Двустранно запушване на тръбите

  • 986
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте ,на 22 години съм,най вероятно има подобна тема но реших да отворя нова, извинявам се ако на някой му е проблем... И така на 16 годишна възраст след операция на яйчника заради доброкачествен тумор(киста) докторът е установил че няма да мога да имам деца по естествен път заради двустранна непроходимост на тръбите... След доста прегледи почти всички ми казаха същото без дори да направя цветна снимка,другият месец съм си запазила час за цветна снимка, за да видим със сигурност резултатът какъв ще е.Някои ще кажат че съм малка,но аз искам бебче и въпреки всичко с приятеля ми не се пазим,имам някваква дори и малка надежда че може и да се получи,колкото и глупаво да звучи.Доктора който ме оперира дори не каза от какво са се запушили,след година отидохме при друга гинеколожка и тя ме накара да си направя изследвания за хламидия които за жалост бяха позитивни,вече и от това съм излекувана.Искам някой ако е преминал по този път да ми даде съвет и може би някаква надежда;) И друг леко глупав въпрос имам,възможно ли е забременяване с две запушени тръби?Благодаря ви много!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 661
Как без цветна снимка който и да е доктор е установил запушване?
Приятелят лекувал ли се е също за хламидията?

# 2
  • Мнения: 18
И аз това се чудя,то този доктор който ми направя операцията даже почти нищо не обясни просто беше казал на мама че не мога да имам деца щото били запушени била съм цялата в гной от долу и това е.Да и той е излекуван.Като цяло силно се надявам да грешат.Има ли вариант по време на операцията да се види запушение ли са или не както той твърди?Иначе операцията ми беше лапароспопска.За мен болница Селена не се погрижи както трябва с моят проблем.Започнах да ходя при доктор Цонева Стара Загора за сега съм доволна,появяват ми се и кистички но ми ги маха с хапчета от три месеца не съм я посещавала,но другият месец отивам за цяетна снимка.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 661
Каква е тази гной? Как така отдолу?
Тумор и киста са различни неща.
Изобщо, явно или ти не разбираш какво са ти обяснили, или те мятат по върбите, за да ти взимат парите.
След операция всяка болница издава епикриза и там пише каква диагноза са ти поставили.
Не знам тази  д-р Цонева дали е репродуктивен специалист, но потърси такъв.

# 4
  • Мнения: 18
Като цяло тунорните изследвания и всички такива излезнаха положителни,докторът каза че е тумор,но в епикризата пише киста,Като цяло аз знам това което са ми обяснили,а както казах просто всичко беше за да вземат парите никакви обяснения и никакви отговори на въпросите ми.А и тогава бях само на 16 нищо не разбирах,едва от скоро се интересувам за другите неща колкото и безотговорно да звучи.В епикризата пише еди си колко мл са източили.Извинявам се ако звуча объркано,но както каза тогава не разбирах и за нас беше най важно да се оправя и да съм здрава,за другото решихме да мислим като му дойде времето и затова сега се интересувам много,чух много добри мнения за др Стефанов Стара Загора и мисля да отида там за по обстоен преглед и надявам се повече информация.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 661
Какви са тези туморни изследвания? Може би туморни маркери? Кои точно изследваха? Какво беше нивото им?
Със сигурност имаш копия от изследванията. Все пак всичко се получава вече и по електронен път от пациента.
Хайде, ти може тогава да не си разбрала, но тогава трябва да си била с майка ти, заради възрастта ти и тя не може чак пък толкова да не помни или да не е питала.

Потърси репродуктивен специалист, а не обикновен АГ. И носи всички възможни епикризи, изследвания и документи от лечението досега с теб.

# 6
  • Мнения: 5 673
Прочети темите за инвитро в Турция. Избери си клиника или конкретен доктор и си направи преглед и цветна снимка там. Ако диагнозите ти са верни ще ти трябва инвитро, но горещо НЕ ти препоръчвам всички нашенски доктори касапи и измамници. Вземат парите, вършат си работата "каквото стане" и жените прекарват живота си в симулации, опити и напразни надежди.
Има тема за д-р Емре Тургут. Има дадени телефони за връзка, мнения. Напълно възможно е да се ориентира човек и да стигне поне за преглед.

# 7
  • Мнения: 2 352
Не си губи времето и парите нито с Цонева, нито с д-р Стефанов.

# 8
  • Мнения: 1 772
За забременяване винаги има начин, особено пък на 22 г.:
1. Тръбите може и да не са изцяло запушени, поне не и двете, това ще се разбере от цветната снимка.
2. И да са запушени - има механизми да ги направят проходими.
3. И да не се получи с горното - може да се забременее с инвитро, т.е. яйцклетката се взема от яйчника, обработва се и се връща директно в матката, тръбите не участват.
Така че начини има.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 661
Аз бях на 22, когато ми казаха, че имам репродуктивни проблеми. С помощта на (български) репродуктивни лекари родих 3. Съпругът ми беше на 35, когато и той получи същата диагноза. След това си направихме (пак с помощ на лекарите) още 2.
Толкова за невъзможностите.

# 10
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Имам диагноза "двустранно аммпутирани" тръби с нулева проходимост след цветна снимка (бих казала некадърно направена, не изчакаха обезболяващото да подейства, изпитвах ужасяващи болки през цялото време, едвам успявах да ходя след това, допускат, че в резултат на това са контрахирали тръбите и не са пропуснали контрастиращото вещество), след която имам две деца, заченати напълно естествено. Първото - на 34 години, на прага на ин витро процедура и то на фона на доста високо TSH (над 10); истинско чудо на природата. Heart Второто без никакви усилия. Това след 2 години мъки и терзания.

# 11
  • Мнения: 2 598
Цонева е обикновенно АГ.Стефанов, единствено за инвитро.Нито ЦС прави, нито лапароскопски операции.Единствено в Стара Загора лапароскопски извършват Бузалов и Иванов, но ми казаха да не си губя времето тук изобщо.
Аз миналия месец правих ЦС в Ниамед-проходими тръби, но и на двете има хидросалпингс.
След 2 седмици имам час при Ставрев в Пловдив.
Съветвам те да направиш ЦС, и тогава ще се види какво, как и защо.
А после Пловдив или София.

# 12
  • Мнения: 5 083
На въпроса дали могат да се видят запушени тръби по време на операция - да могат и тогава показанията са най-верни, защото няма опции за спазми и т.н. Вече дали при всяка операция се правят - не знам. Това, което правят е да впръскат контраст под налягане във влагалището и да видят дали се излива в коремната кухина. Същото се прави на цветна снимка, но се гледа на рентген и ако дамата не е с упойка има опасност от спазъм, който да доведе до грешен резултат.

Туморните маркери ще са високи, щом имаш киста. Нормално е. Те се вдигат от задържане на вода, какво остава от друго Simple Smile За това те не могат да бъдат дефинитивни, просто означават, че има нещо, което трябва да бъде изследвано по друг начин.

На твое място пак бих си пуснала панела за хламидия, микро и уреаплазми, за всеки случай. Аз бях с уреаплазма, излекувана, една запушена тръба на ЦС, после на лапарото след 3 месеца беше запушена и другата. Но аз съм и с ендометриоза, тъй че там нещата са по-различни. След това директно отидох на инвитро.

Моето лично мнение и причината, поради която отидох директно на инвитро, е че е опасно да се правят опити при запушени тръби. А при частично-запушени още повече. Да, сперматозоиди могат да намерят начин да минат и да стигнат до яйцеклетката. Да, тази вече оплодена яйцеклетка може да успее да слезе по тръбата. Но може и да не успее. Тогава вече става сложно и животозастрашаващо много бързо. Да, не на всяка жена ще се случи, но след като изтеглих няколко къси клечки по пътя реших, че не мога да рискувам повече. Разбира се, всеки си носи главата на раменете и органите в корема и решава какво да прави с тях и на кого да се довери.

Относно лекарите в България - като изключим бърз фалстарт с първата ми репродуктивна след това всичко ми беше песен. Намерих си лекар, задвижихме скоростно нещата, няма как да съм по-доволна от отношението и качеството, което получих. Не съм се чувствала като касичка, не са ме мотали, не са ме претупвали. Най-малкото по фонд може да се кандидатства с ЦС, ако се докажат запушени тръби и този път (пожелавам това да не е случая).

# 13
  • Мнения: 18
Ще ми препоръчате ли къде да си направя цветната снимка ,Пловдив ?

# 14
  • Мнения: 2 598
Ми и в Стара Загора правят.В Тракия и в Ниамед.В Ниамед на регистратура записваш час, а в Тракия трябва с някой от гинеколозите от болницата да се разбереш и той да запише час.

Общи условия

Активация на акаунт