Петокласници 2022/2023 - Тема 2

  • 25 407
  • 748
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 843
Учители има страхотни, когато успява да ги чуе му е интересно и запомня всичко. Няколко по-проблемни деца има, обаче, а не от всеки учител става звероукротител.

# 661
  • Бургас
  • Мнения: 6 660
Crow, при нас е горе-долу същото, май само сбивания няма. На родителската среща преди време всеки учител се оплака от липса на дисциплина и нагло поведение. Предлагах вече вариант с местене в съседната паралелка, но девойката ми отказа.
Аз пък съм ядосана на госпожата по история. Оказа се, че вече няколко пъти не си предава урока, а само им пуска на дъската план, който те да препишат и ги оставя сами да си прочетат новия урок, докато тя изпитва деца на стария.

# 662
  • Мнения: 69 291
Какво значи децата били виновни. Учителите, класна, директор..имат механизъм да противодействат, но ги мързи. Да викнат родителя десетина пъти, да си спазят процедурите, имат езно кило от тях.....и начини има! Но желание липсва...

В класа ни има един дрисльо, който дразни и притеснява всички. Господинът по занималня и двата пъти като съм го срещала, само ми се оплаква. Защо, да вземе да се задейства. Всеки ден слушам от сина ми за изцепките на тоя. Всеки. Чакам за сега, но няма да е безкрай.

# 663
  • Мнения: 30 082
Когато няма съдействие от родителите, проблемът се задълбочава. В стария клас на моя имаше двама, трима такива хубостници - бият се, псуват, обиждат.... обаче родителите някак си си затварят очите за това и търсят оправдания.  Обаче проблемите не се решават сами, а се задълбочават.

# 664
  • Мнения: 69 291
И? Училището е просто наблюдател, лукова глава...не съм съгласна.

# 665
  • Мнения: 30 082
Ти не си съгласна,  аз също , предполагам и другите потърпевши, но такива са фактите.  Четири години тези деца създават проблеми, предполагам и тази година също..... и какво?!?!  Разговори с родителите и до там. Те отричат да има проблем и казват, че всъщност техните деца са жертва на тормоз от страна на другите и на учителите.  И те така....

# 666
  • Мнения: 69 291
Този въпрос...към директора.

# 667
  • София
  • Мнения: 757
И при нас е така...ужасна дисциплина, учителите се опитват да преподават, но може да се чуят само ако си на първите чинове, евентуално...
Аз мисля, че тук родителите трябва дейно да участват...а част от тях си затварят очите..за съжаление инструментариумът на учителите и ръководството е твърде ограничен. Децата на тази възраст все още могат да бъдат до известна степен контролирани от родителите...затова намесата им е изключително важна...Но от всички, защото децата гледат едно от друго и в един момент и най-примерните, вече не са такива....Отговорността за възпитанието е на родителите, учителите обучават,  могат да бъдат ментори, но не са падари и възпитатели, такива има на други места.

# 668
  • София
  • Мнения: 29 057
Учителите и училището имат средства, с които да притиснат учениците. В момента, например, съученик на сина ми ще бъде предложен за преместване (ако не бъркам думата).

# 669
  • Мнения: 30 082
От пети клас децата могат да бъдат изключвани (или както се казва), но до 4 клас това не е така.
За да има ефект от разговори и мерки, родителите на нарушаващите правилата трябва да имат желанието за съдействие и промяна. В повечето случаи това не е така. Обикновено се търсят оправдания, закани, заплахи и т.н. методи, с които да се обясни, че тяхното злато не е виновно, а със сигурност е някой друг. Вероятно е било провокирано, обидено, огорчено и нещо и затова така се е случило...!!!

Този въпрос...към директора.

....и директорът ще щракне с пръсти, магията ще стане и нещата ще си дойдат на мястото....!!!! Grin

# 670
  • София
  • Мнения: 29 057
Ами нали за 5-и клас говорим?

# 671
  • София
  • Мнения: 757
Учителите и училището имат средства, с които да притиснат учениците. В момента, например, съученик на сина ми ще бъде предложен за преместване (ако не бъркам думата).

Да, но често така просто се мести проблемът от едно място на друго...може да проработи, а може да не...може да се стресне детето и родителите и да се вземат в ръце....и в нашето училище има такива случаи - от един клас в друг...ама то в повечето класове има проблеми с дисциплината....затова трябва да се работи и с родителите и те също да вземат мерки.

# 672
  • София
  • Мнения: 29 057
Мен това преместване на проблема ме устройва напълно, ако синът ми по този начин ще може да има нормални часове.

# 673
  • Мнения: 30 082
Ами нали за 5-и клас говорим?

Проблемите не почват в пети клас. Те идват от самото начало, дори от ДГ. В пети клас вече характерите са почти оформени, като четири години са си правили дивотиите безнаказано. Родителите са тези, които не осъзнават и не работят по проблема. И, докато по наше време са били единици, сега е масово.....сакън някой да не огорчи или засегне нещо тяхното злато, което пък си развява байрака, както си знае.

Като го изключат, проблемът не се решава, само се премества при други деца.

Мен това преместване на проблема ме устройва напълно, ако синът ми по този начин ще може да има нормални часове.

Само дето може пък и в класа на сина ти да преместят някое от друго училище/клас, нали?

Или няма човек, няма проблем.....?!

# 674
  • Мнения: 69 291
Да не щрака с пръсти, да си извади ръцете от там където си ги е поставил, и да се задейства. Директорът.

Общи условия

Активация на акаунт