Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XI

  • 41 245
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 36 483
Снощи догледах Черният рицар - какво да кажа, добър сериал - той не е много сложен, че да му се правят някакви обширни анализи, но е приятен за феновете на жанра.
Из нета видях сравнения с Лудия Макс, Пощальонът и други ретро фантастики (още преди да започна да го гледам) - има нещо такова, но и не бих казала, че копира. Сюжетите от постапокалиптичният жанр така или иначе си приличат.

Нещо май не гледах много внимателно и не разбрах - дядото какъв се пада на директора?! Ако е баща - мисля, че нямат достатъчно възрастова разлика...

Хареса ми идеята, заложена в сюжета (също не е страшно оригинална, но има много истина в нея) - че корпорациите имат свои интереси, които нямат нищо общо с доброто на хората и че трябва да се внимава да не станат по-силни от правителството. Също и идеята, че ваксините могат да се използват, за да се подлъжат хората - дали това е умишлено вложено в сюжета, или е случайност?

За финала -
Скрит текст:
чудя се, след като взривиха долния етаж, другите части не са ли пострадали? Защо хората продължаваха да искат да живеят в тази колония, вместо да благоустроят по някакъв начин външните квартали?
Иначе, не смятам, че има нужда от продължение. Много пъти съм писала, че не обичам безкрайни истории и един добър финал е достатъчен.

# 406
  • България
  • Мнения: 6 209
Нещо май не гледах много внимателно и не разбрах - дядото какъв се пада на директора?! Ако е баща - мисля, че нямат достатъчно възрастова разлика...
Май бивши колеги, приятели.
Вуксията ми беше на преден план и тук гледах не толкова внимателно.
Скрит текст:
Финалът беше обнадеждаващ, така че няма голямо значение къде ще живеят, въпреки че доста бързо се дръпнаха облаците и се видя синьото небе. Направо като във фантастика. На следващия ден може и тревата да покълне и всички да излязат навън без маски. Grinning

# 407
  • Мнения: 36 483
За първи път от много години, гледам Тайнствените златни градове. Много ми харесва - нещо като Извънземни в древността, но за деца. Нищо чудно, че ми беше любим в детството Blush
Тази сцена ме разсмя - Естебан и Зия отвориха таен проход, като поставиха медальоните си на мястото на зърната на великата богиня Пача Мама:

Малко размазано, извинявам се. Едно време детските филмчета бяха на друго ниво - това е важното Grinning

Знам, че сериалът има няколко нови сезона, но доколкото разбрах, не са със същия тон и едва ли ще ми харесат.

# 408
  • София
  • Мнения: 27 175
Изгледах втори сезон на Shadow and Bone
https://www.imdb.com/title/tt2403776/

Има спойлери за сезона!

Разочарован съм. Сезон 1 ме изненада приятно и ми хареса и си спомням как писах един предълъг ферман с обяснения, карти и щуротии.
Този път обаче ще съм кратък.
Много предвидим сезон. И също така наивен, скучен и досаден в повечето си време. А и знаех какво ще се случи с Тъмнеший. Подозирах и познах. С Мал също познах и не ме изненадаха, че е 'усилвател' очаквах го още в първия сезон. Изненадах се само, че е 'роднина' на Морозова.
Не ме изненадаха с нищо, дори с краят на сезона. Очаквах някакъв подобен туист, а и трябваше да е с Алина. Може би го направиха и за да компенсират липсата на смърт сред протагонистите. Върха на захаросаността беше съживяването на Мал с 'мерзост' с което обаче подсказаха, че тя ще плати за деянието си, защото както предупреди Багра, винаги има тежка цена, когато използваш тази магия/сила. Алина ли ще замести Кириган? Ако да лошо, защото актрисата е доста неубедителна. За съжаление убиха един от малкото си читави актьори тези гении на перото, но какво друго да очакваш от тях...
Мислех си, че този сезон ще е последен, но още докато Юлиан Костов беше на гости на Слави крашъра разбрах, че заради ковид-19 всички негови сцени са изрязани от финалния монтаж и ще останат за следващия сезон.
Общо взето сезона приличаше на една стъкмистика. Въпреки всичко си струва едно гледане, но с едно голямо предупреждение от мен. А и няма начин след сезон 1 да оставиш така този сериал. Все пак е интригуващ.
Дано сезон 3 е наистина последен. И по-добре разказан и изигран.
-
6.0

# 409
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
И аз го изгледах скоро. Хареса ми, във всеки епизод ставаше нещо, не се чувстваше като пълнеж, освен може би този, който е в затвора. Даже май по-скоро тази динамика идва от враните. Аз не очаквах така да свърши. По-скоро нещо като Мал и Алина да не се обичат вече (заради съживяването той да не е съшият повече и това да в цената) и напр. с принца да се харесат (от негова страна няма проблем), ама няма май да е така. Юлиан Костов продължава да участва, така ли? Учудих се, че го няма в този сезон, мислих, че са го убили.

# 410
  • Варна
  • Мнения: 2 313
Сега си спомних какво ставаше с Алина като използва мерзост
Скрит текст:
Косата и побеля

Не знам защо почнах да си я представям като Денерис ог Игра на тронове. 

# 411
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Гледах Роякът The Swarm https://www.imdb.com/title/tt0808491/, бавничък е, но ако човек има интерес към документални филми бива😁Става интересно към края, в началото малко се чудиш какъв е смисъла на всичко, но трябва да се внимава в малките детайли, които формират историята. Почти до самия край си е просто мистерия, краят е краден от друг филм и леко разочарова, защото не е толкова добър като оригинала. Мисля да седна да изчета книгата, която била по-екшън.

# 412
  • София
  • Мнения: 27 175
Учудих се, че го няма в този сезон, мислих, че са го убили.

Дам, Юлиан Костов ще се появи в сезон 3, като сцените които са заснети вече просто не са се доредили до финалния монтаж.

# 413
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Фьодър има някаква ключова роля във втората книга, но прочетох, че заради многото заснети сцени остават неговите за трети сезон.

# 414
  • Мнения: 6 219
Никой ли не гледа Осите?Сами си коментираме с Дяволо.Не лош втори сезон,остана финала.Поразкриха се някой неща този сезон,но ще има още един поне.

# 415
  • София
  • Мнения: 2 020
Аз гледам “Осите” - почнах го с голям мерак, изпълнена със спомените за силния първи сезон. Какво да кажа? Очаквах повече разкрития, да кажем. Не че малко неща ни показаха, но ми се искаше да знам повече за тайната на пустошта.

# 416
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Аз чакам да излезе и да гледам целия сезон

# 417
  • Мнения: 36 483
Догледах си Тайнствените Златни градове - много мистериозно и апокалиптично стана накрая - хареса ми! Е това е детски сериал, а не като днешните Grinning
Аз си спомнях финала, обаче не в детайли.
Накратко за края - ако някой не го помни и се пита кое точно му е мистериозното:
Скрит текст:
Олмеките са остатък от древна цивилизация, преживяла апокалипсис (война - вероятно И ядрена, но не само) - те се крият в недрата на планина и от там тероризират маите от околните села.
Тъй като машините им излъчват радиация, а и в резултат от последната война, те са мутирали и приличат на извънземни (или на някакви пещерни гномове). Освен това са стерилни. "Племето" се състои само от мъже, чийто живот се удължава с изкуствени средства и които прекарват време в криогенеза.

Предшествениците на Тао (един от главните герои) също са преживели последната война - те са живели на континент, който е потънал в резултат от нея (но не са олмеки). Той е последният оцелял от тази цивилизация и пази древна реликва (един глинен буркан, който разнася през цялото време). Владетелите на тази цивилизация са построили Златните градове, за да опазят човешкото знание (неуспешно - светът на практика се е рестартирал).

Олмеките искат да задействат машина (някакъв реактор, забравих как се казваше), за да се стабилизират (генетично - те измират) и да могат отново да владеят света. Те успяват да я откраднат от Златния град, който героите откриват накрая и един от тях я задейства, но машината не работи както трябва.
Жрецът на Златния град казва на Естебан и останалите, че този реактор ще съсредоточи силата на слънцето в гигантски мощен лъч към Земята и ще унищожи планетата. За да го спрат, той трябва да вкара гърнето на Тао в реактора - то поначало е част от него (като ключ) и не трябва да се вади.

Така и не се разкри какъв точно е бащата на Естебан -
Скрит текст:
в началото се споменава, че индианците са имали контакт с бели хора, посланици на боговете и са объркали Кортес и хората му с тях. Предполагаемо бащата е един от тях, но не разбрахме почти нищо за него (накрая има малко, но не отговаря на повечето въпроси). Извънземен ли е? Или е от друго скрито племе?

В сюжета има грешка - накрая се споменава, че може да тръгнат да търсят останалите 6 Златни града, а през епизодите е казано недвусмислено (от персонажи и от наратор), че не всички от градовете са златни в буквалния смисъл - примерно мястото, където намериха Кондора също е Златен град, макар че не е направен от злато.
По мои сметки, те посетиха 3-4 златни града, а не един.

Историята на Тао е много подобна на тази на Мау, от книгата на Тери Пратчет Нация. И двамата са последни оцелели, и двамата са наследници на древна развита империя, чиято основна земя е потънала в океана в резултат на апокалипсис.

# 418
  • София
  • Мнения: 27 175
Излезе част 2 от последния 4-ти сезон на Манифест. 10 последни епизода и край. Дано са се справили добре.
Значи е време да започна част 1. 🤗

# 419
  • Мнения: 8 218
Еха, супер!

Общи условия

Активация на акаунт