Секцио

  • 1 341
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Бях с пълна упойка и не помня нищо.Заспах си веднага.

# 16
  • Мнения: 4 621
Не Naughty
Бях със спинална упойка и в съзнание, но болка нямаше. Имах усещане, че се прави нещо, но чувство за болка не се появи Hug

# 17
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не Naughty
Бях със спинална упойка и в съзнание, но болка нямаше. Имах усещане, че се прави нещо, но чувство за болка не се появи Hug

Болката идва после, когато упойка почне да те пуска. Но тогава толкова много обезболяващи ти бият, че не се усеща чаааааааааак толкова. Е, 2-3 дена после си е тресене, но всичко минава и се забравя.

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
Бях с пълна упойка,нищо не ме е боляло,дърпало и прочие Peace!

# 19
  • Мнения: 106
Благодаря Ви ,мили мами.На мен са ми слагали пълна по други причини и нищо не усещах, но сега мисля за спинална и затова реших да попитам.Супер сте.За след това ми е ясно, че има болка, но за самата операция не ми беше ясно.А тая Светлана като я гледах лошо ми стана/викам:как я боли горката Simple Smile,а то какво било/Страхотни сте с бързите отговори, много по-спокойна съм сега и се радвам , че Ви има  Hug Hug

# 20
  • Мнения: 426
  Бях със спинална упойка и никаква болка не се усещаше само дърпането кото вадеха бебо. И аз се чудех на физиономиите й. Аз също като теб се страхувах, че ще чувам какво става около мен, но спокойно...по време на операцията докторките които ме оперираха си говореха за торти. А така ми се прияде Laughing Хубавото е, че веднага ще видиш бебо! Успех!  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 596
здравейте Flutter
бихте ли били така добри да ми кажете какво е епидурална,спинална и прочее,защото не разбирам.
сега от вас разбирам за първи път,че сикциото може да бъде с пълна упойка.
това по какви показатели го решават лекарите?
ако си по възрастна или имаш здравословни проблеми ли?
аз например живот и здраве ще родя при навършени 35 години и няколко месеца.дали лекарите веднага ще решат секциото,те ли предценяват дали да бъде пълна упойката? или аз мога да им кажа Embarassed
мерси за отговорите и бъдете здрави.

# 22
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Бях с пълна упойка, тук само такива правят! Не боли и не усещаш абсолютно нищо по време на операцията! Peace

# 23
  • Мнения: 1 117
Бях с пълна упойка, тук само такива правят! Не боли и не усещаш абсолютно нищо по време на операцията! Peace
По същият начин бях и аз  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 409
Не. Бях с пълна упойка. Леко раждане. Hug

# 25
  • Мнения: 2 159
бях със спинална, никаква болка не изпитах по време на операцията, болката идва след това Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 63
Aз бях с пълна, нищо не усетих, проато заспах и се събудих родила, даже и гърлото не ме болеше от тръбите, може би  ме дразнеше съвсем леко.Единствено е гадничко, че в момента в който се събудиш започваш да чувстваш и болката, но след това бият болкоуспокояващо, в моя случай лидокаин.Успех и леко раждане  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 949
здравейте Flutter
бихте ли били така добри да ми кажете какво е епидурална,спинална и прочее,защото не разбирам.
сега от вас разбирам за първи път,че сикциото може да бъде с пълна упойка.
това по какви показатели го решават лекарите?
ако си по възрастна или имаш здравословни проблеми ли?
аз например живот и здраве ще родя при навършени 35 години и няколко месеца.дали лекарите веднага ще решат секциото,те ли предценяват дали да бъде пълна упойката? или аз мога да им кажа Embarassed
мерси за отговорите и бъдете здрави.

За упойките - пусни търсачка, има много писано.

Мисля, че няма значение на колко години си за вида на упойката. По принцип слагат спинална (за секцио) и ако не те хване, слагат пълна. Поне при моя позната беше така.

По темата - аз бях със спинална. Дърпането, което се усеща - то е ясно и те предупреждават за него. Не боли в никакъв случай. Това, което за мен си беше изненада, е гаденето, което почувствах, докато са ми срязвали коремната стена и после при зашиването й (така ми обясни старшата сестра). Не знам дали при всички е било така.  newsm78 Вие ще кажете Wink

# 28
  • Мнения: 2 498
Избрах пълната упойка именно поради тази причина-да не чувствам клатене и дърпане....
Нищо не усетих Peace-събудих се с бебка...

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
раждах със спинална упойка. Бях толкова изплашена обаче, че след като изкараха бебка от корема ми и ми я показаха, помолих да ми бият сънотворно, защото усещах натискане и ми беше адски неприятно. Усещането от сънотворното беше много странно, чувах всичко забавено, все едно съм под някаква наркоза (ама как го обяснявам, все едно съм някаква егати и наркоманката стара). В момента, в който операцията приключи ме преместиха на леглото, на което трябваше да ме закарат до реанимацията и точно като ме слагаха на него то се счупи и хем уж спях, хем ми стана много забавно! Настана една суматоха, а на мен ми беше ужасно смешно. Та така, това са ми спомените на мен от секциото. не съжелявам нито за секунда, че избрах този вариант. Със следващото ми дете, живот и здраве, ще следвам познатата схема. Peace

Общи условия

Активация на акаунт