Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XI

  • 41 328
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 11 923
The Creator
От чист инат го изгледах онлайн с посредствено качество. Ако сте култивирали повече търпение можете да изчакате за по-добро, за да може да се насладите на природните кадри от Тайланд и Непал.

Чудя му се от известно време да го започна. Ще изчакам ,тъкмо на спокойствие най-накрая да изгледам Good Omens, за който все не идва ред, а съм от от феновете на Тери Пратчет.
  Хареса ми началото на For All Mankind. Вече четвърти сезон държи ниво сериалът и звучи доста актуално.

  Ще започна и Beacon 23, излезли са две серии

# 721
  • Мнения: 29 693
For All Mankind отначало ми беше супер интересен, изгледах два сезона. От третия натам го зарязах, че взе да става прекалено странен.

# 722
  • Мнения: 48 014
Ъплоуд на мен ми беше много интересен. Дано скоро има нов сезон, както и Severance, и куп други сериали...

# 723
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Трети сезон на ъплоуд мисля, че е последен

# 724
  • Berlin
  • Мнения: 11 280
The Fall of House Usher почнахме. Ами има я атмосферата от предните къщи, лека мистерия, имаме пак разказвач, историята се разкрива на части и с flashbacks, на един момент скочих от дивана.🤭 В първи епизод ме забиха с поне 20 различни имена и така бързо говореха, че се чувствах много объркана, ама свикнах.😀 Не знам по кой разказ е това (По?), но във 2ри еп. младият Родерик рецитира началото на “Анабел Ли” на първата си жена, която се казва Анабел.
Беше ми смешно, когато
Скрит текст:
Родерик говори за майка си и казва, че тя е тук и гледа зад прокурора, а последният му развива теория за преговорите и казва “няма да се обърна”, в този момент призракът на майката се обръща и си тръгна (излезе от кадър).😂 Мисля, че тя е халюцинация (както и децата), ама не знам още.

# 725
  • София
  • Мнения: 1 904
Сериалите за декември, представени от "уебкафето":
https://webcafe.bg/seriali/seriali-za-dekemvri.html
Новите сериали за декември: Berlin, кримки и краят на “Короната”
Yu Yu Hakusho, 14 декември, Netflix

# 726
  • Мнения: 36 649
Следя само Slow Horses от този списък, като втори сезон ми хареса много повече от първи.

Преди бях споменала корейският сериал Кайрос - история с преплитане на времеви линии. Догледах го и останах доволна до края - много добре представен сюжет, но трябва да се следи - не може да се гледа между другото (иначе човек може да се обърка и да не знае какво се случва). Има го с бг субтитри във Ви Бокс.

# 727
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 281
Нищо ново ли няма да излиза по празниците? Гледах, рових, не мога да си намеря нещо за гледане, всичко ми изглежда скука.
Не знам по кой разказ е това (По?), но във 2ри еп. младият Родерик рецитира началото на “Анабел Ли” на първата си жена, която се казва Анабел.
1еп - Падението на Ушерови, 2еп. Гарванът, 3еп. Маската на червената смърт 4.еп Убийствата на ул.Морг, 5еп. Черната котка, 6еп. Издайническо сърце, 7еп. Златния бръмбар, 8еп. Махалото и ямата

# 728
  • Мнения: 9 235
Преди бях споменала корейският сериал Кайрос - история с преплитане на времеви линии. Догледах го и останах доволна до края - много добре представен сюжет, но трябва да се следи - не може да се гледа между другото (иначе човек може да се обърка и да не знае какво се случва). Има го с бг субтитри във Ви Бокс.
Има ли романтика?

# 729
  • Мнения: 36 649
Не. Само при отрицателните персонажи (единият беше готов да умре за любимата си).

А, и приятелят на главната героиня имаше романтични намерения към нея, но по нищо не си личеше.

# 730
  • София
  • Мнения: 27 283
Загледах Beacon 23
https://www.imdb.com/title/tt9174724/

На MGM+
Бе не е зле. Има си полъха на старите ми любими СайФай, НФ-та.
Камерно е малко, малко актьори, едн маяк и това е, ама някак си увлича и е интересно.
Не очаквайте кой знае какво, но ето ви чиста научна фантастика. Класическа. Simple Smile

# 731
  • Мнения: 2 002
Следя само Slow Horses от този списък, като втори сезон ми хареса много повече от първи.

Преди бях споменала корейският сериал Кайрос - история с преплитане на времеви линии. Догледах го и останах доволна до края - много добре представен сюжет, но трябва да се следи - не може да се гледа между другото (иначе човек може да се обърка и да не знае какво се случва). Има го с бг субтитри във Ви Бокс.

Аз пък следя Вас (тайна преследвачка) , почти всичко препоръчано ми допада. Благодаря за Кайроса, изгледах го с интерес. (изавадих си списък с имената на героите от сериала , че са крайно несвойствени за мен, в комбинация - лош физиономист ,  чужда раса и непрекъсната смяна на времената - не смеех да мигна , за да не изтърва какво става и между кого Joy
Месец и един ден ли беше разликата във времето
Спойлер за лоши физиономисти (шега е)
Скрит текст:
Главният герой има ДВАМА асистенти - различни хора - това го установих чак в 5 епизод, а уж не си приличаха толкова Joy

Ако можете да ми препоръчате нещо подобно , ще черпя

# 732
  • Мнения: 9 235
Не. Само при отрицателните персонажи (единият беше готов да умре за любимата си).

А, и приятелят на главната героиня имаше романтични намерения към нея, но по нищо не си личеше.
Мерси.
Това ми беше ключово. Нямам желание за корейска романтика.Ще го видя.

Някой гледа ли Sweet Home2?
Говори се, че третата част ще е лятото на 2024, защото са снимани заедно с втората.

# 733
  • Мнения: 36 649
А, май ще трябва да пускам нова тема довечера? Simple Smile

Главният герой в Кайрос има шофьор и асистент. И аз разпознавах по-трудно актьорите в корейските сериали в началото, но вече съм им свикнала. В случая на мен ми беше по-трудно да отлича шофьора от приятеля на главната героиня. Joy
Поне главният е запомнящ се. Не е типичният корейски красавец, но ми е симпатичен. Blush

Тези дни започнах една тийн книга - Изгревът на Аврора - вече отбягвам този жанр, но специално тази я взех за 6лв със списание Браво (преди месеци). Дълго я отлагах, тя пък се оказа интересна - ще трябва да търся и продълженията. Simple Smile
Споменавам я, защото днес видях, че правата за сериал са откупени още през 2019 година и дори адаптацията е поверена на Акива Голдсман. Ако изобщо я осъществят, може да се получи интересен сериал - има мистерии, извънземни, космически кораби.

# 734
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Загледах Beacon 23
https://www.imdb.com/title/tt9174724/

На MGM+
Бе не е зле. Има си полъха на старите ми любими СайФай, НФ-та.
Камерно е малко, малко актьори, едн маяк и това е, ама някак си увлича и е интересно.
Не очаквайте кой знае какво, но ето ви чиста научна фантастика. Класическа. Simple Smile

Не знам. ММ го пусна почивните дни и имах чувството, че се точи с часове. Даже попитах дали не е филм. Не ми допадна.

Общи условия

Активация на акаунт