Настинките по време на бременност - как да се лекуваме?

  • 44 936
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 382
С някакви хомеопатични, хубаво е да попиташ док, повече течности, плодове. С 3-дневен глад и клизма, но не и при бременност  Wink Sunglasses

# 16
  • Мнения: 527
За хремата пробвайте с капки Пиносол,билкови са ,на мен ми помогнаха бързо,имах гадна хрема около 7 дена Wink

# 17
  • Мнения: 742
За хремата опитай с Коризалия - хомеопатично е, в момета съм с хрема и дори и на Криската разтварям когато има сополки Hug

а за кашлица- сироп "Мукоплант" на др. Тайс

п.п а ето и една решепта от бабините: тампони с ракия в носа и ушите  -загрява главата и за две нощи всякаква хрема минава

Бързо възстановяване  bouquet

# 18
  • Мнения: 253
Paracetamol и Vit.C. Мисля, че е по-добре малко по-бавно оздравяване, отколкото да се нагълташ с хапчета. Иначе, за хомеопатичните нищо не мога да кажа, нямам опит с тях. Момичетата по-горе писаха кои помагат.

# 19
  • Мнения: 11 004
Досега се лекувах само с Осцилококсинум, Коризалия и таблетки за смучене. Ако ме удари силна хрема, ще пробвам и с физиологичен разтвор.
Страх ме е да пия други лекарства  Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 2 044
с хомеопатични и много плодове Peace

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Осцилококсинум и големи количества витамин С, само това ме оправяше много бързо.

# 22
  • София
  • Мнения: 337
Витамин С, малко Фервекс или Колдрекс и много цитронада (лимони с мед).
За гърлото пия нормални лекарства, подходящи и за малки деца.
Все пак по-важно е да се излекуваш, отколкото да стигнеш до усложнения и антибиотици, както ми се случи при първата бременност.

след 3 месец, лекарствата за настинка са сравнително безопасни за бебо.

# 23
  • Мнения: 2 040
Говори с лекаря си .. има медикаменти, които и бременните могат да пият ..
Аз само с мед и лимони се лекувах, като настинах (май 4 месец бях),  но лечението ми продължи поне месец .. много бавно така ...

# 24
  • Мнения: 195
Значи с Вит Ц внимавай, недей в големи количества да го взимаш. Температурата по-добре още от сега я свали с Парацетамол, недей да чакаш да стане 38, за бебето е кофти температурата при настинките, не толкова разните бацили, те по-трудно стигат до него. За носа можеш да си вземеш от спрея Стеримар, с морска сол е и много се ползва за бебета. Но и при възрастни е много добър ефекта.

# 25
  • Мнения: 4 621
Пробвай с хомеопатия ,има сиропи за кашлица ,капки и гранули за хремата .Безвредна е за теб и бебето . Peace
Аз пих соцелококциум и Стодал за кашлицата.
Бързо оздравяване Peace

# 26
  • Мнения: 6 461
Бронхолитин като го смята за безвреден за бебето, а за температурата още да не взимам нищо и да се преборя сама, тъй като до 38 градуса температурата не е опасна за детето. Разни близки ме съветват да си приложа бабини рецепти от сорта на олио, ракия и мед - страх ме е обаче да не ме загрее така ,че да се случи нещо с бебетол
Моля ви дайте съвет - мислите ли че сиропа о подобни бабини рецепти могат да навредят на бремеността? Правилно ли е лечението според вас? Как сте се лекували вие"
Можеш да вземаш Парацетамол Peace
Бързо оздравяване.

# 27
  • Мнения: 66
Аз съм с кашлица вече от 1 месец. Ходих няколко пъти на лекар. Смених 2 антибиотика, изпих 2 сиропа за кашлица (единия хомеопатичен), слагах си капки в носа и т.н. и нищо. Изпробвах и всички бабини методи които ми казаха, отвари от дюли и орехи, компреси, инхалации и нищо. Вече не знам какво да правя.

# 28
  • София
  • Мнения: 888
Охх,момичета, от три дена не мога да спя, не мога да ям и изобщо се изтощих от тоя грип. Най- гадното ми е,че не мога да дишам. Вчера вечерта си сипах по две капки Цитросепт в носа и щях да умра - главата ми пулсираше и имах чувството, че ще експлоадирам и съм спала едва около час за цялата нощ. Тази сутрин започнах с инхалации с лайка и нагревки с морска сол и  си впръсквам NISITA. Следобяда успях да поспя около час. От нагревките ли, от какво ли, но почувствах леко облекчение. Направо ще  smile3511 smile3514вече.

# 29
  • Мнения: 666
От лекарствата може мисля само парацетамол той ще ти помогне и за температурата. Много загряване не се препоручва защото по време на бременност не хубаво нито много топло нито много студено. За носа прави си инхалации за да го прочистиш, за гурлото - гаргара със смрадлика. Има също много добри хомеопатични лекарства по аптеките които много помагат при грип и настинка. Хубаво е сущо да пазиш леглото и повече да си почиваш докато си болна. Ако не пиеш витамини започни защото и те помагат за подсилване. И си хапни една пилешка супа много облекчава.

Общи условия

Активация на акаунт