(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 51)

  • 32 874
  • 783
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 990
Какъв сорт зеле ще ми препоръчате?
И за сорт грах имаше препоръка назад, но не записах, а сега не намирам.
Morkovelka99,
Какво разреждане правиш за чая и калиевия перманганат?

# 751
  • Мнения: 4 267
Зеле аз препоръчвам Кьосе и Пазарджишко подобрено.И двата вида бяха много вкусни и крехки и при нас добре се представиха.
 За черния чай и миналата година писах го чух от видео в Ютюб с Деси Владовска тя се занимава с отглеждане на разсад и тя го каза това за чушките.
Бледо розов разтвор правиш с калиевият перманганат така ми казаха в някоя тема миналата година.
А черния чай не съм го разреждала, а така както си правиш чай. Примерно 1 пакетче в чаша от 250-300 мл и като изстине заливаш семената.
Само не си спомням дали в чай ги държах 24 часа и после за малко(час,два) в калиевия перманганат или обратно.Деси кисне само в черен чай и каза, че 2 часа са им достатъчни, но можело и повече.

# 752
  • Мнения: 69
Има да чета 30 страници.
 Ще си правя разсадите  тая година. Винаги съжалявам , когато се надявам   на друг да ми свърши работата.

Моля  новата тема!

# 753
  • Мнения: 1 622
.....Малко трудно се нареждат мокрите семки, но и тази година мисля да ги кисна.Така чушките по-бързо пониквали, ако им трябвало месец така излизали за 14 дена в Ютюб го слушах.
Никакъв смисъл от киснене. Никнат си бързо и без това. Моите тази година никнаха за 3-4 дни на терасата. В сандъче, навлажнено, покрито с наилон. Дали ще го накиснеш в сандъчето или в чашка - все тая. В ютуб нали знаете какъв е смисълът на упражнението - да говориш нещо си и да събираш зрители, колко е вярно няма значение, не вярвайте на всичко шарено там.

Виждали ли сте домати с твърда бяла маса в тях, като вдървено, безвкусно? Какво е това? И на какво се дължи?

# 754
  • София/Варна
  • Мнения: 1 437
Сортова особеност в комбинация с гадни условия. Редовно зимата попадам да такива домати.

# 755
  • Мнения: 1 217
Ако иска някой да пусне нова тема. Ако не най-рано в понеделник мисля, че ще мога.
Идеята за  анкета за домати не е лоша, но напишете кои сортове искате да участват. Според мен нека има десетина сорта, защото на различните места виреят различни, а и всички сме с различни вкусове, един харесва едно, друг друго и така.

# 756
  • София
  • Мнения: 12 256
Отглеждали ли сте тиква Хокайдо? С какъв вкус е тази тиква? В нета пише, че имала вкус на кестени, наистина ли е така?Не откривам в магазините да си купя да я опитам, а много са ми симпатични като ги гледам на снимки.
Онзи ден купих такива семена Simple Smile Simple Smile Щерката ги иска да ги украсява Simple Smile Simple Smile
Не знам дали до ядене ще стигнем...
Накисвате ли семената от чушки и колко дълго?
Аз накисвах миналите години, но ги забравях и прорастваха и после чупех коренчетата или кълна. Така че тази година ще си го спестя.
Днес си взех отоплителните подложки и мисля утре да сложа чушки и после патладжани за разсад.
Добре че къртицата беше направила нови купчинки из двора, защото отделената ми пръст от къртичини в едно старо корито в оранжерията котарака Страх явно е решил, че е селската тоалетна.

# 757
  • Мнения: 7 856
Прибирай Страх в София, защото не вярвам да се чувства добре в полярния студ, който ни чака другото седмица. Дори и да се прибере в къщата без отопление.

# 758
  • София
  • Мнения: 12 256
Прибирай Страх в София, защото не вярвам да се чувства добре в полярния студ, който ни чака другото седмица. Дори и да се прибере в къщата без отопление.
Той сам си се прибра още по-миналата седмица. Бях до къщата да чакам ел. майстор да изнася електромерите отвън на стълба. Страх сам си влезе в къщата и дойде при мен да се гушне. От тогава си е в апартамента заедно с Шепа и Наско, явно когато има сняг не му допада толкова на село Simple Smile

# 759
  • Мнения: 3 886
Mного сте смели с котаците - ту на къщата, ту в апартамент.. Аз треперя на нашия постоянно, смятам, че не би се справил сам, най-малко съседските котараци ще му хвърлят един бой и ще се скрие някъде да ближе рани... Това лято го пусках в двора, но за него си е голям стрес - миризми на други котки,  тогава имаше и малко куче ... Факт е, че там не се чувства добре, предпочита да стои затворен и то в спалните и коридора

# 760
  • София
  • Мнения: 5 203
Айла, кой е Наско Sad

Хокайдо е красив сорт, но става малко растение,  с малко плод, тънкостенен, с нищо не може да ме спечели.  Аа, и лесно хваща брашнена мана.  Едно гнездо може, надалеч от останялите тиквови.
Хокайдо от магазина няма вкус. Моите са вкусни, но цигулка и бяла пловдивска са ми 100 пъти по-вкусни.

# 761
  • Мнения: 1 217
Още един глас за бяла пловдивска и цигулките и от мен. Хокайдо имах една година и не повторих, нито ми бяха вкусни, нито родиха като другите тикви.
И аз мисля да сложа разсад през новата седмица. Приготвих си разсадните табли от миналата година.
Днес завих с двоен агрил спанак, моркови, грах и марулки. Ще видим ще оцелеят ли ........
Водата в бунара се е вдигнала с метър някъде.
Извадих и една кофа земни ябълки. За учудване поповото не ги е отразило изобщо.
Съседката каза, че днес е посяла арпаджик и една бразда картофи. Изобщо не очаква студове. Всъщност разликата в температурите е съществена. Ние осъмнахме със сняг, а там беше пролет. На връщане за малко щяхме да сложим вериги, едва издрапахме по непочистения първокласен път. Два снегорина на АПИ се опитваха да изтеглят един поднесъл се ТИР, които беше напречно на пътя, но  за щастие не се беше ударил в  скалата, нито се бе преобърнал.

# 762
  • Мнения: 4 267
Е нали като се киснат в калиев перманганат им се прави и дезинфекция това някои тук ми го написа миналата или предната година. Аз затова ги кисна 😁 същия съвет ми бяха дали и за резници цветя.
Хокайдото, са ми много симпатични на външен вид и затова ги исках, но описанието за вкус ме спира. Пловдивската тиква и на мен ми хареса много, сладка и ароматна.Много обичам сладките и ароматни тикви. Магазинските повечето наистина са ми безвкусни. Тези са цигулки, нали

# 763
  • Мнения: 7 856
Да, цигулките са точно мускатни тикви и за мене са най-вкусните. За съжаление в субполярната ми градина нямат шанс, а тази година поне около мене изобщо не се продават, само някакви странни сортове с неизвестни вкусови качества...

# 764
  • Русе
  • Мнения: 385
Еххх, останахме на сухо в Русе. Няма сняг. Само леден вятър и очаквания за много студ, много дни. Изобщо не ги виждам марулите и чесъна в градината. Чесънът стана 15см висок, салатктите също са 3-4см високи. Много много лош климат последните години. Нищо не е както трябва.
Бях направил разсад салатки, вървеше страхотно.


До вчера. Котката ми реши да си разнообрази ежеднвието…

Общи условия

Активация на акаунт