Детето се събужда и плаче!

  • 1 273
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте,мами! Надявам се да ми помогнете със съвет , ако се припознае някоя в моя разказ. Аз съм майка на момченце , в момента е на 4г и е с диагноза ДЦП,аутизъм и епилепсия. От около 7/8 месеца непрестанно плаче след , като се събуди. Това се случва сутрин и в следобедния сън. Знам,че е нормално,но не мисля,че е нормално плача да продължава повече от 1час - стигайки до тръшкане и дране. По време на този един час , опитвам всякак да го успокоя и не се получава. Люлеем се , гушкаме се , пеем си песнички , отива от стая в стая , играчки показвам … не и не. Спира да плаче след , като си пореве 1/2часа от самосебе си. Не знам вече какво да правя и към какъв специалист да се обърна. Приемаме и медикаменти за успокоение също. Ако някоя друга мама е преминала през това , моля за съвети как се справихте с проблема. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 535
Има тема за деца с аутизъм. Питайте там, надявам се да ви помогнат! Темата е в "деца с увреждания и хронични състояния"

# 2
  • Мнения: 67
Има тема за деца с аутизъм. Питайте там, надявам се да ви помогнат! Темата е в "деца с увреждания и хронични състояния"


Да , знам за темата,но не смятам,че се дължи на аутизма,затова не избрах тази Графа за деца с увреждания.

# 3
  • Мнения: 3 535
Дано не се дължи на аутизма, но един час плач на 4 г. след сън много ми изглеждат. Моето никога не е плакало след сън и на 4 г. имаше проблеми с развитието. Дано бързо намерите решение.

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Моят голям син е аутист и никога не е плакал като се събуди...

# 5
  • Мнения: 1 580
Възможно ли е детето просто да не си доспива и да няма общо с аутизма?
Не знам колко са нормите са дете на 4, но бих се консултирала, а и във форума има специалист.

# 6
  • Мнения: 6 298
Направете изследвания за други заболявания и консултация с педиатър. Моят голям син без да е с такива диагнози още от бебе често плачеше и нощно време и през деня. Оказа се, че има хидроцеле на тестисите, което се коригира оперативно, а като стана на 4 г. се установи, че има стестение на уретъра под ляв бъбрек, които също оперираха. Казваше, че го боли корем, а то било от бъбрека. Често вдигаше температура и повръщаше и лекарите го лекуваха като при някаква вирусна инфекция или било от храната. Не чакайте, а вървете при лекарите, още повече при състоянието на детенцето Ви.

Последна редакция: чт, 20 окт 2022, 13:05 от fatalina

# 7
  • Мнения: 2 722
Здравейте,мами! Надявам се да ми помогнете със съвет , ако се припознае някоя в моя разказ. Аз съм майка на момченце , в момента е на 4г и е с диагноза ДЦП,аутизъм и епилепсия. От около 7/8 месеца непрестанно плаче след , като се събуди. Това се случва сутрин и в следобедния сън. Знам,че е нормално,но не мисля,че е нормално плача да продължава повече от 1час - стигайки до тръшкане и дране. По време на този един час , опитвам всякак да го успокоя и не се получава. Люлеем се , гушкаме се , пеем си песнички , отива от стая в стая , играчки показвам … не и не. Спира да плаче след , като си пореве 1/2часа от самосебе си. Не знам вече какво да правя и към какъв специалист да се обърна. Приемаме и медикаменти за успокоение също. Ако някоя друга мама е преминала през това , моля за съвети как се справихте с проблема. Благодаря!

Има ли някаква реч, защото моето също е аутист и само като се разболяваше изпадах в ужас, тъй като не говореше и не може да разбереш кое го боли. Сочи ли нещо? Педиатър какво казва?

# 8
  • Мнения: 923
Моето дете имаше всички признаци на ДЦП, но вкрайна сметка първопричината се оказа дефицит на Б12.В периода ,в който все още не знаехме за това и беше в реален дефицит,беше изключително кисело и криво дете.Рев от нищото,с часове,тръшкане и тн(имало е периоди на почти 24 часов рев).В момента,в който навакса,всякаш бе друго дете.В някакъв по-късен етап имаше проблем и с щитовидните хормони.Когато те не бяха наред, се разплакваше супер лесно от всичко.
Така, че моя съвет е да се тръгне в насока витамини, минерали, хормони и метаболитен балас и да се открие първопричината,а не да се дават сиропи за успокоение просто ей така.
Търсена ли е/доказана ли е първопричината за описаните от вас диагнози или са поставени на база симптоми?

Общи условия

Активация на акаунт