Шестокласници 2022/2023 - Тема 2

  • 34 441
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 12 315
За мен не би било ОК училището да ми събира допълнително пари за нещо, което е поело като ангажимент да ми осигури в рамките на основната такса, но щом за вас е ОК, значи всичко е наред.

# 691
  • Мнения: 6 500
Аз пък винаги съм смятала че е по-добре детето да е при различни учители. В крайна сметка кой може да гаранатира кой точно преподава по-добре и най-вече : покрива критериите на формата.

# 692
  • Мнения: 29 999
Забранено е учител да преподава частни уроци на учениците си (говоря за държ.училища). Конфликт на интереси е.
Защо плащате такса за частно училище, ако трябва да плащате и школа, при това при същия учител в същото училище? Губи ми се логиката. Редно е учителят да им преподаде всичко необходимо.

Иначе няма лошо децата 6-7 клас да ходят и на допълнителни занимания за подготовка за НВОто, най-малкото за упражнение и надграждане. Пък и да не мислят за глупости ... Grin

# 693
  • Мнения: 543
Забранено е учител да преподава частни уроци на учениците си (говоря за държ.училища). Конфликт на интереси е.
Защо плащате такса за частно училище, ако трябва да плащате и школа, при това при същия учител в същото училище? Губи ми се логиката. Редно е учителят да им преподаде всичко необходимо.

Иначе няма лошо децата 6-7 клас да ходят и на допълнителни занимания за подготовка за НВОто, най-малкото за упражнение и надграждане. Пък и да не мислят за глупости ... Grin
Третият абзац отговаря на въпроса във втория Simple Smile

Защо ходенето на школа се свързва с това, че учителят не си е свършил работата и не е преподал всичко необходимо. При нас ще бъде за упражнение, надграждане и ангажираност, а не покриване на дефецити и непреподаден материал.

# 694
  • Мнения: 29 999
Не, на школата в училище, която се води от учителя на детето, не трябва да бъде платена. Иначе да, нека ходи с причина третия абзац. Стига да не се доят родителите веднъж за скромните такси на ЧУ, втори път пак за школа в същото ЧУ при същия учител......
Ама всъщност щом вие нямате против, що пък не..... Да се въртят едни пари.

# 695
  • Мнения: 4 210
Последно, за частно или държавно училище става дума? Защото ако става дума за държавно, това е конфликт на интереси, без значение на някого дали му се вижда лошо или не.

# 696
  • Мнения: 12 570
Последно, за частно или държавно училище става дума? Защото ако става дума за държавно, това е конфликт на интереси, без значение на някого дали му се вижда лошо или не.
Е, то няма как в едното да има конфликт на интереси, пък в другото да няма. Учителят е длъжен да има поне веднъж седмично консултации. И да, не е много, ама хайде пък здрави и прави деца без обучителни затруднения да не могат да се справя и с училищния материал. Ако решават у дома по 10 задачи на ден от сборник и пита на консултациите там, където не им е ясно или ги затруднява, не трябва да имат нужда чак от допълнителни школи и частни уроци, освен ако не гонят СМГ.
Конфликт на интереси има - веднъж плащате учителят да научи детето в час, втори път - на курс/школа/ частен урок при същия учител.

# 697
  • Мнения: 29 999
И най-вече конфликтът е, че учителят умишлено може да не преподава добре в училище, за да се посещава платената му школа.
Ако школата е безплатна и надгражда и упражнява материал, е съвсем различно.

# 698
  • София
  • Мнения: 12 315
И най-вече конфликтът е, че учителят умишлено може да не преподава добре в училище, за да се посещава платената му школа.
В конкретния случай едва ли има такава опасност /разбрах кое е училището/. По-скоро се цели да се компенсира по-малкият хорариум по БЕЛ. Но правилният подход за мен е увеличаване на хорариума по предмета в 7-ми клас, за да си подготвят добре учениците за НВО, а не организирането на допълнтелно платен курс за това. Последното ме изненада.

И предвид че разбрах кое е училището, merilen, аз със сигурност не бих го сменила с професионална гимназия.

Последна редакция: пт, 02 юни 2023, 21:50 от sanaka

# 699
  • Мнения: 29 999
Е, що да не вземат допълнително едни пари от родителите?

# 700
  • Мнения: 543
И най-вече конфликтът е, че учителят умишлено може да не преподава добре в училище, за да се посещава платената му школа.
В конкретния случай едва ли има такава опасност /разбрах кое е училището/. По-скоро се цели да се компенсира по-малкият хорариум по БЕЛ. Но правилният подход за мен е увеличаване на хорариума по предмета в 7-ми клас, за да си подготвят добре учениците за НВО, а не организирането на допълнтелно платен курс за това. Последното ме изненада.

И предвид че разбрах кое е училището, merilen, аз със сигурност не бих го сменила с професионална гимназия.
sanaka, и аз съм на това мнение относно професионалната паралелка.

Мисля, че в 7 клас имат още 1,5 часа допълнително БЕЛ ФУЧ и стават 6,5 часа, но не са на целодневно обучение като СС, за да имат 9-10 часа БЕЛ и трите години 5-7 клас. При СС този хорариум е включен в таксата, ПЧМГ държат по-ниски такси и свободни следобеди, така че все сме платили за услугата дали с целодневното обучение, дали с курса  Simple Smile Отново повтарям дъщеря ми няма дефицити,  госпожата си върши работата - просто майчино презастраховане.

За да предложат курс, вероятно е имало запитвания, отговарят на потребностите на клиентите, които имат нужда от тази услуга. СС как извозват с бусче ходещите на курс за АК, осигуряват свободни следобеди в 7 клас  - отговарят на нуждата на клиентите си.

Мисля, че темата с курса я изчерпахме. Кажете какво ще ги правите наборите лятото?

# 701
  • София
  • Мнения: 12 315
Аз мисля да го оставя да почива на 100%. Записан е на 3 лагера и ще имаме поне 2 по-дълги семейни пътувания.

# 702
  • Мнения: 4 210
Море и на село. И за двете няма търпение, но още не знае какво домашно от рисуването я чака. Учителката е казала на сестра й, но тя не иска да разбира от нея.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 929
Моите имат по един лагер, ходене на село и море - кога и колко пъти ще събираме тен, все още не сме доизяснили. Пълен релакс се очертава.

# 704
  • Мнения: 12 570
Градско лято. Чакаме да я приемат в скаутите и да отиде на някой лагер с тях, но още не са обявили нищо. Надявам се и на седмица море да успеем да отидем. Села нямаме. Ще продължим с уроците по английски и това е от ангажиментите с учене.

Общи условия

Активация на акаунт