Пънк рок !

  • 1 957
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте ! Искам да попитам дали има хора които слушат групи като Blink-182 и Sum 41 или подобни ? Ако има споделете любими песни и от кога ги слушате.

# 1
# 2
  • Мнения: 3 323
Слушах ги едно време в гимназията.
После ми станаха прекалено депресарски и се прехвърлих на още по-депресарския психиделик рок.

# 3
  • Мнения: 5 139
Първо - Blink са поп пънк. Второ - Sum също Simple Smile И двете групи се промениха до толкова, че изобщо даже не се сещам за тях. Слушала съм ги в 10-11ти клас.
Към тях ата група на "wanna-be-hard лиготии" ми спадат Simple plan, Bullet for my valentine, (макар че май ги водят кор), Good Charlotte, Panic! At the disco (emo-style), Hinder (те са ми на кантар), Smash mouth (пак на кантар).
В сходна насока, но все още ги слушам - Fall out boy, Offspring, Green day (те вече са пънк рок).
Dropkick Murphys имат също "преди" и "след" период, но по мое мнение с текущия вокал им се получава повече.

По-тежко няма да споменавам, защото там вече става много тежко Simple Smile Но определено предпочитам метъл, колкото и от време на време да ми се слуша нещо по-леко Simple Smile

Интересното е, че в България се сещам за много малко поп пънк, тип Blink и Sum. Повечето, които ми изникват са все Контрол, Кокоша глава, акЪщи джуджета... Може би Оги 23? Или ако има нещо в последните години, което съм проспала?

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Blink 182 и Sum 41 са (псевдо) поп пънк. Ако искаш пънк, пусни си Sex Pistols, Exploited, Clash, че дори и старите български групи. Пънкът е бунт, вик срещу социалните несправедливости, опит за чупене на нормите и установения ред. Каква класова борба и несправедливост при калифорнийски богаташчета  със скейтборди...

# 5
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Toy dolls и Ramones ще добавя. Heart
А инак от този пуберския т.нар. пънк в БГ набират популярност едни келеши Спални места. Наскоро ги слушах в Маймунарника. Имат просветления, но са си детски поп пънк. Лично аз предпочитам Lefties, ако правилно го изписвам, но те не са твърде пънкарски. От по-старите Хиподил, Холера, Милена, Обратен Ефект, Докторс Гого Банд, КГБ, Чувал чувал.

Има един сайт... https://www.bg-rock-archives.com/genres.php?gnr=ps

Общи условия

Активация на акаунт