Истинско краве масло?

  • 8 207
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Българско масло отдавна не купувам... Naughty

 Peace И аз. Смело мога да кажа , че българското е боклук. Не мога 100 % да кажа, че вносното не е , но поне е с необходимия процент масленост и не се разкашква в хладилника. Защото най-често това се случва с българското, затова го продават замразено в много магазини.

# 16
  • Мнения: 4 116
Само немско!

# 17
  • Мнения: 3 550
И аз съм с огромни резерви към българското масло. От известно време купуваме немско (въпреки че и в някои техни породи май слагат маргаринец).

# 18
  • София
  • Мнения: 10 858
А от тези които са на кигограм, мандраджийските купували ли сте? Дали са хубави?

# 19
  • Мнения: 22 867
Купувам най-често внос - Мегле, Милрам, Олденбургер. Последния път обаче в кварталния магазин беше останало само българско масло в опаковки от 125 гр. С големи резерви купих "Верея" и, честно казано, не е зле - има си маслен вкус, не е маргаринено, определено става.  Peace

И аз купувам само немско, но един път се наложи да взема "Верея", защото нямаше друго в кварталното магазинче, и то се оказа неочаквано добро. Може би наистина е хубаво масло от българските?

# 20
  • Мнения: 11 547
"Президент" Peace

# 21
  • Мнения: 1 269
Опитвали ли сте да разтопите "Президент" или да го биете за сладки? Това за мен си е чиста химия, а цената му е нахално висока! Наистина на пазара има какви ли не буклуци, аз като ходя из Родопите си купувам от някоя мандра масло в по-големи количества и съхранявам във фризера. В момента имам в хладилника си едно масло, което се оказа добро- на колограм е и на ООД Филипополис.

# 22
Laughing ей
кифли Simple Smile
какво значи истинско
или фалшиво масло
когато то си е масло Simple Smile
хех
кравето е животинска мазнина с холестерол и 18% вода
а маргарина е растителна мазнина, без холестерол и 17 или 40 % вода
палмовото масло е 100 % растителна мазнина
и трите са вредни като мас ненужна за организма Simple Smile
но всъщност най близко от течното слънчогледово  масло (олио) е палмовата мазнина , която тук при нас е хидрогенирана а в малайзия си е течна и се нарича палм олеин Simple Smile
яжте си масълце в пакетче и не дръжте да е краве , освен ако вкуса не ви екзалтира Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 14:50 от Morena

# 23
  • Мнения: 2 085
Брейй!Кифладжията, що щеш тук?!?И така да крещиш.....айде няма нужда, тук сме все възпитани хора Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 11 747
Зео,маслото има голямо значение ако правиш сладкиши и ти се пресече и не се получи нищо!Маргарина като се бие и нагрява се пресича кошмарно,не само за сладкиши,но и за други ястия!Ако нещо подобно ти се случи веднъж никога няма да попиташ за какво ни е истинско масло!

# 25
  • София
  • Мнения: 35 952
Българско масло не купувам, винаги гледам да е немско или финландско. Защо ли? - Никога не са ме разочаровали.
Последното българско масло което купих беше онова във сребристата опаковка със синьо и червено и въпреки че беше в срок на годност вътре беше мухлясало по края на хартията /гадост/.

# 26
  • Мнения: 834
99,99% немско. Слувачала съм и на българско, например *Здравец* или *Димитър Маджаров*.
Последното ми вносно попадение е някакво чехско *Milker*.
Аз ги различавам дали са масло или маргарин на момента по твърдостта им. Маргарина никога не може да стане твърд в хладилник. На пипане някои пакети са меки, а уж били масло - трънки!

# 27
  • Мнения: 253
 За сладки и за готвене купувам "Роса" и съм доволна, а иначе - немски масла  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 581
само Президент

# 29
  • Мнения: 391
Правихме тест на масло и на второ място излезе "Верея". Отговаря не само на всички изисквания като опаковка и съдържание, но е и много вкусно. Опитайте го, няма да съжалявате!

Общи условия

Активация на акаунт