До ДЕКЕМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама 👶🧸 -- тема 7, 2022

  • 28 068
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7
И аз се записвам в новата темичка - да ни е честита и нямам търпение да я напълним само с добри новини Heart Eyes

Аз излязох в болничния 45 дни преди термина този вторник. По този повод посетих и АГ, погледнаха малкия господин, който ужким вървеше 2 седмици напред и ме бяха поуплашили. Сега се е ограничил откъм бързане и в 33 + 5 го измериха 2 400кг. Което честно да си кажа пак ми се струва не малко. А другата седмица и аз съм на тонове за пръв път.

За болницата нямам идея какво да подготвям и в какво да го подготвям. Но аз ще раждам в Надежда и до колкото разбрах, те си дават всичко на място. Но ние и като цяло много малко неща сме купили за бебко - изчаквам си официалното влизане в 9ти месец, за да напълним апартамента с всички нещица. Мисля за един уикенд да накупя всичко необходимо накуп, ужким имам подготвен списък и съм набелязала повечето неща в конкретика. За момента имаме легло и количка, комплект шишета и 2 биби Grinning
Подариха ни стерилизатор и ръчна помпа за кърма. А бабите са се наредили на нисък старт да пазаруват подаръци. Така че съм спокойна. А ако случайно вземе, че много избърза господинът, баща му ще ходи да пазарува Blush

# 31
  • София
  • Мнения: 575
Днес бях на последната фетална. Моят господин се беше обърнал с дупе към корема и трябваше да го разходя и да пия нещо сладко, че да се обърне и да може да го снимат и огледат отпред. Много е вълнуващо да си видиш вече оформеното човече Heart!

Този уикенд ще сглабяме количка и легълцето и започвам да мисля за багажа за
родилното. Време не остана вече Simple Smile! Тази бременност се изниза толкова бързо, че не усетих.

Благодаря за линка към Хип. Ще се регистрирам и аз Simple Smile.

# 32
  • Мнения: 1 290
Препоръчайте сайт за космонавти и за комплекти за изписване! Режем ли всички етикети на дрешките? Първоначално така ги прибрах но вчера от Пепко взех лигавници и пелени и всички махнах, че едни дълги етикети🤔.

# 33
  • Мнения: 703
За болницата съм избрала един сак (среден на размер). В сака сложих две нощници една с дълъг и с къс ръкав,сложих една пижама , хавлии две. Малък шампоан,душ гел самобръсначка,сапун, прибори и подложка за храна,вътрешни чехли. И по два ката дрехи за себе си( ако ми се наложи още..ще ми донесат , казала съм какво що ,наблизо сме ,няма да имам проблем)
За бебето бях приготвил доста неща , но разбрах , че ги повиват и искат само за изписването ндрешки. Две шишета на Браун , термос , 2 залъгалки , мокри кърпички Бочко 2пакета , олио Бочко 1 голямо шише , крем за подсичане Бочко , вазелин за бебешка кожа Далин 0+. За сега това , но със сигурност ще ви чета и ще добавя още🤗
Тази вечер бях , много не спокойна имах контракции, силно подуване на ръцете не ми беше добре. Мами гърдите ми от изведнъж омекнаха, а досега не. Бяха си твърди и горещи сега обратното. При вас как е?
За завиването , аз първите 40 дни ще си го повивам с одеало и няма да я завивам отгоре , но после с олекотена бебешка завивка. За количката порт бебе и покривалото, ако се налага и одеало.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 504
За завиване взехме ето това
https://babylifemalechko.com/Doomoo-Dream-Cotton-blanket-Bear-Grey-75x100cm-DS04
Като олекотена завивка е и едно одеяло от вълна. За навън май ще поръчам от емаг едно подобно, но по- бюджетно. Имам изплетено одеяло от Ализе Пуфи, но на по късен етап ще го използвам за завиване .
Космонавт поръчах от reserved и ми харесва. Има си зашити към него като ръкавички за ръцете и краката, само дето ми се иска на изписването да е в него, но може да му е голям ( на момента ще импровизирам като видя бебчето) .
За болницата мисля, че имам всичко купено чакам официално да ми дадат списъка. Тази седмица пробно ще наредим всичко, защото аз отдавна започнах да пазарувам и вече забравям къде какво сме прибрали 😆 ще изчистя един път всички неща и на по- късен етап отново ще го направя.
За етикетите и аз четох, че трябва да се режат ще го направя поне в първите месеци (лично аз нямам такъв навик)
Но ми прави впечатление , че и лигавници купувате 🙄 аз имам два получени като подаръци единия е просто от плат, а другия има нещо шумолящо. Не се бях замисляла, че отначало ще ми трябват.
Иначе за козметика имам цял шкаф от разни лекции, но за начало ще използвам само на Мустела.
Но все повече се притеснявам за дрехите все ми се виждат малко и сякаш не много дебели . Ама то ще е постоянно завито,но не съм сигурна само с боди къс ръкав и ромпър дали ще е добре. Даже ако трябва да вземам дрехи за болницата се притеснявам да не кажат, че е много голо, но аз не обичам няколко реда дрехи по себе си и леко прехвърлям този ужас и към детето . Мисля, че сгушено и завито в гнездо няма да има нужда от много дрехи отдолу.🙄🤷
Вие взехте ли някакви по -дебели дрехи?(уточнявам ,че не харесвам плетени ако може да предложите други алтернативи )
В jysk има намаления на разни органайзери за шкафове, отивам да си взема поръчаните и лека полека ще подреждам шкафовете с дрешки и козметика.

# 35
  • София
  • Мнения: 575
В друга тема писаха, че има отстъпка в момента  в reserved -20%. Може да хвърлите едно око на сайта, който си търси дрешки Simple Smile.

# 36
  • Вестерос
  • Мнения: 38 237
За дрехите аз се оказах с доста, обаче имам повече по-голям размер, примерни 62.
Иначе мисля точно боди с къс ръкав и ромпър. Според мен е ок.
Чанта за болница ще редя другата седмица. Мисля да е малък куфар.

За завивките, благодаря за предложенията. За навън майка ми пази някакви мои стари одеяла и тях ще ползвам.

Не можах да се регистрирам в хипп, имала съм регистрация и не може втори път .

Последна редакция: пт, 28 окт 2022, 10:22 от Tiffany А

# 37
  • Мнения: 818
IRusinova Аз и комплекта за изписване го взех от Angel Baby заедно с две хавлийки и чувалчето за спане. В него има боди, ромпър, шапка, ръкавички и лигавче тип бандана, както и хубава плътна дебела пелена.

Бях взела такова и за моята племенничка, която се роди този Януари и от болницата бяха казали, че е идеално за изписване та и аз реших да заложа на същото, само друга разцветка.

Иначе за космонавт аз бих изчакала намаление, в reserved беше само за миналия уикенд.. сега има някакво частично само на избрани продукти и не си заслужава. Все пак идва черен петък 😎

Kaderay27 помисли си за сака, защото при влизането в болница и аз бях със сакче и последния път беше мъка с влаченето.. ако няма кой да помогне. Късно ми светна лампичката за куфар на колелца ама то и като все мъжа ми събираше багажа и така се получи..

Аз мисля до края на 8ми месец да съм готова с всичко, защото и двете деца на сестра ми се родиха в първите дни на 9ти месец и хич не ми се рискува 😅 А няма да имаме много на кого да разчитаме за помощ.. ще оставя финални неща за ММ.

# 38
  • Мнения: 622
Викиту какви са тези органайзери за чекмеджета в Jysk? Може ли  линк или снимка? Аз не съм ги видяла при нас🙂

# 39
  • Мнения: 1 290
В reserved не намирам малки космонавти. Не познавам сайта и ще огледам още. Бътърфлайче, огледах в Ейджъл бейби ама нищо не ми хареса, освен качеството, разбира се. Нали си купих спално чувалче и е страхотно но просто за изписването нищо не ми допадна. Други сайтове някой да каже, моля!
Благодаря за споделения линк на Хип, сега ми звъннаха да ми кажат, че ми пращат пратката.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 504
Това е космонавта
https://www.reserved.com/bg/bg/babies-rompers-3752n-50x. който аз взех
С това са органайзерите в сайта пиша панер в търсачката и излизат
https://jysk.bg/skhranenie/koshnici/plastmasovi-organayzeri/kosh … a-plastmasa-byala
Аз си поръчах малки и големи. В повечето магазини няма, но една консултанта ми пусна онлайн поръчка на място. Каза днес да отида да видя ако има наличност ги вземам,ако не ще ми ги изпратят след седмица две, но поне ще са на намалени цени.
От Reserved също поръчах едно голямо и две малки, но те да от плат. Иначе като вляза в сайта им пак ми излиза 'Есенна оферта: -20% отстъпка на избрани артикули за поръчки над 40 BGN. Купете онлайн с код: RE20BG" аз така ги поръчах , но с друг код

# 41
  • Мнения: 622
Благодаря ти Simple Smile

# 42
  • Мнения: 163
Честита ни темичка! ❤

Одеалце взехме едно памучно още от намалението в rayatoys, колкото да има. Иначе съм виждала и в Кауфланд за по 15лв и според мен са супер за количка, ако падне и се изцапа да не ти е много присърце.

Космонавт също взехме преди около месец от намалението на Н&М за лоялните клиенти. Аз бях поръчала р-р 50, но ММ настоя и в последствие взехме и 56, като върнах 50ката. Иначе имам и още едно ромпърче (май така се казват 😅) пак от Н&М, което също е леко ватирано вътре, дори ще си го използваме за изписването. То е с горско мотиви и имам комплект пак така с горски животни та ще го съчетая. Така или иначе сигурно ще е само ММ на изписването и те като го навлекат/увият с одеало все едно с какво ще е. Летните бебета са с привилегия тук 😃
Ще ви споделя линкове по-долу. Не знам дали ще ни трябва втори космонавт или още одеала, но пък решихме, че винаги може да вземем в последствие. (Както и вие казахте, идва ЧП, сигурно ще взема наистина поне още едно одеало).

https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0887085024.html

https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0932172016.html

Ние от другата седмица ще почнем да редим нещата и ще почна да пера дрешките. Ще трябва да местим един-два шкафа от спалнята в хола за да има място за кошарката, но нея последно мисля да я разпънем (буквално докато съм в болницата), защото имаме куче и хич не ми се бърше и тя постоянно 😃
На мен от нещата за болницата ми останаха още неща за купуване и ги мисля, като се моля да не родя по-рано, но бях на лекция за раждане/престой и акушерката така или иначе потрети дори, че документите са най-важни. Багажа може и по-късно при нужда 😄

Ние пък сме в търсене на пералня и сушилня. Така или иначе знаехме, че сушилня трябва да купим и няма смисъл само тя да е нова, а да ползваме старата пералня от хазяйката така че ако имате препоръки - добре са дошли 🥰 Щеше ми се още от началото да ѝ изпера новите дрешки на новите уреди ама пуст ЧП решихме да го изчакаме с надежда да спестим от уредите. 😅

# 43
  • Мнения: 349
Сега Belle като спомена за документите за болницата, имате ли идея кога се издава направлението за хоспитализация? И в случай, че тръгне преждевременно раждане и нямаш още/в себе си това направление, дали ще те приемат? Все си мисля, че едва ли някъде биха върнали родилка, но пък щом толковя няблягат на важността на това направление, взех да се чудя кога се сдобиваме с него.

# 44
  • Мнения: 587
Сега Belle като спомена за документите за болницата, имате ли идея кога се издава направлението за хоспитализация? И в случай, че тръгне преждевременно раждане и нямаш още/в себе си това направление, дали ще те приемат? Все си мисля, че едва ли някъде биха върнали родилка, но пък щом толковя няблягат на важността на това направление, взех да се чудя кога се сдобиваме с него.

На мен документите ми го дадоха миналата седмица 34г.с. Дадоха ми и направление за изследвания + кардиограма от личния лекар, които трябва да направя 7 дни преди секциото. То сега като се замисля със секциото знаеш дата, а който ще ражда нормално и не се знае кога ще тръгне да излиза бебчето как се определят тези 7 дни.

Общи условия

Активация на акаунт