Малта /Тема 3 /

  • 11 081
  • 214
  •   1
Отговори
# 180
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 609
Здравейте,
Следващата седмица ще пътуваме за Малта за 7 пълни дни. Хващаме и католическия Великден (не предвидих този факт, като планирахме дните). Интересува ме има ли нещо отворено по време на празниците, в т. ч. музей, църкви (предполагам, че те работят), заведения за хранене, магазини - хранителни и нехранителни. Колко време са почивните дни?
Ако някой има препоръки за заведения  в Слима (без значение на вида храна - местна, азиатска, италианска), ще съм благодарна да сподели кои са.

Относно времето, гледах прогнозата, че е около 18-20 градуса, ама се чудя с летни якета, ако тръгнем и отдолу с по-дебели суитшъри дали ще е ок или да вземам по-дебелите якета?

# 181
  • Мнения: 2 659
Представа нямам, какво ще работи по Великден. Не бих разчитала на много работещи места.
Според датите, обаче, може да се озовете там за Великденските процесии, което пък няма как да го видите по друго време на годината.

https://www.maltainfoguide.com/good-friday-processions-malta.html

# 182
  • Мнения: 196
zaek, ние бяхме миналата година и аз тогава се притеснявах за същото, но се оказа напразно.  Успяхме да видим процесии и във Виктория и във Валета. Единствено за Разпети петък, нарочно бях оставила природни неща, иначе всичко си работеше. Цялата седмица преди Великден, на различни места из градчетата има изложби с религиозни предмети. Интересно е.

В Слима не сме ходили и не мога да помогна със заведения. Не знам дали има нещо за гледане там, но май имаше ферибот, с който се стига лесно до Валета. Там задължително препоръчвам торта в Cafe Cordina Wink

Температурата и при нас беше горе-долу такава, с тънки якета ни беше добре.

# 183
  • София
  • Мнения: 1 573
За тези температури тънко яке, тънка жилетка и тениска установих, че е добре. Да може да се сваля на нива , че става и много топло през деня.

# 184
  • Мнения: 838
Аз в момента съм в Малта, днес беше 25 градуса и изгоряхме чак от слънцето. Но сега излезе един тънък вятър и захладня. Вчера също стана студено изведнъж като се скри слънцето. Суичър и тънко яке за вятър са ок.

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 2 206

Ако някой има препоръки за заведения  в Слима (без значение на вида храна - местна, азиатска, италианска), ще съм благодарна да сподели кои са.

Относно времето, гледах прогнозата, че е около 18-20 градуса, ама се чудя с летни якета, ако тръгнем и отдолу с по-дебели суитшъри дали ще е ок или да вземам по-дебелите якета?
В Слима препоръчвам Lou’s Bistro, храната беше много добра и  Sicilia - италиански ресторант, където работи българин, порциите бяха доста големи, мидите, калмарите, пицата, всичко беше много вкусно.
Пак там ресторант Mediterranean Fusion имаше  отлични отзиви, но не успяхме да го посетим.
Те са един след друг, в близост има голям магазин на Зара.
В този район има страшно много заведения, има и с жива музика, но е доста шумно.
Там ни беше и хотела 115 The Strand Hotel, който мога да препоръчам с две ръце, отлична локация, добри цени и с невероятна гледка към пристанището.

Относно времето е много относително и въпрос на усещане, при нас температурата варираше 12-17 градуса, ние бяхме 8 жени, две си изкараха с дебелите якета, другите на моменти по къс ръкав и с тънки якета. В басейна пред хотела имаше хора, които бяха по бански, дори и къпещи се, ето снимчица от стаята ни.

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 19:46 от violence

# 186
  • София
  • Мнения: 639
В Слима бих препоръчала малтийски ресторант Ta Kris. Много вкусно и добро обслужване. Пробвахме заека по малтийски, техните сиренца, разядка от боб и десерт задължително.
Също препоръчвам Felice Brasserie - има хубава гледка и интериор. Там сме пили кафета и коктейли, но има и храна.
Здравейте,
Следващата седмица ще пътуваме за Малта за 7 пълни дни. Хващаме и католическия Великден (не предвидих този факт, като планирахме дните). Интересува ме има ли нещо отворено по време на празниците, в т. ч. музей, църкви (предполагам, че те работят), заведения за хранене, магазини - хранителни и нехранителни. Колко време са почивните дни?
Ако някой има препоръки за заведения  в Слима (без значение на вида храна - местна, азиатска, италианска), ще съм благодарна да сподели кои са.

Относно времето, гледах прогнозата, че е около 18-20 градуса, ама се чудя с летни якета, ако тръгнем и отдолу с по-дебели суитшъри дали ще е ок или да вземам по-дебелите якета?

# 187
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 609
Благодаря за бързите отговори!  Предполагам, че с кари може да се плаща навсякъде? Налага ли се носене на много пари в брой ?

# 188
  • София
  • Мнения: 1 573
На мен приложението Bolt не ми приемаше картата и трябваше да плащам в брой.

# 189
  • Мнения: 838
Навсякъде може с карта, ама е хубаво човек да има някакъв кеш.

# 190
  • София
  • Мнения: 639
Може с карта почти навсякъде, но например за фериботите не може. Но пък има банкомати на всяка крачка.

# 191
  • Мнения: 838
На ферибота за трите града платих с карта, за Гозо си бях взела карта за градския транспорт, която включваше и едно пътуване до острова. Но видях, че имат ПОС терминали. Но както казах е хубаво човек да има някакви пари в наличност.

# 192
  • София
  • Мнения: 639
При нас от Слима за Валета не можеше. Имаше една двойка дето изчака всички и го върнаха защото не можело с карта, а те нямали пари. Беше неприятен момент.


На ферибота за трите града платих с карта, за Гозо си бях взела карта за градския транспорт, която включваше и едно пътуване до острова. Но видях, че имат ПОС терминали. Но както казах е хубаво човек да има някакви пари в наличност.

# 193
  • София
  • Мнения: 231
На ферибота за трите града платих с карта, за Гозо си бях взела карта за градския транспорт, която включваше и едно пътуване до острова. Но видях, че имат ПОС терминали. Но както казах е хубаво човек да има някакви пари в наличност.
В коя от двете карти за градския транспорт е включено 1 пътуване с ферибот до Гозо и има ли значение от къде се качване./ за 12 пътувания или седмична/

# 194
  • Мнения: 838
Explore flex за 6 дни неограничени пътувания с автобуси в Малта и Гозо + едно пътуване с ферибота до Гозо ( отиване и връщане). Струва 31 евро. Когато отидете да чакате ферибота трябва да дадете картите на касата и те ще ви издадат билети. Доколкото знам картата е валидна само за бързия ферибот, който тръгва от Валета, ако това отговаря на въпроса дали има значение от къде се качвате.
И още нещо - отнема 15 минути картите да се активират. Когато ние ги купихме се опитахме веднага да се качим на автобус и не се получи. Валидатора каза, че картата не е валидна. Та да не се учудвате, ако стане така.

Общи условия

Активация на акаунт