На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 43

  • 99 779
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 245
Здравейте,може ли локация на Kipa в Лозенград ?

Добър вечер, на пътуващите до Одрин, Лозенград и Чорлу! Flowers Hibiscus

В отговор на питането на Rumitedi давам адреса на бившия търговски център Kipa в гр. Лозенград (Kirklareli):
İstasyon, Karakaş, Kavaklı Cd. No: 27, 39000 Merkez/Kırklareli, Turkey, а адреса на най-големия магазин от веригата Migros (MMM Migros) e: Karakaş, Babaeski Yolu No:26/27, 39010 Merkez/Kırklareli, Turkey, т.е. това са две успоредни улици, а сградата за която става дума е между тях (Tintina е дала принтскрийн с адреса). Новото име на този търговски център е както е написала в предишния пост Tintina MiniMall, но ако търсите най-големия магазин Мигрос в града, то това е мястото! Flowers Four Leaf Clover

Объркването с различните имена идва от покупката на една верига магазини от друга и съответната промяна в името. За много от тези, пътуващи от дълги години до Турция Kipa беше познатото име на най-голямата и най-добрата верига хранителни магазини в Турция! Те бяха и преобладаващите из цялата страна магазини още от 90-те години на миналия век! Дори след закупуването на веригата супермаркети Kipa от Tesco (UK), повечето магазини запазиха името си, но след като преди 4-5 години Migros Türk купи Tesco, то името Kipa остана да присъства само като име на търговски центърове (Kipa Alisveris Merkezi, съкратено Kipa AVM), в сградите на които обикновено има голям супермаркет Мигрос, заведения за бързо хранене, различни фирмени магазини и др.. Такива търговски центрове Kipa AVM все още има в повечето големи градове в Турция, като Истанбул, Измир, Бурса, Айдън, Анталия, Анкара, Текирда, както и в Одрин. Flowers Maple Leaf

Снимка на търговския център Kipa AVM в гр. Одрин:



На пътуващите до съседна Турция лек и безавариен път! Nature Moon

# 241
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Здравейте другари!
Днес, набързо , отскочихме до Едирнето. На границите беше спокойно- отиване и връщане за около час минахме. Преди три седмици направихме грешка( за пръв и последен път) и отидохме в петък и нямаше такъв кошмар , ама се наложи да отидем.
Бензина е паднал още -18,34 ТЛ литъра на ШЕЛ, даже на една бензиностанция беше 17,99. Дизела е 21 и нещо.
Напоследък "залитнах" по омекотител ВЕРНЕЛ , много ми харесва аромата му (един с рози на шишето) и много траен. Нямам спомен точно, но сякаш предния път го взех 37-38 лири 🤔, а днес беше 44 .
Друго интересно нямаше , обичайните покупки , задължително обяд и към Свиленград 😀
Набарах ДАФЛОН този път , явно проблема е решен и го имаше в аптеките.

# 242
  • София
  • Мнения: 81
Здравейте пътници Hug

Присъединявам се към вас с предстоящо пътуване на 17.12 и много се вълнувам, тъй като ще ни е за първи път с мъжът ми и от много отдавна искаме да идем ❤️

Прочетох ви малко и видях, че главно пишете за Марги, Ераста и Мигрос, а аз се интересувам и от Ердоган магазинът и от А101, не си ли заслужава и те да се посетят?
Отиваме главно на хранителен и перилен пазар, нооо винаги може и нещо друго да си купим 😁😂

Нещо интересно, което може да ми споделите да имаме на ум като за първо пътуване? Приемам всякакви съвети, защото колкото се вълнувам, толкова и ми е притеснено 😂

Благодаря ви предварително и хубава вечер пожелавам на всички 🍀

# 243
  • София
  • Мнения: 1 245
Здравейте пътници Hug

Присъединявам се към вас с предстоящо пътуване на 17.12 и много се вълнувам, тъй като ще ни е за първи път с мъжът ми и от много отдавна искаме да идем ❤️

Прочетох ви малко и видях, че главно пишете за Марги, Ераста и Мигрос, а аз се интересувам и от Ердоган магазинът и от А101, не си ли заслужава и те да се посетят?
Отиваме главно на хранителен и перилен пазар, нооо винаги може и нещо друго да си купим 😁😂

Нещо интересно, което може да ми споделите да имаме на ум като за първо пътуване? Приемам всякакви съвети, защото колкото се вълнувам, толкова и ми е притеснено 😂

Благодаря ви предварително и хубава вечер пожелавам на всички 🍀

Привет от мен на всички пътуващи до Одрин и околностите! Flowers Hibiscus

Намирам за напълно естествено вашето безпокойство преди първото ви семейно пътуване до Турция! Аз продължавам да се вълнувам и притеснявам преди всяко пътуване, особено до напълно непознати и нови дестинации! Но, принципно нямате основания да се притеснявате от пътуването си до Турция, ако спазвате правилата за движение и нормите на поведение на обществени места! Няма нещо необичайно и страшно! Blush

Питате за хранителните магазини в Турция и защо в темата се пише основно за магазините от веригата Мигрос. Не бих си позволила да отговарям от името на всички пишещи в темата, още повече не съм от групата пътуващи на пазар в Одрин, Лозенград и Чарлу, но пътувайки до Турция за по-продължителен период от време така или иначе пазарувам и се надявам да ви бъда полезна с информацията за супермаркетите в Турция. Blush

Основните "играчи" на пазара на хранителни стоки в Турция са Migros, A101, BIM, SOK. В сравнение с най-популярните супермаркети с отстъпки A101, BIM, SOK обаче, Migros обикновено е по-скъп. Анализите на тези основни хранителни вериги сочат, че 1) стоките в  Migros са по-качествени; 2) в Migros се продават органични продукти за разлика от останалите посочени по-горе. За разлика от дискаунт пазарите също така в супермаркетите от веригата Migros обикновено обслужването се извършва от голям брой служители. С две думи, веригата супермаркети Migros са магазини обслужващи клиенти от висок клас в Турция! Ваш е избора от кой от супермаркетите в Турция да пазарувате! Качествени хранителни продукти има във всеки един от тях и конкретно за магазините от верига BIM в темата съм срещала доста коментари! Hug

За мен лично голямо предимство на големите супермаркети Migros (обикновено MMM Migros и 5M Migros) е тяхното разположение в големи търговски центрове за които съм писала в пост #240 (Migros AVM, Kipa AVM, MiniMall AVM и др.). Харесва ми факта, че приключвайки с пазаруването на хранителни стоки от супермаркет Мигрос, имаме възможност с приятели, колеги или любим човек да седнем да изпием едно ароматно кафе или един традиционен турски чай, да похапнем нещо вкусно, като избора е между фаст фууд и типична турска кухня, да продължим пазаруването в някои от бутиковите магазини (за текстил, козметика, детски играчки, бижутерия и т.н.) вътре в самия търговски център! Удобство и удоволствие, особено за студени есенни или зимни дни! Бях в командировка за месец през октомври в Турция и предпочитаното място за пазаруване на всички мои колеги, както от Турция, така и от различни европейски страни бяха търговските центрове в които има голям магазин Migros! Sunglasses

За посочените Erasta AVM и Margi AVM нямам какво ново и интересно да напиша, многократно са обсъждани и дискутирани в темата, а и тук става отново дума за големи търговски центрове, а не за отделни супермаркети! За втория търговски център и прилежащите му хотел и хранителен магазин съм писала в тази тема пост #147. Надявам се да съм била полезна! Blush

Хубава вечер, спокойни сънища и лек път на пътуващите! Nature Full Moon With Face

Последна редакция: пт, 09 дек 2022, 00:52 от nrgmama

# 244
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 396
Нещо ме притеснявате, никой ли не е ходил скоро, следя ви редовно ма тука 3 седмици е мъртвило. 🥰🥰🥰 Фейса не го броя, тук ви следя най много.
Камерите не работят, не виждам опашката, а ще тръгна в събота рано сутринта.
Остават ми няколко довършителни неща да взема като обзавеждане и задължителната аптека.
Явно аз ще докладвам като се върна, стискайте ми палци да се справя и този път.

Ами ние се каним от 2 месеца, но с тоя ремонт на пътя - няма скоро да го видим Angry. Минаваме през Лесово!

# 245
  • Мнения: 351
Здравейте пътници Hug

Присъединявам се към вас с предстоящо пътуване на 17.12 и много се вълнувам, тъй като ще ни е за първи път с мъжът ми и от много отдавна искаме да идем ❤️

Прочетох ви малко и видях, че главно пишете за Марги, Ераста и Мигрос, а аз се интересувам и от Ердоган магазинът и от А101, не си ли заслужава и те да се посетят?
Отиваме главно на хранителен и перилен пазар, нооо винаги може и нещо друго да си купим 😁😂

Нещо интересно, което може да ми споделите да имаме на ум като за първо пътуване? Приемам всякакви съвети, защото колкото се вълнувам, толкова и ми е притеснено 😂

Благодаря ви предварително и хубава вечер пожелавам на всички 🍀
Всичко,  което е споделила nrgmama е точно описано. Може да си купите лекарства на изгодни цени ако имате нужда разбира се.
Проверявайте си сметките навсякъде и внимавайте с плащанията с карта. Правят шмекерии. Изключете си мобилните данни на телефоните преди влизане в Турция и ако не е спешно не отговаряйте на повиквания, защото цените на операторите са доста солени.
Пазарувайте само от големите вериги магазини.
На центъра има магазини за млечни продукти, които са хубави.

# 246
  • Мнения: 75
Тъй, като има проблем с намирането на дежурните аптеки, моля ако някой може да сподели адресите на дежурните в неделя!

# 247
  • Мнения: 658
Тъй, като има проблем с намирането на дежурните аптеки, моля ако някой може да сподели адресите на дежурните в неделя!
Оттук може да се проверява за дежурни аптеки - https://edirne.eczaneleri.org/ . Днес има информация за дежурните в събота, а утре ще е видна и за неделя.

# 248
  • Димитровград
  • Мнения: 807
За 10.12 има 3 дежурни
Скрит текст:



За 11.12 също са 3
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 09 дек 2022, 17:45 от papaone

# 249
  • Мнения: 683
В Одрин съм. Минахме през Лесово за 20 минути двете граници. Пътят е отворен. Имаше машини и работеха, но нямаше проблем с преминаването.

# 250
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
И аз купувам прахове и омекотители само от магазини.
Никога от сергии или от пътя.
Мигрос и Тугра са големите магазини,които посещавам и съм доволна.
А101,Бим...и от там пазарувам,но те са доста по-малки.
Ераста-по-голям избор ,отколкото в Марги.
От Караджа си купувам посуда-тенджери,тигани,спално бельо...
Марги аутлет-Харесвам храната в двете големи заведения.
И Мави-дънки..
Деримод-кожени якета,обувки,чанти..
Гратис-козметика..
За баклава,халва-предпочитам да купя от центъра.

За да  обиколя всички тези места на мен ми трябват два дни.

# 251
  • София
  • Мнения: 1 176
Влизам да разказвам, тръгнах в 4 сутринта от София, на КА бях в 7.30 минах за 30 мин.
Този път спрях на Марги първо, целта ми беше два магазина и да видя нещо на пазара, търсех точно определени неща. Мандарини 10 лири, марули 10 лири, маслини мамут 60 лири, зелени с бадем 150 лири.
Аптеката е ясна, даже взех повече неща от приготвените. За инфо терафлу на хапчета е 20 лири, те нямат шасета, 20 таблети са.
Мигроса имаше доста неща, няма да изброявам, знам че оставих над 500 лева. Маркират до 2000 лири и плащаш, на въпроса защо ми обясниха да не се получава бъг. Така че платих на 3 бележки. Локум от 250 до 350 лири, това от техния щанд.
На търговската беше лудница, цените са нагоре от септември.
Мехмед чече взех кори 5 броя 30 лири, баклава 100 лири, имаше и доста други неща нови.
Савкур за мебели, цените нагоре но пак е по добре от Бг. Леглото дето взех тип бокспринг сега е 11000 лири, но се спазарих и си взех 8 стола с доставка, отново след 50 дни. 1 стол е 150 лева, издържат до 200 кг, 12000 лири общо.
На връщане чаках час и малко, но сравнително бързо работят. Нямахме лицево разпознаване, поне не са ни карали да слизаме, ако е имало не съм разбрала.
Минах с паспорти, защото детето ми е с Декларация и в нея са данните от паспорта, а не от личната карта.
За разкош вдигнах висока температура и едвам шофирах, развали ми се парното та леко се окостихме и след границата ми изгоря и единя стоп. Та в дъжд и мъгла, на тръни бях. Имам резервна крушка, ама е най отдолу и шанс нямах да я сменя.
Някой беше питал за трапезна маса, снимах я в магазина, нашата не е сглобена още, прикачвам снимка, цената е 550 лева в момента. Аз я взех за 440 лева. Столовете от снимката са 200 лева, нашите са подобни, но без страницата.
Взех и плафони за баня 3 броя за 280 лири на брой, крушки 15 лири-20 броя, два полилея, един 2 ка375 лири и един 3 ка 475 лири. Това всичко за 1990 лири.
Ядките също нагоре, розов шамфъстък 359.90 лири, лешник 139.90, сушени кайсии от големите 219.90 лири, фурми от кралските 289.90 лири.
Ако някой нещо го интересува да пише ще помагам.

Последна редакция: нд, 11 дек 2022, 11:41 от Didolinaaa

# 252
  • Дубай
  • Мнения: 3 731
Здравейте,спешно ми трябва лекарство от Турция,има ли човек,който би се отзовал.Благодаря предварително!
Много Моля, лекарството е за дете

Последна редакция: нд, 11 дек 2022, 14:33 от I.V

# 253
  • Варна
  • Мнения: 10 556
Здравейте,спешно ми трябва лекарство от Турция,има ли човек,който би се отзовал.Благодаря предварително!
Много Моля, лекарството е за дете
Пишете ми на лични

# 254
  • Мнения: 555
Здравейте, отдавна не съм ви чела, но нямам време, действам по сладкарски неща за Коледа. Ако помните бях качвала неща които си бях купила от сладкарския цех преди Одрин. С голяма молба, има ли някой който тези дни ще ходи и има желание да ми купи един пакет от 2.5кг шоколад, защото ползвам техния, но се оказа че няма да ми стигне до Коледа. Извинявам се че влизам така директно с въпроса, но нямам време.

Общи условия

Активация на акаунт