Най-важното нещо ли е изчистената къща

  • 6 463
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами до човек си е...Аз тези, дето чистят по цяла събота, не ги разбирам, но и мен много не ме разбират например, че обичам да готвя. Всеки си луд с номера Peace
А ако трябва да избирам между чистене и фитнес, определено ще предпочета чистенето. Спортът ми е противопоказен hahaha

# 16
  • Мнения: 229
Живеем две етърви в една къща, всеки на етажа си. И двете сме с малки деца, в еднакви жилища. Та моята етърва е всеки ден заета да чисти, търка и подрежда. Чак не мога да си обясня какво толкова чисти, ама тя си знае. Аз чистя основно един път в седмицата, за повече нямам време. Като се върна от работа предпочитам да си играя с детето, а не да се превръщам слугиня. Улеснила съм си домакинската работа колкото мога- чиниите в миялната, прането в пералнята и сушилната, всичко друго - в събота. А къщата ми е дотолкова подредена и чиста, че да не ме срам ако някой ми дойде на гости. Така че - всеки според приоритетите си.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И моята майка е като тази на ljuboznatelna. Отраснала съм в изряден дом, винаги чист и подреден. Не помня някога у нас където и да е да съм забелязала дори и прашинка. Възхищавам й се за това, но не съм чак от този тип.

и моята е като вашите. Да де, но аз не съм ТЯ  Twisted Evil
Пък и с 2 бр. 'лапета, точно на 10-тата мин. след чиската, вече нищо не личи...  ooooh!
Тъй, че всичко друго и чак на последно място хигиенизиране.

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А ако трябва да избирам между чистене и фитнес, определено ще предпочета чистенето. Спортът ми е противопоказен hahaha

И аз използвам чистенето за фитнес.
Уютна къща и спокойна жена в нея е идеалът ми. Гледам да се вместя в него. Може да не ми са полирани мебелите, но нямат и един пръст прах по тях. И играчките не са винаги по етажерките, ама пък децата ми са усмихнати и щастливи, не живеят под стрес, че ще им изкарам акъла за един разхвърлян конструктор.
Всеки е намерил баланса за себе си.

# 19
  • Мнения: 18
Мисля че е доста важно къщата да ти е чиста--даже и прозорците.Неможеш да си облечеш скъпата дрешка  и да се отвееш на фитнес и след 2 часа да се прибереш доволна и щастлива в мърлявата ти къща.Влизала съм в къщи дето жените по цял ден се веят някъде където само на тях им е приятно  #Crazyми то трябва с прескачане да стигнеш до скъпата маса дето не е почиствана от как е купена.Та мисълта ми е--жената отговаря за дома.Да е чист подреден и удобен на семейството.Замисляли ли сте при някаква екстремна ситуация къде ви са най-необходимите вещи?Можете ли за 5 мин да вземете най-необходимото ?
По дома личи каква е жената .

Като тръгвам на фитнес хич и не се заглеждам дали са ми измити прозорците Simple Smile И не ми и пука. Като ми дойде музата ще ги измия.
И според мен по дома личи какви са хората, не само каква е жената. У нас сме двама, което означава, че двама чистят, двама подреждат и т.н. Жената не отговаря за дома - за дома отговарят всички, които живеят в него.

# 20
  • Мнения: 3 089
majceto, ти чак трилър състави, хехе, кой ще иде на фитнес, ако детето му ще яде филия с масло на мръсния под  #Crazy
hahaha, така е...

# 21
  • Мнения: 2 197
Мисля че е доста важно къщата да ти е чиста--даже и прозорците.Неможеш да си облечеш скъпата дрешка  и да се отвееш на фитнес и след 2 часа да се прибереш доволна и щастлива в мърлявата ти къща.Влизала съм в къщи дето жените по цял ден се веят някъде където само на тях им е приятно  #Crazyми то трябва с прескачане да стигнеш до скъпата маса дето не е почиствана от как е купена.Та мисълта ми е--жената отговаря за дома.Да е чист подреден и удобен на семейството.Замисляли ли сте при някаква екстремна ситуация къде ви са най-необходимите вещи?Можете ли за 5 мин да вземете най-необходимото ?
По дома личи каква е жената .
Напълно съм съгласна с kartof4o. Крайно време е да се сбогуваме със социалистическата система - жената чисти, мие, готви, пазарува, занимава се с децата и т.н. След като живеят двама (или повече) души в една къща домакинската работа се разпределя между тях. Аз също мия прозорци 2 пъти годишно. Чистя, когато мога. Занимавам се с детето, когато съм сама. Но когато приятеля ми е в къщи той си върши неговата работа - глади, чисти с прахосмукачка, мие пода и извършва дребни ремонти. Аз готвя, бърша прах и пазарувам. Не мога да кажа, че е изрядно чисто или подредено, но така ни е добре.

Като тръгвам на фитнес хич и не се заглеждам дали са ми измити прозорците Simple Smile И не ми и пука. Като ми дойде музата ще ги измия.
И според мен по дома личи какви са хората, не само каква е жената. У нас сме двама, което означава, че двама чистят, двама подреждат и т.н. Жената не отговаря за дома - за дома отговарят всички, които живеят в него.

# 22
  • Мнения: 2 237
За мен по-важно е душата ти  да е чиста.Къщата винаги можеш да изчистиш.И аз съм от жените които не са върли чистници,гледам да ми е умерено чисто и доколкото може подредено.И хич не си го слагам на сърце ако ми е по-разхвърлянко.Не искам живота ми да мине в чистене.

# 23
  • Мнения: 6 164
За мен е важно да е чисто, но социалният ми живот е по-важен. Wink Няма да умра, ако отложа миенето на прозорците.

# 24
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Кой както се чувства най-добре:има дни в които ми се чисти и чистя като за последно, има дни в които гледам само в точка и така ми е добре. Остави се на вътрешното ти усещане!

# 25
  • Мнения: 3 576
Аз съм от хората, които не се чустват добре, ако вкъщи е мръсно и разхвърляно.
Вечер може и в 12ч. да подреждам, но като си лягам искам всичко да ми е изрядно.

Но пък никога не чистя в почивните дни - това ми е времето за семейството и за почивка, и не бих го пропиляла в миене на прозорци например.

# 26
  • Мнения: 1 581
Не е най-важното нещо изчистената къща, но и фитнесът не е най-важното нещо  Laughing

Пък не мога да взема отношение по спора с приятелката ти, щото не знам точно колко са ти мръсни прозорците  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 648
    Ми прави са повечето момичета, които казват, че е важно на първо място да се чустваш комфортно, отделен е въпросът, че едни се чустват така, ако ходят на шопинг, други тичат, трети плетат, други чистят Hug
   Ако не ми е спретнато у дома ми е кофти, не релаксирам пълноценно, за това съм на принципа да си поддържам, а не да чистя само два пъти годишно основно Rolling Eyes Не съм крайна, не обичам да робувам, особено на фикс идеи Crazy

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 691
Да бе да ,чиста къща дрън дрън та пляс...с моето дете абсурд!Е не ми е много чисто,почти винаги е адски разхвърляно и кво от това ,на мене ми е добре,детето ми е навън и тича,има всеки ден вкусно сготвено и аз съм в страхотна спортна форма.Предпочитам да се занимавам с детето или със себе си,отколкото да хвана парцала и да лъскам ли лъскам.Мързи ме,мразя да чистя.Аз съм от породата калдъръм кокона Mr. Green
Пода си мия всеки ден,банята 1 седмично основно,чиниите миялна,дрехите пералня,обмислям и сушилня да купим...играчките се въргалят по цял ден,само вечер ги прибираме,готвя всеки ден,тичам по 1 час 4 пъти седмично,простирам на сушилник и от него сухите дрехи направо ги гладя.
Всичко е въпрос на организация.Виж прозорците пролет и есен се мият.
Абе не му се връзвайте толкоз,то домакинската работа никога не свършва Mr. Green
Нели каква кокона си ти?! Laughing Я се сравни с баш коконата - банята се чисти веднъж в месеца (и то карам мъжа да я чисти), миялна, пералня, сушилня - работят вместо мен, гладя само ризи и панталони, нищо друго (и детските дрешки гладих един месец само). Е, доскоро беше така, сега идва една жена веднъж седмично и ми облизва къщата.

# 29
   За мене удачния вариант е да ми е отремонтирана къщата и да се поддържа лесно.Туп-туп и айде на разходка.А то сега си скъсвам з.....а от чистене и ефект никакъв.Тя и малката доста ми помага  за тая работа де,/ цапоти и разхвърля нон-стоп /.Обаче пък като ме налегне мързела, нищо не е в състояние да ме трогне.
   На майка във входа има такава жена-у тях да ближеш просто по пода , толкова е чисто.А  никой никога не ходи на гости в тяхnewsm78.Бях приятелка със сина и и постоянно страдах от комплекси, че съм мърла, а всъщност все чистех.
   Познавам и друга, в тях ме е гнус да ходя.Обичам я , но е толкова мръсно...брррр.Веднъж щях да се напишкам само защото кенефа им е ужасен и трябваше да стииииискам.

   Извода  е да се търси баланса, който го умее-ЕВАЛА  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт