Баща ми си има любовница.

  • 4 987
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 434
Аз преди да реша дали да идва или не, след като и майка ти знае бих поговорила с нея и бих разбрала първо какво е нейното мнение.
После бих се опитала да направя семеен съвет и да се определят наистина нови правила както каза някой по-нагоре..
Но всичко зависи от характери.. всеки човек е различен сам по себе си .. и всеки приема различно нещата...

# 31
  • Мнения: 1 172
Неприемайки тази жена, ти не приемаш неговото решение. И по някакъв начин заемаш страната на майка си. В което няма нищо лошо, стига ти самата да беше в час с проблемите им и да беше наясно с това ЧИЯ е вината баща ти да има любовница, и все още брак с майка ти и това да е известно на всички.  Ако уважаваш и обичаш еднакво много родителите си, би следвало да не заемаш ничия страна в този техен проблем.

На твое място бих се срещнала с нея и него някъде навън и не бих го крила от майка си.

Смешно е да пишете колко нахална била любовницата, след като никъде не се казва, че желанието да посетят заедно детето е НЕЙНО, но не и НЕГОВО.

А и на мен цялата история ми намирисва на сериозна зависимост и облаги на всички участници от състоянието на бащата и оттам желание да се продължава по същия начин с публичната тайна, в името на бъдещи такива облаги. 

# 32
  • Мнения: 6 164
Много неприятна ситуация. Но ето как аз виждам нещата: той е човек, не можеш да  му забраниш, можеш само да показваш, че не одобряваш, но не и да го отблъскваш. Аз бих го поканила да види детето, но сам.  Naughty Изобщо не бих си и помисляла да търся контакт с тази жена. Ако наранява майка ми, а само защото тя е финансово зависима от него да е длъжна да търпи, това е лична обида към мен и какво прави с личния си живот е негова работа, но да не ми го навира в лицето. Извини ме, но баща ти е голям нахалник и безсрамник! Crossing Arms Да прави каквото си ще да прави, но дискретно, а не да ви кара да се червите заради него!

# 33
  • Мнения: 6 164
Ще бъде приета като член на семейството, когато прекрати официално законните си отношения със съпругата си. До тогава мисля, че е нелепо. Че, той утре ще поиска да празнуват заедно Коледа.  Stop Айде няма нужда.

На мен пък ми се струва нелепо всички да знаят, този факт да е всеизвестен и приет, а когато се наруши личният им хатър, чак тогава да се надига вой. Ето това за мен е нелепо!



Явно не е приет, след като е пуснала жената тема. Очевидно е възмутена и тя самата, следователно не приема. Приеман е явно дотолкова, че да няма скандали. Какво да направи жената, да каже "Татко, забранявам ти да се срещаш с нея!" ли?

# 34
  • Мнения: 477
При условие,че обожавам майка ми никога не бих приела,но след като той е толкова време с нея едва ли ще се откаже скоро.

# 35
  • Мнения: 7 474
Не бих приела първо заради майка си  и  второ заради детето, как ще му объясня ,че дядо има две жени  Stop А фактът , че баща ти парадира с тази връзка е много неприятен, да си спи с нея, ама защо я натрапва на семейството си  ooooh!

# 36
  • Мнения: 2 924
а майка ти какво казва по въпроса? Ако няма нищо против от това посещение защо да не приемеш и партньорката на баща ти? /Не казвам любовница,защото техните отношения отдавна са преминали на друг етап./  Която според фактите скоро ще стане и втората му съпруга май.
И моля стига плюене по любовниците. Всяка от нас някога е била такава преди да стане законна съпруга. Ако е станала:)

# 37
Странно! Вие всички явно я приемате като член на семейството и сега, когато тя действително влиза в ролята си на такъв, сте ядосани и изумени.
  това са глупости,как мога да я приема като част от семейството. Shocked
Аз преди да реша дали да идва или не, след като и майка ти знае бих поговорила с нея и бих разбрала първо какво е нейното мнение.
После бих се опитала да направя семеен съвет и да се определят наистина нови правила както каза някой по-нагоре..
Но всичко зависи от характери.. всеки човек е различен сам по себе си .. и всеки приема различно нещата...


майка ми  ли,какво е нейното мнение ли?
Естествено че не съм и казала че той иска да ми идва на гости с нея.
Тя не предприема нищо толкова години,и аз незнам защо,може би както някой беше писал по-горе " финансовата зависимост'
Аз съм и задавала въпроса няколко пъти ,защо не се разведе.
тя ми отговаря,че не знаела какво ще прави на стари години..... Tired
НЕЗНАМ ВЕчЕ.
и него съм го питала,но той не отговаря.
за гостито вече се разбрах ме.
Благодара на всички Ви писали в тази тема.  bouquet

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не знам дали са глупости, но знам едно - ако бях на твое място тази ситуация никога не би ме забавлявала. Нито в началото, нито по средата, нито в края. Ако бях на мястото на майка ти - никога не бих мълчала и не бих се примирявала.

Излиза, че вие всички се спотайвате, търпите и приемате ситуацията такава, каквато е, защото има повече активи, отколкото пасиви. ОК, всеки има своите аргументи да участва в етюда така поставен. Не разбирам защо след като консумирате активите, така яростно да отказвате да консумирате пасивите. Извинявай, това за мен е пълна демагогия.

Иначе, аз също не бих я приела в къщата си, редом до баща ми, защото там е редно да стои майка ми. Но бих декларирала непримиримостта си на много по-ранен етап. 

# 39
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Не знам дали са глупости, но знам едно - ако бях на твое място тази ситуация никога не би ме забавлявала. Нито в началото, нито по средата, нито в края. Ако бях на мястото на майка ти - никога не бих мълчала и не бих се примирявала.

Излиза, че вие всички се спотайвате, търпите и приемате ситуацията такава, каквато е, защото има повече активи, отколкото пасиви. ОК, всеки има своите аргументи да участва в етюда така поставен. Не разбирам защо след като консумирате активите, така яростно да отказвате да консумирате пасивите. Извинявай, това за мен е пълна демагогия.

Иначе, аз също не бих я приела в къщата си, редом до баща ми, защото там е редно да стои майка ми. Но бих декларирала непримиримостта си на много по-ранен етап. 

 Peace Peace Peace

# 40
  • Мнения: 647
Разбира се , че не бих приела любовницата на баща си .Ето ти и удобен момент отново да декларираш какво е отношението към връзката на баща ти.

# 41
  • Мнения: 3 268
Как ще приемеш любовницата у дома!Това е предателство към майка ти!Никога не бих простила на дъщеря си подобна постъпка.Мъчно ми е за положението,в което си изпаднала,но не позволявай да ти се качат на главата.

# 42
  • Мнения: 463

Излиза, че вие всички се спотайвате, търпите и приемате ситуацията такава, каквато е.

понякога не приемаш ситуацията, но не правиш нищо, просто защото не е във властта ти да я промениш.
ако се поведе война срещу извънбрачна връзка, явно сериозна, щом е продължила 6 години, само по-лошо ще стане според мен.

# 43
  • Мнения: 498
Много ми е странно, че отношенията на баща ти с друга жена променя твоето отношение към него. Разграничи нещата и приеми, че твоя татко има право на щастие не само и единствено с твоята майка и на 56 за него животът не е свършил. И според мен идилията няма да се наруши ако приемеш на гости другата жена, може пък да е добра, мила и т.н. Най-важно е щастието на твоя татко.

# 44
  • Мнения: 8 917
Много ми е странно, че отношенията на баща ти с друга жена променя твоето отношение към него. Разграничи нещата и приеми, че твоя татко има право на щастие не само и единствено с твоята майка и на 56 за него животът не е свършил. И според мен идилията няма да се наруши ако приемеш на гости другата жена, може пък да е добра, мила и т.н. Най-важно е щастието на твоя татко.
А щастието на майката къде остана Shocked ?

Общи условия

Активация на акаунт