Обменни програми за деца на 15 до 18 години

  • 2 743
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 267
Потърсих вчера теми за събрани на едно място обменни програми и опит с такива, но попаднах само на една програма, а самата тема не беше информативна за съжаление.

Някой има ли опит с обменни програми за деца в тази възраст? В България коя би била най-известната програма за такъв обмен? Тъй като питам конретно семейство от България, предпочитам да имат офис поне в София, а най-добре в Пловдив Simple Smile

Скрит текст:
ПП В замяна мога да кажа, че тук популярни са EF, AIFS и YFU. Познавам само деца от EF.

Последна редакция: нд, 16 окт 2022, 11:08 от Ли Лу

# 1
  • Мнения: 19 294
Ако имаш предвид обмен с Щатите, YES  програмата е за 15-17 год. Настаняват децата в американски семейства за 1 учебна година.
https://bulgaria.americancouncils.org/yes-en
Това са контактите на бг офиса им  yes.bg@americancouncils.org или на телефони +359 877333013 или +359 879930228.
Нямам опит, пратиха ни инфото от училище. Крайният срок за кандидатстване е 1 ноември.

# 2
  • Мнения: 5 267
Благодаря, Дъждец Hug

Имам предвид и платените обменни програми, защото от Йес, доколкото разбрах, децата са като брой две-три заради кандидатстването за стипендия. При някои платени програми също като че ли има възможност за стипендия, поне според youtube Blush Като цяло обаче най-лесно е без такава.

# 3
  • Мнения: 19 294
Дано се включи и някой друг с инфо. Знам, че има и програма Асист, която е за малко по-големи деца.

# 4
  • Мнения: 5 267
Благодаря ти Hug Ние намерихме сайт на YFU от България и май е само това засега. Нищо, де, те са читава програма.

# 5
  • Мнения: 605
За YES стипендиите са 22 тази година. Децата учат в държавни училища и живеят в приемни семейства.
Аssist e частично платена и е за САЩ и Англия. Предимно за частни училища е. Ако детето е класирано в САЩ, може да се подаде молба за финансова помощ и е възможно да не се плати нищо или поне да се намали тази сума. За Англия няма тази възможност.
Assist е за деца в десети клас, а YES - в девети и десети, т.е. могат да кандидатстват две години.

# 6
  • Мнения: 5 267
22 е много повече от информацията, която ми бяха дали - чудесно! От форума дали има участващи? Hug

Кризата за съжаление стресна "моите хора" и тази година решиха, че няма да пускат децата навън. Моят син също предпочете в крайна сметка Англия пред САЩ, дано другата година е по-спокойна. Той няма петнайсет и ще е само месец в програма. Няма да е в семейство, а в кампус. Ако му хареса, ще видим другата година.

# 7
  • Мнения: 8 228
Има участващи от форума, да. В момента едно момиче в 10 клас е в Щатите, друго също в 10 кандидатства тази година. На финалния кръг е, минали са всички интервюта, есета. Не помня колко деца са били допуснати до този финален кръг, от тях 22 ще бъдат одобрени да заминат. Нещо ми се върти, че през май или юни чакат окончателните резултати.

# 8
  • Мнения: 28
Какви са впечатленията на двете момичета? Много ли е трудно кандидатстването за YES ? Трудни ли са изпитите, есетата, интервютата? Харесва ли му на момичето в Щатите? По техни наблюдения много хора ли кандидатстват за програмата?

Общи условия

Активация на акаунт