Може ли направо пюрета?

  • 1 122
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 273
не давай нищо не бебчето си и аз изчаках да направи 4месеца и тогава почнах с сок една седмица и на втората започнах с пюретата купешки.
сок се дава всеки ден по една чаена лъжичка и така докато стигнеш количеството за месеца
но аз не прекалявам давам само 4чаени лъжички сутрин и следобед.
а зеленчуковото пюрето се започва с 2-3лъжички, после 4-5лъжички, после 7-8 и така редуваш до като стигнеш 130гр -140 това е за 4 - месечно бебе.
ако нещо бъркам коригирайте ме

# 16
  • Мнения: 4 428
Аз захраних първо със зеленчукови пюрета,после с плодови и накрая с каша,но Дани беше на 5 навършени месеца,когато го направих.
На вас ви е още много,много рано за каквото и да е захранване.

И аз захраних по този начин, но започнах да давам по малко картофено пюре от 4м и 10 дни. От новото пюре се дава 1 лъжичка и всеки ден се увеличава с по малко докато се стигне желаното количество. А под "желано количество" се разбират доста неща.
Първо, някои майки не заместват цяло хранене с твърда храна и дават примерно 80-90гр пюре и после мляко/кърма.
Второ, може да си заместиш цяло хранене с пюре, ако бебо изяде към 120гр примерно /зависи колко яде попринцип/.
И трето, може бебо да не иска да яде пюре веднага колкото ти си решила и тогава пак ще дохранваш с мляко.
Ти си прецени кой вариант ще пробваш, пък дано и бебо е на това мнение  Mr. Green Аз директно заместих хранене, като стигнах подходящото количество пюре. Но Маги си хапваше пюре без особени трудности. И с лъжицата нямаше проблеми /пу-пу/

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 10:36 от veselina_s_p

# 17
  • Мнения: 590
изчакай поне до 4 месеца, много е рано още.

# 18
  • Мнения: 74
Аз захраних с плодови пюрета - купешки, на Ганчев ги харесваше най-много и са по-редички. После започнах и други да и давам. Много и се осладиха и сега и давам едно пюре за ден-два. Но то не замества едно млечно хранене - или между храненията или преди едно млечно хранене - предиобед или следобед. Сега мисля да започна да давам и зеленчуково пюре. Нямаме проблеми с лъжицата, даже предпочита пюре с лъжица, отколкото мляко в шише.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Абе, хора, никой не пита дали да започва захранването, а с какво...

# 20
  • Мнения: 4 915
Ами тогава отговорът е: "С нищо на този етап."

Форумът е за информация и взаимопомощ, така че смятам, е съвсем удачно ако някой разполага с полезна информация, да я сподели с питащия, дори той да не е задал изричен въпрос.

И понеже считам, че ранното вкарване на плодови пюрета и каши на 3 месеца би могло да причини вреда, не бих го премълчала, само защото авторката не го предполага. А и май не е питала педиатъра си по тези въпроси - той би казал същото.

Общи условия

Активация на акаунт