КОЛЕДА 2022/2023

  • 102 644
  • 981
  •   1
Отговори
# 720
  • софия
  • Мнения: 3 137
Благодаря за съветите! Мисля, че се справи, сега отлежава в хладилника. Следобед ще пека. Обикновено меся в робота, сега не знам защо реших да меся на ръка. Довечера ще покажа резултата.

# 721
  • Мнения: 136
Здравейте отново,
Някой ползвал ли е италианското масло на Метро - https://www.kolichka.bg/product/a60db-metro-chef-italiansko-krav … roductDescription
Имате ли впечатления какво е качеството му и дали става за сладки? Цената му е доста конкурентна.

Имам и въпрос относно поставянето на фотодекорации върху фондан - купих си фотодекорацията от Сладката къща и ми казаха да ги поставя само с водичка, но в сайта на Змееборец пише да се постави Кристалина - https://zmeeborets.com/shop/fotodekoracii-i-sladkarski-printeri/ … raciq-christmas16
Който има опит, може ли да сподели каква точно технология да ползвам?
И отделно фондана как се залепва към бисквитката? Отново ли само с водичка?

Благодаря ви много!

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 4 968
Почти приключих

# 723
  • Мнения: 3 571
55Rush ако принта за сладки е фонданов /най вероятно / бисквитката се маже с вода слага се фондан пак с вода се лепи картинката. Ако принта е вафлен тогава с Кристалина.

# 724
  • Мнения: 136
55Rush ако принта за сладки е фонданов /най вероятно / бисквитката се маже с вода слага се фондан пак с вода се лепи картинката. Ако принта е вафлен тогава с Кристалина.
Много благодаря за бързия отговор!

# 725
  • Мнения: 216
Ще правя меломакарони по автентична гръцка рецепта. Моля за предложения с какъв алкохол бих могла да заменя брендито - уиски? Също дали ще стане, ако поръся с натрошени бадеми, а не орехи (орехите трябва да ги смилам, а си имам готово брашно от бадеми, тъй да се каже, да си спестя усилието Simple Smile
Всеки ароматен алкохол, който имаш под ръка - ром, коняк, ликьор.
Орехите ги нарежи на ситно, няма нужда да ги смилаш. Трябва ти една малка шепа.
Брашното от бадеми - поръси малко за проба в единия край и виж дали ще ти хареса. Ако ти допада, ползвай вместо орехите.

# 726
  • In transit
  • Мнения: 15 425
55Rush, хубаво е маслото.

# 727
  • Мнения: 1 997
Благодаря на всички за вдъхновението и прекрасните снимки! Тази година не успях да изпълня доста амбициозната си програма, тръшна ме грип и спрях сладкоправенето. Останаха ми доста продукти, които ще бъдат вложени по-нататък в торти и сладкиши, и без това подозирам, че няма да успея да раздам всички и ще има да ядем сладки до февруари🤣

# 728
  • софия
  • Мнения: 3 137
Моите рохлички, остават фунийките с крем в четвъртък и приключвам. Обожавам този период от годината, точно заради тази уютност, която доставя сладкоправенето.


# 729
  • Мнения: 927
Моля за препоръка за мекички какаови/шоколадови сладки.

P.S. Направих и Белгийски канелени бисквити Speculoos - много сухи ми се получиха на 16 минути печене 170 градуса без вентилатор. Дебелина 5 мм. И двата нови вида които включих тази година не станаха добре....

# 730
  • Мнения: 6 491
Моля за препоръка за мекички какаови/шоколадови сладки.

P.S. Направих и Белгийски канелени бисквити Speculoos - много сухи ми се получиха на 16 минути печене 170 градуса без вентилатор. Дебелина 5 мм. И двата нови вида които включих тази година не станаха добре....
Тези са много хубави

https://blog.giallozafferano.it/pelledipollo/biscotti-di-natale- … l-cacao-e-spezie/
P. S. Вижте и тези  https://blog.giallozafferano.it/inventaricette/mostaccioli-morbidi-rum/

Последна редакция: нд, 18 дек 2022, 18:01 от niljaniljo

# 731
  • Русе
  • Мнения: 6 769
Канелени бисквити


# 732
  • In transit
  • Мнения: 15 425
Boss Samorai, белгийските канелени бисквити не са меки по принцип. Даже и в рецептата пише, че са хрупкави и се запазват такива. Ако искаш да станат меки е трябвало да ги печеш 10-12 минути.

Само френски коледен сладкиш не бях правила. Grinning Днес се поправих с този много ароматен елзаски бриош с щройзел

# 733
  • Мнения: 14 018
Моля за препоръка за мекички какаови/шоколадови сладки.


Моите от пост 716 са мекички. Шоколадови  сладки по рецепта са с шоколадова глазура, но аз сложих само на някои течен шоколад, а на другите-сладко от портокал и от горски ягоди. Рецептата мисля, че трябва да я има на 1 стр., доколкото помня, е оттук

# 734
  • София
  • Мнения: 2 539
Какви красоти видях, невероятни сте!
Аз този уикенд успях само 2 дози напукани шоколадови и 1 доза линцери.

Общи условия

Активация на акаунт