плащам яслата и пак сме с една заплата?!?! Но съм мързелива, селска тарикатка, нагла съм и всякаква. Пак казвам на никой не пожелавам, да изпада в такава ситуация. Може и да не е добре това, не казвам, изобщо, че е добре. Не го мислим защото искаме да живеем в някоя къща с 10 спални и да си купувам версачета и арманита и глупости, обясних защо. По-лошото е да нямаш нужда, но все пак да го направиш. Едно такова семейство познавам, което е с 7 годишно дете, следователно си ходи на училище и двамата родители си работят и изкарват достатъчно пари, за да живеят в къща с 2 спални в Лондон, за да ходят по почивки постоянно, да си купуват дрехи и обувки, които сами си казват, че някои от тях изобщо не са и обличали, гардеробите им са препълнени ииии все пак са направили някаква подобна схемичка, за да взимат и нещо допълнително от държавата, ей така от алчност за повече, не че им трябват. А аз приказвам за да изкараме месеца. Не е нужно да смачквате така хората с подобни епитети, може и по-нормално да си изкажете мнението (не визирам всички) без злоба и обиди.

Последна редакция: вт, 11 окт 2022, 19:47 от forever.young

# 36
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Чудех се дали да коментирам, но не се въздържат.
Аз също си гледах детето 2.5, после тя тръгна на градина преди безплатните часове, а аз нощна смяна. Много голяма част от заплатата ми отиваше за такса за градина, но и оставаше.
После започнах нормални дневни смени, детето вече беше с 30 безплатни часа, което облекчи нещата.
Да ти кажа как е и с училището, защото и там не е лесно. За да си водим и взимаме детето, мъжът ми работи от 5.30 до 15.30, аз от 10 до 18.30. По време на пандемията след локдауна когато затвориха училищата се наложи са мина късни смени, мъжът ми си идваше в 14.30, аз вече седях в моята кола готова да тръгна.
Та това просторно обяснение е, че ако искаш начини се намират.
Има обяви за customer service от вкъщи да се работи, има и такива само за уикенда.
Да с мъжа ти няма да се виждате много, но пък ще закрепите положението.
А и съм на мнение че когато имаш пари за цигари, пиене е въпрос да си подреди приоритети.
Пример - приятелско семейство с три деца, работи само баща към момента и Не взимат помощи- справят се.

# 37
  • София
  • Мнения: 28 570
С малко дете (а и сега) работех онлайн. Нямаме помощ баби, дядовци и подобни.

# 38
  • Мнения: 6 249
Тогава защо не се замислите сериозно за връщане в България? Стандартът ви на живот би се подобрил (според мен), ще имаш възможност да работиш и ти и евентуално ще можеш да разчиташ на помощ за детето. В друга държава при описаните от теб условия само ще се тормозите.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Мъжа ти не се трепе да издържа цигани на помощи. Трепе се да издържа теб, защото ти от 4 (четири) години работа не си подхващала, нямаш и намерение.
Така сте си го решили, така го правите, но защо и държавата трябва да ви издържа.
Относно планирането. 4 г. бях в стабилна връзка и съжителство, когато реших, че аз (С моята работа и сили и спестявания и осигуровки) мога да си позволя да имам дете. Родих на 33, не на 20, 22, 25 в чужбина, разчитайки на мъж общ работник да ме издържа. Дъщеря ми е на ясла от 15 месечна, за да работя, а не да рева, че тогава втората година беше на 350 лв. майчинство.
Вашите решения са си вашето страдание.
И освен това "ааах какви измамници има, искам и аз да мамя". Що никой не казва "ааах как бачкат хората за пари, искам иаз да бачкам"?

Последна редакция: вт, 11 окт 2022, 20:15 от poohito

# 40
  • Мнения: X
Forever young, семейното планиране не е “раждам на 40 с последния влак”. Нещо съвсем друго е. Което явно не си помислила, а сега ревеш заради лошите си избори. Не е лесно нито в България, нито в чужбина. Даром нищо не дават. И аз си късам г*за от работа, но не лежа на мъжа си. Някой ден живот и здраве ще взимам майчинство, защото бая съм поработила. И частна ясла ще плащам, защото в София е така. Не чакам на държавата като етносТите (както пишеш).

# 41
  • Мнения: 28
Мъжа ти не се трепе да издържа цигани на помощи. Трепе се да издържа теб, защото ти от 4 (четири) години работа не си подхващала, нямаш и намерение.
Така сте си го решили, така го правите, но защо и държавата трябва да ви издържа.
Относно планирането. 4 г. бях в стабилна връзка и съжителство, когато реших, че аз (С моята работа и сили и спестявания и осигуровки) мога да си позволя да имам дете. Родих на 33, не на 20, 22, 25 в чужбина, разчитайки на мъж общ работник да ме издържа. Дъщеря ми е на ясла от 15 месечна, за да работя, а не да рева, че тогава втората година беше на 350 лв. майчинство.
Вашите решения са си вашето страдание.
И освен това "ааах какви измамници има, искам и аз да мамя". Що никой не казва "ааах как бачкат хората за пари, искам иаз да бачкам"?

Разликата е там, че тук майчиството е 8 месеца, след това се оправяш както можеш, докато детето не направи 3год. за да го пуснеш на ясла. И това, че имам мъж който по твойте думи е общ работник - явно си запозната повече от мен какво работи мъжа ми, просто звучи грозно, че и възпитаваш момиче, дето явно някой ден ще и се наложи да се влюбва в месечните доходи и професиите на мъжа, а не в качествата, отношението им и други не до толкова повърхностни неща.
Forever young, семейното планиране не е “раждам на 40 с последния влак”. Нещо съвсем друго е. Което явно не си помислила, а сега ревеш заради лошите си избори. Не е лесно нито в България, нито в чужбина. Даром нищо не дават. И аз си късам г*за от работа, но не лежа на мъжа си. Някой ден живот и здраве ще взимам майчинство, защото бая съм поработила. И частна ясла ще плащам, защото в София е така. Не чакам на държавата като етносТите (както пишеш).
Аз също взимах майчинство, платих си осигуривките с пари спестени ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ от бачкане в България, защото не дойдох тук без пукнат лев. В България бях студентка, учех, работех, спестявах, харчих, но бях сама и това, че седмицала съм карала на хляб и салам до заплата си е било изцяло за моя сметка, не съм имала деца дето да мисля. В крайна сметка успях да спестя една доста прилична сума, с която дойдох тук и си пазех пари за ситуации, в които наистина ще ми трябват, а не за маникюрчета и парцалки.
Ти си планирай там нещата не желая да коментирам, но не разбирам как така може да си “плануваш” бъдещето, всичко може да стане, ей така както си решила, че имаш добра работа, която ще те чака след майчинството, че ще ти дават същите пари или дали няма пак да ни изпозатворят заради някакъв си грип. Само да вметна, че когато аз забременях бяхме в доста хубава квартира, мъжа ми имаше друга доста добре платена работа, аз се занимавах с други странични неща всичко беше прекрасно, нямаше какво да се обърка, съвсем спокойно можехме да си гледаме бебче ииии няма и месец след забременяването ми - БААМ локдаун. След него имаше големи съкращения и на заплати и на работници и така нещата от чуднички се превърнаха в кошмарни и ние с целия си акъл не сме си и помислили да си убием детето щото сме останали без пари…

# 42
  • Мнения: 435
Явно имаш оправдание за всичко. Искаш схемата ето ти я, в датски вариант, но вярвам е подобна и в Англия. Мъжът ти намира някой, който е съгласен фиктивно да му даде адрес, вероятно ще трябва да плаща за тази услуга тук един адрес се продава по около 300 лева. Сменя си документите и се води на новата адресна регистрация, там му идва всичката кореспонденция, ако получавате все още някаква хартиена поща. Плаща ти фиктивно издръжка за детето. Живеете си заедно. Проверят ли ви вероятно ще трябва да върнете всичко взето плюс глоби. Поне тук разпитват и съседи, усъмнят ли се че някой мами, не е като само да му скриеш четката за зъби. Поразрови се онлайн, вероятно е коментирано и в английската преса, тук съм гледала подобни случки по ТВ.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Две неща:
Не съвсем изчистена /ясна/ схема, която съм виждала, като страничен наблюдател в България за хора, които идват от великобритания.
Ако мъжа ти е редовно осигуряван във Великобритания и се върнете с документ, удостоверяващ, че е съкратен в Бългрия ще получава помощ за безработица на максимален разчер /поради разликата в стандарта и съответно курса на валутите и осигуровките/, ще получава това 12 месеца, ако е работил дългосрочно без да получава помощи преди това. Касае се за 1500 лв. месечно. Освен това това го взема без да работи и междувременно почва да работи на черно и взема, каквото му платят на ръка и така достигате около 2500 - 3000 лв. месечно, да не говорим, че в БГ яслите не са платени и ти също започваш работа и достигате около 3500-4000 лв., което без разходите за наеми ще направи така да си живеете царски 1 година и той да си намери редовна и добра работа. Цялата сметка с инвестиция от 300 лв. за самолетни билети първоначално.
Цитат
Разликата е там, че тук майчиството е 8 месеца, след това се оправяш както можеш, докато детето не направи 3год. за да го пуснеш на ясла. И това, че имам мъж който по твойте думи е общ работник - явно си запозната повече от мен какво работи мъжа ми, просто звучи грозно, че и възпитаваш момиче, дето явно някой ден ще и се наложи да се влюбва в месечните доходи и професиите на мъжа, а не в качествата, отношението им и други не до толкова повърхностни неща.
Конкретно към мен. Темата не е моя, че да си разказвам живота, но го има разказан в доста други теми във форума и за мъжа ми и за  развода ми и за това как е бил "чичко паричко" и ме е издържал. Как създадох семейство, просто, защото много го исках само и единствено с моето желание и доходи и как си плащах за това 9 години финансово и вече не малко време емоционално. Това е друга тема. Планирах и създадох всичко, когато АЗ можех да си го позволя и да си посрещна риска от провал. От 3 години съм истинска самотна майка в България и никога не се замислих за схеми. Работя за 1500 лв., живеем под наем и никога не се оплаквам и никога не рева за пари. Дължат ми се издръжки за около 4000 лв. /да е ясно колко редовно се плащат/.
Мъжа ти е общ работник, защото 2000 месечно за 10 часа работа дневно са пари, които се вземат за обща работа. Бившия ми мъж е в Англия и самата аз бях одобрена за работа при интервю с обявена заплата.

# 44
  • Мнения: 5 274
2000 паунда чисти не е заплатата на общ работник във Великобритания. От брутни 2000, работникът би получил 1600 грубо след приспадане на данъци и осигуровки. 2000 паунда чисти са около 2400 бруто.

# 45
  • Мнения: X
Авторке, имаш абсолютно за всичко оправдание! Защо я пусна тая тема? Ти всичко си знаеш и всичко си можеш.

Явно търсиш единствено начин за някаква схема, която очакваш тук хората да ти дадат.

А това, че си си платила осигуровките, ами чудо голямо! Дай паметник да ти вдигнем, че си била спестила пари и си платила осигуровките.

# 46
  • Мнения: 9 700
Съвсем ясно е защо е пуснала темата. Някой да се излъже да й даде акъл как да прецака системата като мъжлето се води на друг адрес, за да го играе тя самотна майка-героиня.
Като си помисля, че ти плащам цигарите и превръзките и ми се повдига.

# 47
  • Мнения: 435
G&B дадох ѝ я. В Дания не е тайна тази схема, обсъждано е и по разни тв предавания, просто не ми се търсят линкове. Факт тя това иска, всеки вариант който предложихме за намиране на работа бива отхвърлен. Не се сетих да включа към нощните смени варианта смени през уикенда, но съм убедена, че и за това ще измисли нещо.

# 48
  • Мнения: 6 249
Не й се работи на жената. Хем има дете, хем не успяват да спестяват, хем са в заеми, но авторката явно е мързелива и нахална. Нищо не казва за връщане в България.
Не ги разбирам такива хора и това е. Паразити.

# 49
  • Мнения: X
Важното е да има за цигарки, пък било то и от гадничките… 😂

# 50
  • Мнения: 6 249
Това пък съвсем. Нямаш кинти, омотал си се в заеми, имаш дете, за което да се грижиш, а не можеш да пестиш поне от цигари. И после системата ти е виновна. Цигания.

# 51
  • Мнения: 1 242
Това са си обикновени неща ( някакви евтини цигари и да речем малко алкохол ), въпроса е че не могат да се оправят само с този доход. Да, ситуацията се е изменила в Англия, не всеки успява да се приспособи. Както и да е...
Моят съвет е един междинен вариант (ако ги устройва ) - потребителката да се върне в България, а мъжът и да продължи още известно време да бачка там и да изпраща някой лев ( паунд ) насам. Варианта със взимане на английска борса тук, също го има но засега нека не избързват, да им остане в случай че го съкратят или друго за по нататък. Пък при по-добри обстоятелства пак може да променят конфигурацията, все пак са млади хора. Живота е пред тях.

# 52
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Аз бих им препоръчала още един вариант, ако живеят в Лондон..- изнесете се в провинцията, по-далече от Лондон и околията. Работа има, а очевидно човека не е със специфична професия която да изисква да живеят точно там,  разходите за живот са по-ниски, особенно наемите.
В Мидланд има достатъчно индустрия и свободни места.

# 53
  • Мнения: 28
Авторке, имаш абсолютно за всичко оправдание! Защо я пусна тая тема? Ти всичко си знаеш и всичко си можеш.

Явно търсиш единствено начин за някаква схема, която очакваш тук хората да ти дадат.

А това, че си си платила осигуровките, ами чудо голямо! Дай паметник да ти вдигнем, че си била спестила пари и си платила осигуровките.

Абе вие сте страшни хора, нямам думи просто. 3 страници предимно се изсипаха коментари, че съм лежала на мъжа си и че съм мързелива, че от както съм тук, съм работила малко. Сега пък чудо голямо, че малкото години, в които съм работила, понеже съм 24 годишна, но работех от ученичка, съм успяла да спестя пари и не съм си ги крила, когато наистина е имало нужда от тях и когато започнах да се самоосигурявам в Англия. Вместо нали, че по-лесно мъжа ми да ги плати. И да съвсем законно и без никакви схеми съм взимала майчинство, защото и до ден днешен съм самоосигуряваща. И това е единственото нещо, от което съм се възползвала от държавата. Няма да споменавам колко писма хвърлени ей така имаме, където сме имали право за някакви еднократни помощи. Покрай коронавируса, покрай поскъпването на токове и прочие, но не сме се възползвали, колкото и да не ви се вярва, че паразити като нас, сме били в добър период БЕЗ помощи. Сега когато имаме нужда от помощ, ни отхвърлят. И това, че съм ви споделила как е протекал живота ни тук, не е никакво оправдание. Само дето нямам представа ти какво правиш в подобна тема, при положение, че живееш в София, нямаш деца, само точен и конкретен план за това как ще ти протече твоя живот в бъдеще. На теб специално ти дадох пример за това, колко лесно плановете се провалят и че няма нищо сигурно в тоя живот, ако ще и хиляди левове да изкарваш. Абсолютно всеки може да изпадне в подобна ситуация и то в точно такъв момент, който си мислиш, че всичко върви по план.
Съвсем ясно е защо е пуснала темата. Някой да се излъже да й даде акъл как да прецака системата като мъжлето се води на друг адрес, за да го играе тя самотна майка-героиня.
Като си помисля, че ти плащам цигарите и превръзките и ми се повдига.
Явно нищо не ти е станало ясно, понеже акъла вече ми е даден, не търся хора да ми дават акъл. Както по-надолу някой беше писал, явно тази схема е всеизвестна и в други държави. Въпоса ми беше съвсем различен. И недей да мислиш много и да повръщаш, защото нищо не ми плащаш, бъди спокойна за собствения ти г*з.
Не й се работи на жената. Хем има дете, хем не успяват да спестяват, хем са в заеми, но авторката явно е мързелива и нахална. Нищо не казва за връщане в България.
Не ги разбирам такива хора и това е. Паразити.
На теб ще отговоря специално отново, защото вече казах, че обмисляме да се прибираме. Казах също така, че имаме заем към шефа на мъжа ми, който трябва да върнем преди да се приберем. Който ЩЕ върнем някак си, няма да си съберем парцалките и да напуснем страната, като го  вържем с тези пари, които ни е дал. Ей такива измамници и паразити сме.
А относно другия ти коментар за цигарите, повярвай 30-40паунда на месец спестени от тях са едно кръгло нищо в сравнение с това, което ни е нужно за да ИЗКАРАМЕ месеца, не да спестим.
Аз бих им препоръчала още един вариант, ако живеят в Лондон..- изнесете се в провинцията, по-далече от Лондон и околията. Работа има, а очевидно човека не е със специфична професия която да изисква да живеят точно там,  разходите за живот са по-ниски, особенно наемите.
В Мидланд има достатъчно индустрия и свободни места.

Здравей, прочетох и предишния ти отговор. Вдъхна ми доза надежда, че все пак като си работила и плащала яслата са ти оставали пари. Ще се задействам в тази насока да търся работа, от която да изкарвам пари и да сме на някакъв + с разликата, че може би ти си по квалифицирана от мен, аз така и не предобих самочувствие, за това на какво ниво ми е английския, че да пробвам на малко по-високо ниво, от това точно на “обща работничка” на минимална както се изразиха някои хора.
Относно новия ти пост - напротив. Човека си работи по специалност. Да работник е, да тежка и мръсна работа е, но е в една определена сфера, в която той се чувства в свои води и се е доказал с времето, че разбира от това, което прави. Обучава и хора, явно има защо. Точно заради и това седим в този град - не сме в Лондон. В малко градче сме, където няма кой знае каква работа, особенно такава с каквато той се занимава. Заплатите както стана ясно не са високи, а наемите са си като в големите градове. Той се надява, да се докаже не само пред себе си, а и пред шефовете си, да започне да се издига в тази фирма понеже не е от вчера там. Затова и седи там и аз го подкрепям и вярвам в него, защото искам да се занимава с това, което иска и харесва. Говорили сме за друг град, че не е единствената фирма в която се занимават с такава дейност и дори началните пари са повечко. Но това означава, че пак се връща в изходна позиция и започва тепърва отначало да се доказва и издига и си е прав за себе си.

Последна редакция: чт, 13 окт 2022, 03:16 от forever.young

# 54
  • Мнения: X
Авторке, имаш абсолютно за всичко оправдание! Защо я пусна тая тема? Ти всичко си знаеш и всичко си можеш.

Явно търсиш единствено начин за някаква схема, която очакваш тук хората да ти дадат.

А това, че си си платила осигуровките, ами чудо голямо! Дай паметник да ти вдигнем, че си била спестила пари и си платила осигуровките.

Абе вие сте страшни хора, нямам думи просто. 3 страници предимно се изсипаха коментари, че съм лежала на мъжа си и че съм мързелива, че от както съм тук, съм работила малко. Сега пък чудо голямо, че малкото години, в които съм работила, понеже съм 24 годишна, но работех от ученичка, съм успяла да спестя пари и не съм си ги крила, когато наистина е имало нужда от тях и когато започнах да се самоосигурявам в Англия. Вместо нали, че по-лесно мъжа ми да ги плати. И да съвсем законно и без никакви схеми съм взимала майчинство, защото и до ден днешен съм самоосигуряваща. И това е единственото нещо, от което съм се възползвала от държавата. Няма да споменавам колко писма хвърлени ей така имаме, където сме имали право за някакви еднократни помощи. Покрай коронавируса, покрай поскъпването на токове и прочие, но не сме се възползвали, колкото и да не ви се вярва, че паразити като нас, сме били в добър период БЕЗ помощи. Сега когато имаме нужда от помощ, ни отхвърлят. И това, че съм ви споделила как е протекал живота ни тук, не е никакво оправдание. Само дето нямам представа ти какво правиш в подобна тема, при положение, че живееш в София, нямаш деца, само точен и конкретен план за това как ще ти протече твоя живот в бъдеще. На теб специално ти обясних колко лесно плановете се провалят и че няма нищо сигурно в тоя живот, ако ще и хиляди левове да изкарваш. Абсолютно всеки може да изпадне в подобна ситуация и то в точно такъв момент, който си мислиш, че всичко върви по план.


А като са ви идвали писма за помощи, за които сте били одобрени, вие не сте се възползвали? Сега ревеш, че не стигат за месеца, ама за кофти цигари имало.

Където и да живея, няма значение, лесно никъде няма. Заповядай в София и ти!

Това, че си на 24 и имаш някакъв трудов стаж не е геройство. Много хора сме работили на тези години и сме си давали зор и да се изучим. Нормални неща в живота, просто не мислим как да метнем държавата.

Ти не ми обяснявай кое се променя и как плановете рухват, защото явно ти два дена напред не можеш да помислиш какво ще бъде.

Мненията ти са груби, защото си злобна. Хората ти казват нещата както са, а ти ревеш, че при другите етноси схемата работи.

# 55
  • Мнения: 6 249
Авторке, наистина намирането на работа и за теб ще ви помогне много. Трябва само да измислите как да съчетавате нещата. Но стандартът ви ще се подобри, по-бързо ще успеете да върнете заемите и да се приберете в България. А колкото до английския - свиква се само с практика. Няма смисъл от притеснения, просто трябва максимално много да се ползва.

# 56
  • Мнения: 28
Авторке, имаш абсолютно за всичко оправдание! Защо я пусна тая тема? Ти всичко си знаеш и всичко си можеш.

Явно търсиш единствено начин за някаква схема, която очакваш тук хората да ти дадат.

А това, че си си платила осигуровките, ами чудо голямо! Дай паметник да ти вдигнем, че си била спестила пари и си платила осигуровките.

Абе вие сте страшни хора, нямам думи просто. 3 страници предимно се изсипаха коментари, че съм лежала на мъжа си и че съм мързелива, че от както съм тук, съм работила малко. Сега пък чудо голямо, че малкото години, в които съм работила, понеже съм 24 годишна, но работех от ученичка, съм успяла да спестя пари и не съм си ги крила, когато наистина е имало нужда от тях и когато започнах да се самоосигурявам в Англия. Вместо нали, че по-лесно мъжа ми да ги плати. И да съвсем законно и без никакви схеми съм взимала майчинство, защото и до ден днешен съм самоосигуряваща. И това е единственото нещо, от което съм се възползвала от държавата. Няма да споменавам колко писма хвърлени ей така имаме, където сме имали право за някакви еднократни помощи. Покрай коронавируса, покрай поскъпването на токове и прочие, но не сме се възползвали, колкото и да не ви се вярва, че паразити като нас, сме били в добър период БЕЗ помощи. Сега когато имаме нужда от помощ, ни отхвърлят. И това, че съм ви споделила как е протекал живота ни тук, не е никакво оправдание. Само дето нямам представа ти какво правиш в подобна тема, при положение, че живееш в София, нямаш деца, само точен и конкретен план за това как ще ти протече твоя живот в бъдеще. На теб специално ти обясних колко лесно плановете се провалят и че няма нищо сигурно в тоя живот, ако ще и хиляди левове да изкарваш. Абсолютно всеки може да изпадне в подобна ситуация и то в точно такъв момент, който си мислиш, че всичко върви по план.


А като са ви идвали писма за помощи, за които сте били одобрени, вие не сте се възползвали? Сега ревеш, че не стигат за месеца, ама за кофти цигари имало.

Където и да живея, няма значение, лесно никъде няма. Заповядай в София и ти!

Това, че си на 24 и имаш някакъв трудов стаж не е геройство. Много хора сме работили на тези години и сме си давали зор и да се изучим. Нормални неща в живота, просто не мислим как да метнем държавата.

Ти не ми обяснявай кое се променя и как плановете рухват, защото явно ти два дена напред не можеш да помислиш какво ще бъде.

Мненията ти са груби, защото си злобна. Хората ти казват нещата както са, а ти ревеш, че при другите етноси схемата работи.
Да, хората казват нещата както са, но не съм груба и злобна към тези, които ми казват нещата както са по по-нормален начин. Ти още в началото започна да се подиграваш с мен, да се заяждаш и обиждаш. В последствие дори стана ясно, че ей така си влязла просто да го правиш, понеже пак казвам живееш в София (там студентка бях, живяла съм, но мерси за поканата), не си все още майка, а влизаш просто да си спамиш. И вече изобщо не говорим за схемичките, започна да се подиграваш и обиждаш лично мен като човек, който не познаваш както и живота ми. А ти си на Х години, говориш ми за семейно планиране и затова как детето ми било грешка, защото трябвало да съм имала еди колко си стаж, кариера, еди колко си пари, жилище и заделени пари да му платя сватбата някой ден, да съм му купила костюм за бала и т.н преди изобщо да съм бременна. Ами да, единственото, което планирах беше това баща на детето ми да е стойностен  и добър човек. Не богат, не със супер кариера. Ама да ми споменаваш, че детето било лош избор… просто обидно. Защо щом не е геройство това да имам спестявания на възраст, в която никой не мисли за черни дни, ами в коя кръчма да си пръсне заплатата, твойто да е чудо на чудесата, че го изтъкваш няколко пъти?! Да не би ти да си за паметник, понеже си единствената жена на планетата Земя дето работи, при положение, че нямаш абсолютно никакви пречки и трудности да не го правиш?! Точно ТИ, дето си една от най-устатите тука. Разбирам ако беше някоя от онези майки дето писаха как са се справяли и какви трудности са имали, да ми говориш по този начин. Не си, но ме нападаш, но злобната съм аз. Чесно ли?!?! Като ме каниш в София, ти също се чувствай поканена тук с 8 месечно бебе на ръце, след като ти приключи майчинството. Тогава може да си чешем езиците на тази тема отново. Ама сега ти е удобно да се подиграваш на чужд гръб и се изненадваш, че съм станала груба към теб и още 1-2 госпожи. Вижте си държанието. Големи моралистки сте по форумите, за това второ мнение няма.
Та защо не сме се възползвали от тези помощи, защото не сме имали нужда от тях тогава. Не сме били в заеми, всичко е било мирно и спокойно. Ама можело виж, да си ги вземем, кво като не сме имали нужда от тях и мъжа ми да удари една голяма отпуска да си харчим помощите и да си се кефим. Как пък точно на схемаджии като нас не ни е минало през акъла не знам….

Последна редакция: чт, 13 окт 2022, 04:23 от forever.young

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Без да коментирам кой е злобен, схемаджия и кой е кротък и добър
 
Цитат
Да не би ти да си за паметник, понеже си единствената жена на планетата Земя дето работи, при положение, че нямаш абсолютно никакви пречки и трудности да не го правиш?!
Този конкретен текст авторката на темата да си го препрочете и да осъзнае, че наистина всички, които писаха в темата работят и никой не се е заобяснявал как на света обстоятелствата го възпрепятстват да работи и да се издържа и за това трябва да се ограмотява за възможните схеми да получи средства без да работи.
Не е геройство да се работи.
Но е подло, низко, гадно и отвратително да не се работи и да се мами. Измамата си е измама независимо дали е към конкретно частно лице, фирма, институция. Измамата, в която ти получаваш средства от измамения аз дори наричам кражба. Кражбата си е също кражба независимо дали крадеш вафли и дезодорантчетта от магазина, обираш банки, джебчийстваш или крадеш от инстутции и бюджети.

# 58
  • Мнения: X
Forever young, аз нямам нужда от схеми, а ти. Аз не пускам тема във форума, а ти я пускаш. Коментирам си всички теми, които реша. Тук не всички потребители сме майки.

За теб явно има две крайности - забременявам на третия месец в чужда държава или събирам пари, докато не спестя за костюма за бала на бебето. Съжалявам, има и нещо по средата. И именно това е семейното планиране, да прецениш кога е удачен момента и къде ти се намираш в координатната система.

Нормално е да се работи, не е нормално да се търси вариант за поредната схема.

Като не ти изнася в Англия, идвай си тук. Даваш си бебето на ясла и почваш работа. Както хиляди други жени правят ежеденвно.

На 24 имала спестявания. Ами супер, голям повод за хвалене из форумите. Явно мислиш, че всички останали живеем с мама и татко до 40 и живеем ден за ден до късна възраст.

И да знаеш, аз не ти се подигравам. Съжалявам те, защото схемите са жалки. Жалко е млада и здрава жена да се чуди каква схема да измисли за да окраде държавата, че да не остане по-назад от другите етноси.

# 59
  • Мнения: 28
Без да коментирам кой е злобен, схемаджия и кой е кротък и добър
 
Цитат
Да не би ти да си за паметник, понеже си единствената жена на планетата Земя дето работи, при положение, че нямаш абсолютно никакви пречки и трудности да не го правиш?!
Този конкретен текст авторката на темата да си го препрочете и да осъзнае, че наистина всички, които писаха в темата работят и никой не се е заобяснявал как на света обстоятелствата го възпрепятстват да работи и да се издържа и за това трябва да се ограмотява за възможните схеми да получи средства без да работи.
Не е геройство да се работи.
Но е подло, низко, гадно и отвратително да не се работи и да се мами. Измамата си е измама независимо дали е към конкретно частно лице, фирма, институция. Измамата, в която ти получаваш средства от измамения аз дори наричам кражба. Кражбата си е също кражба независимо дали крадеш вафли и дезодорантчетта от магазина, обираш банки, джебчийстваш или крадеш от инстутции и бюджети.

Това да си гледам детето също е вид работа, даже работа много по-изтощителна от на някой професиите сигурна съм. Без обедна почивка, без отпуски, без нито един почивен ден, без нищо. Това че съм “безработна”, не означава, че по - цял ден си лежа на диванчето и гледам тв. До дивана стигам към 10 вечерта чак когато детето е заспало и аз седна на вечерям. Обижда ме това, че ме наричате всякаква, защото си гледам детето. И на мойто ще му дойде времето ще тръгне на ясли и детски градини ще си работя. Но няма да седна никога да пиша във форумите на някоя майка, че е мързелива щото е безработна и си гледа бебето.
Forever young, аз нямам нужда от схеми, а ти. Аз не пускам тема във форума, а ти я пускаш. Коментирам си всички теми, които реша. Тук не всички потребители сме майки.

За теб явно има две крайности - забременявам на третия месец в чужда държава или събирам пари, докато не спестя за костюма за бала на бебето. Съжалявам, има и нещо по средата. И именно това е семейното планиране, да прецениш кога е удачен момента и къде ти се намираш в координатната система.

Нормално е да се работи, не е нормално да се търси вариант за поредната схема.

Като не ти изнася в Англия, идвай си тук. Даваш си бебето на ясла и почваш работа. Както хиляди други жени правят ежеденвно.

На 24 имала спестявания. Ами супер, голям повод за хвалене из форумите. Явно мислиш, че всички останали живеем с мама и татко до 40 и живеем ден за ден до късна възраст.

И да знаеш, аз не ти се подигравам. Съжалявам те, защото схемите са жалки. Жалко е млада и здрава жена да се чуди каква схема да измисли за да окраде държавата, че да не остане по-назад от другите етноси.
Не съм се хвалила с нищо, вие ме принудихте да говоря за живота ми в подробности. Да говорите как можело да не съм работила, да не съм имала пари и то предварително. Казах, че всъщност не е така както пишете и изведнъж “о Боже чудо голямо, била съм се хвалила”
Нямам нужда да ме съжаляваш, ще се оправя в тоя живот, точно защото съм млада и здрава. И ще работя и още 5 деца ще родя ако искам и пак ще изляза в майчинство и ще чакам пак да дойдете да ми кажете, че за нищо не ставам щото си ги гледам.

# 60
  • Мнения: X
Ако искаш раждай и 10 деца. Проблемът не е в децата, а в желанието ти за схемаджийство. Млада и здрава, а чака на държавата. Майчинството е изморително, не споря. Но ти си ревнала, че живеете от заем на заем и парите не стигат. Като не стигат - почваш да работиш.

Казаха ти вече хората, щом е толкова зле положението върни се тук с детето, намери си работа, дай го на ясла. Остави мъжа ти да поработи малко и да спести пари, докато се издължите и толкова. Ама не, за какво да се трепе нашата, като те давали помощи!

# 61
  • Мнения: 6 249
А не може ли да се приберете в България, а заемът към шефа от тук да го върнете?

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
От последния пост какво излиза, че тези, които работим Не си гледаме децата?
И не, няма да ревем за това кой, колко деца има... Рева е за ... неможенето да ги издържате и себе си да не можете да издържате.

# 63
  • Мнения: 4 572
Авторката на темата, малко спокойствие и трезва мисъл, и да не обиждаш хората, които ти дават съвети. Въобще не става въпрос дали си родила млада или не си и колко спестявания си имала на 24 години. И тъй като от много години се занимавам с финансова грамотност, нека ти напиша какво ще ти е полезно, стъпка по стъпка.

1. Правите си пълен списък-баланс активи и пасиви, т.е. какво притежавате и какво дължите. Разпределяте според ликвидност и падеж - колко бързо притежанието може да се превърне в пари в брой, съответно - кога се изисква плащане.
2. Правите си в продължение на месец пълен, ама абсолютно пълен списък на разходите и приходите. Ако щеш за едно бонбонче да дадеш пари, пак си записваш. След първата седмица още сядате да прегледате. Гарантирам, че ще останеш изненадана за какви неща отиват пари.
За нищо на света не приемам, че е нормално някой да се оплаква как не му стигат парите, да мисли как да взема помощи, заеми и да е нормално да се купуват цигари и алкохол (последното е към съфорумците, които го приемат за оправдан разход), че и да мрънка колко били гадни евтините цигари. Просто спирате да пушите, щом имате воля да седите в чужда държава без пари, значи ще имате воля и да спрете. Ако трябва - потърси здравни консултанти, сигурна съм, че и там има, щом в България има безплатни кабинети към РЗИ.
Помисли си - ако купуваш готова храна, по-евтино ли ще бъде да готвиш? Можеш ли да готвиш в по-голямо количество заготовки и да замразяваш? (за да пестиш ток и газ) Има ли продукти, които можеш да купуваш по-евтино, без да е за сметка на качеството?
3. Хващаш се и четеш из сайтове, наредби, питаш други майки по детски площадки, питаш в социалните служби имаш ли право на помощи. Ама не просто "дай пари за самотна майка", а честно си казваш положението - пари, ваучери за битови сметки, за храна, хигиенни материали или там каквото се полага. Не се опитвай да лъжеш - ще си утежниш положението.
4. Мъжът ти, който явно работи тежка и специфична работа, ако е ценен за работодателя си, значи могат да му поемат разходите за транспорт. Доколкото виждам, взел е заем, поправял си е колата, за да пътува към работа. Да каже в прав текст, че му е трудно да се справя, че иска да си върне заема, но колкото е по-притиснат финансово, толкова по-бавно ще го връща. Да намекне, че може да си потърси друго място, с по-добре платена работа. Не разбирам какво оправдава висенето в град с високи разходи, на работа, която не е достатъчно добре платена за нормална издръжка, че и тежка на всичкото отгоре.
5. Паралелно с това започваш да проучваш възможностите да се върнете в България. Парите за билет са оправдание, има все още лоу-кост полети, все ще съберете пари за билети, ако трябва - ще помолите роднини да помогнат малко. Заемът към шефа му мъжът ти може да го върне и от разстояние. Не е лош вариант ти да се върнеш първа с детето, в България да го пуснеш на ясла, да започнеш каквато и да е работа, пък мъжът ти да остане още малко.
6. Намираш си някаква работа - надомна, почасова за уикенда, ако не става - връщаш се тук и започваш в България. Няма нищо срамно да се върнете без да сте забогатели. Касиерка в Лидл ако щеш пак ще си по-добре финансово, отколкото да мислиш какви помощи да вземаш в чужда държава.

И понеже явно още ти каша в главата - можеш да има и 100 000 лв. спестени, и пак да не планираш добре и след няколко месеца да си на минус. Аз на 24 години не съм имала спестявания, защото буквално съм карала от заплата до заплата. Що съм седяла на онази работа, не знам, сега с тоя акъл ще си кажа да бягам навреме, ама поне контакти и стаж си направих. На никого не му е лесно да работи с малко дете. Като ми свърши платеното майчиство и минах на минимално, е имало период, в който наистина се чудех ще имаме ли пари да си позволим нормална храна. Ами, хванах се и се върнах на работа - от вкъщи, за по няколко часа, на половин заплата, но по-добре от 340 лв. майчинство. Работех когато детето спеше през деня, нощем често съм будувала заради него, спала съм понякога сумарно по 5 часа на денонощие, но оцелях и междувременно продължавам да уча. Много хора успяват, и ти ще успееш.

И не вземайте нови заеми, нито бързи, нито от работодатели.

# 64
  • Мнения: 46 516
Заключвам по желание на автора.

Общи условия

Активация на акаунт