Бясна съм....

  • 1 889
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
Дъщеря ми е във втора група и все още си носи понякога играчки в детската. Да не говорим, че е носила какво ли не - фулмастри, книжки, герданче  и прочие буклучета. И никой няма нищо против. Естествено тя синоси отговорност за нещата, които си мъкне - ако си ги загуби, тя си е "виновна". Не се разрешават само сотри неща и прекалено малки предмети.

Не виждам защо да не си носят играчки...

# 16
  • Мнения: 1 581
В нашата детска градина не се внасят играчки от вкъщи. Имаше някакво обяснение, но вече не го помня точно - май защото става голяма каша кое на кого е и после кой какво пак си взема за вкъщи (това ми изглежда най-логично). Пък и кое колко е чисто все пак, не се знае вкарано отвън.
От време на време Виктор тръгва с нещо от вкъщи, но си го оставя в раницата или го дава 'тати да го пази' и когато го вземаме, си го вади. След едно обяснение свикна с тая система и не сме имали никакви проблеми.
Лично аз не бих поощрявала някаква болезнена зависимост на детето си от някаква вещ, тип "не може без тая играчка". Но това си е лично мнение де  Peace

# 17
  • Мнения: 275
не знам като каква  звуча, но аз държа на мнението си. На едно две годишно дете смятам,че съвсем спокойно може да му се  обясни всичко и то съвсем добре би могло да разбере.Винаги може да се намери начин да се отвлече вниманието с друго приятно нещовътре от яслите което да му стане любимо и заради, което да ходи на ясли.
Не искам да се заяждам, няма да се изказвам по тази тема щом ви дразни различно мнение, не мисля ,че децата ми са душевнио разстроени от това, че ясно знаят кога е ДА и че на този свят има и думата НЕ  и тя важи в накои моменти.
Приятна вечер на всички.

# 18
  • Мнения: 135
Много е глупава тази забрана Twisted Evil/ било то до декември, само в петъците../.Като се има в предвид, че любимите играчки не са най-новите, това с интереса на другите деца е доста пресилено!В нашата група с всяка изминала година се носят повече играчки.Единственото условие е да не се изисква специално ''опазващо'' внимание.И макар, че в групата вече има достатъчно играчки:КОЛКОТО ПОВЕЧЕ,ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ Grinning Grinning Grinning

# 19
  • Мнения: 643
Аз не защитавам никого, имайки предвид най - вече, че и моето дете от време на време ходеше с играчка на ясла, като ясно заявявах на госпожата, че не е проблем, ако нещо се случи с играчката, защото все пак 25 деца, двама възрастни с тях, напълно ги разбирам хората, че немогат да следят и моите играчки. Забраната за вкарване на външни неща обаче е разбираема, да правят се компромиси, но все пак играчките в яслата се стерилизират, колкото и да ви е странно няколко пъти на ден, незнам как става номера, кака ми е детска учителка, та тя на изумлението ми отговори, че в ДГ се стерилизират един път на ден, а в яслата повече от това.

# 20
  • София
  • Мнения: 630
Хм, аз пък само за момент си представих какво ще се случи, ако на детенце с аутистични характеристики не се позволи да си носи играчка.
По принцип съм за спазването на правила, но само, ако има логика в тях. Кое е притеснителното в носенето на играчка от дома? Винаги може по някакъв начин да се сложи етикетче или да се бродира името на детето за да може да се знае на кого е. Работата с деца изисква гъвкавост, а не ригидност. Да, като цяло, всяка възраст има своите особености, но децата имат и различни потребности. По реакцията в такава ситуация винаги може да се познае един добър учител. Междудругото в яслата персонала не е ли от медицински сестри newsm78, не че има особено значение, просто се чудя.

# 21
  • Мнения: 5 468
че  ми е повече от непонятно да не допускат дете с лична играчка, но съвсем доброволно да приемат болни деца та дори с антибиотиците Crossing Arms
Peace Peace

# 22
  • Мнения: 3 034
Обяснението на госпожите от нашата детска градина защо МОЖЕ да се носят играчки беше, че за децата до една възраст детската градина е нещо като "другата им къща" - т.е. там пак е "в къщи" / и е логично като се замисли човек колко време прекарват там/. Така че с любими предмети или просто неща, с които в момента им се играе, те се чувстват по-спокойни.

А това за стерилизацията...ще го отмина с мълчание и с огромна доза недоверие... newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
за мен моментът, когато габа пожела да носи играчки в яслата/детската градина, беше показателен, че тя там се чувства добре. отначало си оставяше нещата в колата да не би нещо да им се случи в групата. един ден реши, че може да занесе свои неща и да ги сподели с приятелите си. това беше един от сигналите, че вече се чувства комфортно и в безопасност в детската градина. и сега, ако някоя сутрин предпочете да си остави играчката в колата, знам, че нещо я тревожи и внимателно разпитвам откъде идва притеснението.

съществува проблемът с интереса към чуждата играчка и нежеланието на собственика да я сподели с другите, особено в яслена възраст. често се е случвало играчките да прекарват деня в гардеробчетата, но как са го постигнали учитеките не знам. явно умеят да си вършат добре работата.

колкото до чистотата на играчката, не мисля че габриела е по-малко "заразна" от куклата която е гушнала, въпреки стерилизиращия душ и прането на дрехите всяка вечер.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 044
Моята дъщеря е 3-та група и все още носи играчки. Гледам, че и другите деца си носят играчки, книжки за оцветяване, детски списания. Онзи ден занесе раничката със сервизчето и я върна без нито едно нещо да липсва. Госпожата каза, че много добре са се забавлявали.

# 25
  • Oslo
  • Мнения: 659
При нас всеки си носи от къщи ако иска , колкото и каквито играчки пожелае. Играят си докато дойде време за закуската, после всяко детенце само си прибира нещата в шкафчето. След това повечето даже не се и сещат да си ги вземат пак, играят си с общите играчки. Понякога наистина е нехегиенично и неприемливо, например скоро една мама пусна в групата момченцето си с камионче, с което си играе на пясъка, неизмито и ръсещо мръсотия. Естествено, сложих го в торбичка и го изкарах веднага навън. В общия случай обаче, когато играчките са чистички и здрави(безопасни), не виждам нищо лошо да се влиза с тях. Всъщност това е улеснение за родителите, да могат по-бързо и леко да убедят децата да влязат. Самите дечица не са толкова болезнено привързани към вещите си и често ги захвърлят сами след 5 мин. Не виждам защо трябва да има чак толкова строги забрани и да се правят нещата по-сложни , отколкото е необходимо. Моето мнение е, че сестрата във вашата група не постъпва съвсем добре, като държи повече на принципа, отколкото на добрата атмосфера в групата си.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Дъщеря ми е от септември на ясла, всеки ден носи нещо със себе си.  Вчера занесе две книжки и си тръгна без тях днес сутринта пита за тях казах и  в яслата са там ще  ги разглеждаш, и не взе нищо.
Обикновено носи някой плюшко или кукла, скоро носи от онези фигурки на животни тя си ги събра колко занесе и колко върна идея нямам, но не ми пречи, нали в яслата пак тя ще си играе с тях.
В яслата мисля че са още малки и си имат нужда от другарче или нещо познато.

# 27
  • Мнения: 46
Rai4ka, доколкото чета от темата ти ти говориш за конкретна играчка без която не можете, а не по принцип за носенето на играчки. Дъщерята на моя приятелка също имаше такава любима и опърпана играчка "нане". Трябва да ти кажа, че тази играчка се переше след като детето заспи и се изсушаваше за сутринта. Когато тръгна на ясла първите два месеца никой не и е направил проблем за това, че детето е всеки ден с играчката. След този период на адаптация към яслата педагожката и е обяснила, че детето е много привързано към тази играчка не я дава на никого, карат се в групата и което е по-важно детето не общува с другите деца, по цял ден си стои гушнала "нане"-то. И така обяче при логичното и съвсем добронамерено обяснения от страна на педагожката моята приятелка се разделиха с играчката за една седмица - както казват хората всяко чудо за 3 дни! Резултата е, че детето контактува и си играе с другите деца, а не е супер привързано към неодушевен предмет.
Не знам дали при вас проблема е, че педагожката не е обяснила добре, но мисля, че все пак те са специалисти и трябва поне малко да се замислим преди така да ги обвиняваме. Съгласна съм също, че всеки знае най-добре за собственото си дете. Просто изках да ти кажа за идентичен случай на вашия с много хубав край!

# 28
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Тук е традиция всяко дете да си има любимо "дуду", което да го успокоява в тежки моменти. Но аз не исках детето ми да се привързва фанати4но към някоя игра4ка. В заба4ницата, в която го водя 2 пъти седми4но оба4е, психоложката и персонала все ме питаха къде му е дуду-то. Така детето не се 4увства изоставено и игра4ката му напомня за вкъщи и мама. Избрах му една плюшена крава, и се опитвам да му я давам да заспива с нея и мисля 4е наистина помага.
В слу4ая с Rai4ka става въпрос то4но за това- забрана за вземане на любима игра4ка на малко дете(не в градина, а в ясла), с което и аз не съм съгласна. Явно психолозите у4ат по разли4ни у4ебници  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт