гнойно възпаление на ухото Помагайте

  • 12 374
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 543
Не е препоръчително да се използват капки за уши при деца. Давайте нещо друго за успокояване на болката - напр. сироп с Парацетамол.

# 16
  • Мнения: 1 116
Гледам и не вярвам на ушите се. Сериозен и остър отит, запушването било отит, капки в ухото ,че и с витамини. Защо ?! smile3508
Не се казва сериозен а серозен отит.Лечението е съвсем различно от това на острия гноен отит.
Но може би ВИЕ сигурно сте лекар, че така добре сте запознат!!!!!! ooooh!
Това беше сарказъм, но явно не улови замисъла. Ти слагай на детето се капки в ушите, после се чуди защо има серозен отит.

# 17
  • столицата
  • Мнения: 3 795
какво представлява серозния отит? и как да се разграничи от гнойния?

# 18
Ето ви инфо за видовете отит http://pramed.com/otitis_media_acuta.htm
Тъй като и моето детенце от вчера е с диагноза гноен отит лекуващия лекар ни предупреди да пазим ушите през декември и март - тогава имало бум на този род заболявания Thinking и още нещо този рода заболявания са често срещат при деца до 6-7 годишна възраст

# 19
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Уф, и ние сме с втори гноен отит и две парацентези за последните два месеца. Нещо повече за профилактиката? Помагат ли имуностимулантите в този случай? Ако да - кой от всичките? Дайте ми телефон на добър УНГ, че не съм доволна от нашия. Кой трябва да пусне изследване на секрет от ухото - специалиста или личния лекар?

# 20
И нашата болна тема / 3 . 5 годишни сме/ са отитите. В рамките на два месеца - три пъти серозен отит. Предполагам всъщност, че просто сме си постоянно с този отит, но ушичките започват да я наболяват при хрема. Откакто тръгна на детска,  всяка хрема завършва с отит. Преди това никога не е имала подобен проблем.
Бяхме при доц. Тодоров и той каза, че това се дължи на силно чувствителна и алергична лигавица, която набъбва при всеки вирус и запушва евстахиевата тръба и така се задържа течност. 
Какво предписа : капки фенистил, капки за нос Целестон и сироп Еуреспал. Каза, че серозен отит, за разлика от гнойния, не се лекува с антибиотици. Детската градина ни е забранена поне до 4 години Cry Пръскаме стеримар поне три пъти дневно, за първи път чувам, че предизвиква алагрия и е причина за отити? Напротив, доц. Тодоров каза да пръскаме възможно най-често
Това е, който има още опит по темата, моля да сподели

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
аз пък чета и не вярвам на ушите си как има хора, които още да водят децата си при доц. Тодоров.
И после отитите та отитите, ами отити, защото при такива "специалисти" водите децата.
доц. Тодоров и неговото нагорещено огледалце за обратно виждане на спиртник ли беше, запалка ли беше, запалената му цигара и преглед на дете....ще повърна просто. #2gunfire

# 22
  • Мнения: 12
гърлен,носен и ушен секрет трябва да се вземат от УНГ  лекар ,взимаш за УНГ-то направление той ти пуска талон за изследването и ти взима секрета.Намери поликлиника в която има микробиология за да се даде веднага.Трябва също да се направи и антибиограма за да се види на какво е чувствителен микроба, ако има такъв

# 23
Лиорена, препоръчаха ми го няколко човека доц. Тодоров. За него казват, че е един от най-добрите от ИСУЛ. Всъщност аз не разбрах точно дали става въпрос за него или за сина Тодоров и двамата преглеждат в един кабинет, аз отидох при доцента. За всеки лекар има и положителни и отрицателни отзиви. Ти кого би ми препоръчала, може да е полезно и за другите майки тук със същия проблем. След като обиколих 3 -4 УНГ и педиатри имам чувството, че всеки вижда нещата според актуалната за него в момента тема - един си настоява на алергия, друг вируси, трети коки.  ooooh!

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Лиорена, препоръчаха ми го няколко човека доц. Тодоров. За него казват, че е един от най-добрите от ИСУЛ. Всъщност аз не разбрах точно дали става въпрос за него или за сина Тодоров и двамата преглеждат в един кабинет, аз отидох при доцента. За всеки лекар има и положителни и отрицателни отзиви. Ти кого би ми препоръчала, може да е полезно и за другите майки тук със същия проблем. След като обиколих 3 -4 УНГ и педиатри имам чувството, че всеки вижда нещата според актуалната за него в момента тема - един си настоява на алергия, друг вируси, трети коки.  ooooh!

ами за 15 мес, повярвай, че накрая успях да попадна на точното място, имало все още такова в БГ, и то не се казва ИСУЛ, защото на 4 мес и ние попаднахме в ИСУЛ, добре, че много бързо се опомних ( доц. Тодоров може и да БИЛ добър, но при някои хора възрастта не прощава, надявам се ме разбираш какво искам да кажа), но на 15я месец няма просто няма как да не си разбрал кое  е мястото с далеч по-различни лекари от ИСУЛ, и аз не вярвах, че има такова място, но е хубаво, че все още го има.

И тук в  пък е моментът да благодаря на Тинкърбел и Шани  bouquet и още десетки майки, споделили с мен опит, който и аз вече споделям смело, защото за 15 месеца и да не казвам колко УНГ специалисти  - мястото е Транспортна болница.

Жалко, че го разбрах след цели 15 месеца ходене по мъките.

та така......не си мисли, че и ние сме ходили при "Доцента", но идеята е навреме да осъзнаеш, че е груба грешка.

# 25
ох, много бе обезнадежди Cry сега ще видя какъв ще е резултатът от предписаното лечение и после ще реша  какво да правя. Ако можеш, прати ми на лични координати на някой, който си се убедила лично, че е добър. 15 месеца наистина са сериозен опит. Аз тичам по УНГ-та "само" от два

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... доц. Тодоров може и да БИЛ добър, .

мдааааааа, тъй си е...
Периода, характеризиращ думата БИЛ е: '96-'99г. след това следва як залез Wink

Както и да е. Всеки с виждането си по въпроса... Whistling

# 27
Ние също имаме гноен отит. С тази разлика, че го забелязах чак като се спука тъпанчето и почна да тече гной. Никакви симптоми е нямало детето ми, без температура и т.н. Изписаха ни Фромилид, капки за нос Виброцил и за ушите Макситрол. Антибиотика го пи 5 дни и взе да вдига температура. До сега е нямала въобще. Сега и растат кучешките зъби и лекаря ми каза че било от това. Но от ухото още тече по-малко. При Вас за колко дни спря тчението от ухото? Правихме изследвания, но нищо не изолираха. Май ще ходя на частни лаболатории вече!

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... от разтеж на кучешки зъб, гноен отит... Тц, не ще да е от това...  Naughty
Вземай мерки, s_andonova!

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
очарована съм от чистотата в отделението  УНГ - Транспортна б-ца, където днес прекарах до 14ч, очарована съм от отношението на лекарите, персонал и изобщо, не знам защо, но там лекарите са по-други хора, някак си ми върнаха надеждата, че не всичко е безнадеждно у нас.
От анестезиложката съм с перфектни впечатления.

Изобщо всичко днес мина да кажем добре, и се надявам бързо да се оправим.
Но в никакъв случай, не казвам, че изживяването е много приятно.

Но тези 15 кошмарни месеци просто ми бяха омръзнали, особено напоследък няколкото безсънни нощи с непрекъснати давения в секрети....

Е реших, че е крайно време да сложа точката, искам особено да благодаря на Шани за подкрепата, на teo777, на Тинкърбел, че ми даде тясна правилна насока,на още един човек (той си знае Wink)и на още много......

И към всички майки - не чакайте като мен 15 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт