Раждане в Майчин Дом - София (9 тема)

  • 48 007
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 725
Без записан час ли се ходи? Къде точно? Във входа с ендокринологията или на друго място? Каква е цената и нещо поема ли се от здравната каса?
Не, не се чака много. Отивате, казвате, че сте за тонове, ако има свободно легло ви слагат веднага, ако няма ще изчакате малко.

# 676
  • Мнения: 2 021
Без записан час ли се ходи? Къде точно? Във входа с ендокринологията или на друго място? Каква е цената и нещо поема ли се от здравната каса?
Не, не се чака много. Отивате, казвате, че сте за тонове, ако има свободно легло ви слагат веднага, ако няма ще изчакате малко.
да, през Ендокринологията, в мед.център. Без запазен час, слагат ви когато има свободно легло. Плаща се, но някой с по-прясна информация да каже цена, че не знам дали е актуална моята.

# 677
  • Мнения: 758
48 лв. ми взеха. Тоновете не се покриват от здравната каса.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 725
Благодаря за инфото, момичета!

# 679
  • Мнения: 2 155
Вече са отговорили вместо мен. Преди две години плащах по 25 лв за тонове, сега доколкото виждам е двойно, ужас.

# 680
  • Мнения: 2 021
Леле 48лв... Аз раждах 2020 и сега януари и беше 25-30лв. Те са се оляли малко.

# 681
  • Мнения: 167
А аз платих 60лв април месец....

# 682
  • София
  • Мнения: 1 725
Ама те прекаляват!

# 683
  • Мнения: 37
Има ли хематолог в Майчин дом? Някой ходил ли е и доволен ли е? Ако те в Майчин дом, можете ли да препоръчате някого, когото сте посещавали през бременността?

# 684
  • Мнения: 39
Не ходете. Никой не Ви кара на сила.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 725
Осведомих се, 48 лв е за тонове, не 60. Не е въпросът да не ходим. А това, че по НЗОК се полагали безплатно детски тонове от края на 6-тия месец, по веднъж месечно. Но никой не го зачита явно това, дори и държавните болници.

# 686
  • Мнения: 3 284
Не знам да се полагат. От къде ви е инфомацията? И АГ по ЗК си ме таксуваше мен, и професора при който се следях в Майчин дом. И двамата ми взимаха по 20 лв

# 687
  • Мнения: 311
Доколкото аз разбирам следенето на тонове е едно нещо и то е безплатно по ЗК, а запис на тонове друго нещо и явно е платено ....
прави се в напреднала бременност, ако има проблем явно може да се прави и по-рано и/или по-често .... не знам дали е така
https://kenguru.bg/%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0/1/MlW-gR … fYpajQRKnYRmrItaX

# 688
  • София
  • Мнения: 1 725
Не знаех, че има разлика. Но и на скорошната консултация, която направих ме посъветваха да направя запис на тонове от 8-мия месец нататък.
А следенето на тонове в какво се изразява тогава? По-кратки ли е или?

# 689
  • Мнения: 311
Не знаех, че има разлика. Но и на скорошната консултация, която направих ме посъветваха да направя запис на тонове от 8-мия месец нататък.
А следенето на тонове в какво се изразява тогава? По-кратки ли е или?

Аз не съм убедена в това, което съм написала за следенето и записа ..хаха
Даже по-скоро очаквам някоя запозната мама да сподели дали това е така ...
Щото мен АГ всеки път си ми слуша тоновете, но за запис на сме коментирали дори, в момента съм в 28 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт