Плодовото пюре замества ли ядене?

  • 1 264
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
От скоро се захранваме с по малко зеленчуково пюре на обяд.Искам да ви попитам плодово пюре давате ли вместо хранене или между храненията по малко за десерт?

# 1
  • Мнения: 346
С плодово пюре не се замества хранене.Дава се между отделните хранения или след него се дава кърма/ мляко.

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Дава се между храненията или след хранене по 50-60мл.

# 3
  • Мнения: 8 242
Аз пък давам плодове и зеленчуци на едно  Crazy Големи миш-маши правя, обаче му харесват на звяра  Mr. Green .. И хич не гледам колко гр. яде или не яде.. Постепенно ще прояде и от самосебе си ще се замести храненето.. С което ама НИКАК не бързам  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 2 282
Teоретично не, ама аз ако гледам теориите, все още не съм захранила Simple Smile Аз давам плодово пюре или зеленчуково-месно вместо хранения, а кърмя по всяко друго време, та млечната част си я получава.

# 5
  • Мнения: 2 019
Дава се между храненията или след хранене по 50-60мл.
Peace

# 6
  • Мнения: 3 092
Плодово аз давам между храненията -между 16 и 17 часа когато е на кеф. Peace

# 7
  • Мнения: 5 026
Не замества.Аз давам като десерт.

# 8
  • Мнения: 23 087
Аз му го давах като следобедно хранене,но след кърмене.

# 9
  • Мнения: 4 242
Замествала съм следобедна закуска или вечеря. Понякога съм прибавяла малко каша или бисквити.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 539
Аз,също не замествам хранене с плодово пюре Peace!Давам го към 10.30!

# 11
  • Мнения: 1 425
Аз все още не съм започнала да давам плодово пюре, но консултацията ме посъветваха да започна да го давам на обед, а зеленчуковото за вечеря, докато детето свикне, а после пак да си изместя зеленчуковото на обяд, а плодовото да е за следобедна закуска. Обаче аз не замествам хранене, а си кърмя преди или след пюрето, както дойде.

# 12
  • Мнения: 3 500
Не, плодовото пюре не замества хранене.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 850
Сутрин,един час  след млякото му давам плодово пюре.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Не съм замествала хранене с плодовото пюре.

# 15
  • Мнения: 49
Плодовото не замества, аз давам пасиран плод или плодово пюре с кашата в 17 ч., смесвам ги. Кашите са ми зърнени, без плодове.

# 16
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
и аз знам че плодовото не замества хранене, но при нас е обратното от както съм я захранила с такова
давам го като следобедна закуска, засища я, какво да я правя, не мога да я тъпча,
мисля че като започне да лази, да се движи ще започне да не я засища и ще бъде м/у храненията

# 17
  • Мнения: 6 461
Давах плодово пюре между храненията Peace

# 18
  • Мнения: 2 567
Ако е с каша вътре, да, замества. Иначе може да се предлага между храненията, както са ти казали мамите или за десерт, напр. на обяд. Особено е ценно за десерт на зеленчуково-месното пюре, зашотот спомага да се усвои витамин Ц.
duhi_puhi, чудесно е, че не бързаш. Но аз не бих смесвала плодове и зеленчуци, защотото е възможно бебето да свикне със сладникавия вкус и после да отказва чисти зеленчуци  Wink

# 19
  • София, България
  • Мнения: 2 222
този въпрос и мен много ме интересува, аз го давам между следобедното кърмене и вечерната каша. обаче ми се струва че така яде много на често, а и времето много ми се разкъсва,просто няма кога да го изведа на разходка, та реших вече да му го давам директно след следобедното кърмене, въпреки че съм чела че плодовете не трябва да се смесват с друга храна, но пък млякото не е съвсем храна ???

Общи условия

Активация на акаунт